Férfi vízilabda: legyőztük a görögöket, de nincs továbbjutás

2016.05.10. 18:15
Szivós Márton célba veszi a görög kaput (Fotó: Hegedüs Gábor)
Magyarország férfi vízilabda-válogatottja 13–10-re legyőzte Görögországot kedd kora este Szentesen, de ez nem volt elég ahhoz, hogy bejusson a világliga júniusi, kínai szuperdöntőjébe.

A magyarok és a görögök 15-15 ponttal végeztek a csoport első két helyén, de a Patraszban a mieinket 12–8-ra legyőző Görögország gólkülönbsége összesítésben is jobb lett eggyel (81–48, 89–57).

A keddi szentesi meccs első negyedében a görögök kétgólos előnyt szereztek (2–4), és egészen a második játékrész utolsó percében esett Hárai Balázs-gólig kellett várni arra, hogy a mieink ragadják magukhoz a vezetést (7–6).

A harmadik negyedben Hosnyánszky Norbert két akciógóljával elhúztunk 9–6-ra – sorozatban négy gólt szereztünk –, ekkor kézzelfogható közelségben volt az áhított különbség, csakhogy görög percek következtek, és a negyedik negyed elején 9–9-re alakult az állás.

De még mindig nem szálltak el továbbjutási esélyeink: Varga Dénes értékesített két emberelőnyös lehetőséget, kisvártatva betalált Varga Dániel is – újra hárommal „mentünk” (12–9).

Az utolsó percben háromgólos előnyben (13–10), emberfórban támadtunk, de Varga Dániel lövését védte a görög kapus – ezzel eldőlt: nem lesz meg a világliga döntőjébe jutáshoz szükséges különbségű győzelem.

FÉRFI VILÁGLIGA, EURÓPAI SELEJTEZŐ
A-CSOPORT, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 13–10 (2–4, 5–2, 2–2, 4–2)
Szentes, 700
néző. V: Putnikovics (szerb), Naumov (orosz)
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – VARGA DÉNES 4, Erdélyi, Varga Dániel 1, HÁRAI 2, VÁMOS 3, Decker Á. Csere: Szivós M., Tóth Márton, HOSNYÁNSZKY 2, Zalánki 1, Manhercz K. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
GÖRÖGORSZÁG: Flegkasz – FUDULISZ 5, H. Afrudakisz, Derviszisz, Murikisz, VLAHOPULOSZ 4, Milonakisz. Csere: Kolomvosz, Tigkasz, Pontikeasz 1, Gunasz, Geniduniasz. Szövetségi kapitány: Theodorosz Vlahosz
Gól – emberelőnyből: 13/5, ill. 10/4
Kipontozódott: Decker Á. (16. p.), Tigkasz (20. p.), Pontikeasz (32. p.)
Benedek Tibor:
– Egyszerre vagyok elégedett a győzelemmel és csalódott, hogy nem sikerült négy góllal nyerni. A kezünkben volt kétszer is a lehetőség, de ez a mérkőzés, illetve a továbbjutás Patraszban úszott el, hiszen az ottani négygólos vereséggel megnehezítettük a dolgunkat. Igaz, akkor egy teljesen új fázisban lévő, fiatal csapattal játszottunk, most meg már közelítünk az olimpiához. Az Eb bronzmeccsén kiharcolt háromgólos különbség most is megvolt, ami azt igazolja, mi ennél a görög csapatnál erősebbek vagyunk.
Theodorosz Vlahosz: – Nagyon kemény meccset játszottunk, jobban kezdtük a találkozót, de a magyar válogatott négy-öt perc alatt felzárkózott, megmutatta, mennyire erős csapat. Végül sikerült bejutnunk a nyolcas döntőbe, ami remek felkészülési lehetőség lesz az olimpiára, ezzel elégedett vagyok, a háromgólos vereséggel viszont érthetően nem.

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Görögország 6 5 1 81–48 15
2. MAGYARORSZÁG 6 5 1 89–57 15
3. Románia 6 2 4 54–76 6
4. Grúzia 6 6 57–100 0

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött (Görögország–Magyarország 12–8, Magyarország–Görögország 13–10).