Férfi vízi-vk: nehezen, de nyert a magyar csapat Ausztrália ellen

2018.09.12. 17:11
Manhercz négyet vágott az ausztráloknak (Fotó: Koncz György, archív)
Egy nappal a házigazda németektől elszenvedett 12–10-es vereséget követően a magyar férfi vízilabda-válogatott Ausztrália ellen javított a Berlinben zajló világkupa második mérkőzésén, miután 9–8-ra győzött.

FÉRFI VÍZILABDA-VILÁGKUPA, BERLIN
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–AUSZTRÁLIA 9–8 (3–2, 2–1, 4–3, 0–2)

Berlin. V: Szalnicsenko (kazah), Stampalija (horvát)
MAGYARORSZÁG: KARDOS – Bátori, Pásztor, Jansik D., Német T., KOVÁCS GERGŐ 3, Zalánki 2. Csere: MANHERCZ K. 4, Mezei, Nagy Á., Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
AUSZTRÁLIA: Hrysanthos – Campbell 2, G. Ford, L. Edwards 1, Younger 2, Howden 2, B. Edwards. Csere: Kayes, Power, Hollis, A. Ford 1. Szövetségi kapitány: Elvis Fatovic
Gól – emberelőnyből:
10/5, ill. 5/2
Gól – kettős emberelőnyből:
1/0, ill. 3/1
Gól – ötméteresből:
1/1, ill. 1/1

Nem úgy kezdődött a találkozó, hogy ebből javítás lesz, az ausztrálok hozták el a labdát a ráúszásnál, és egy-egy jó védekezés után alig másfél perc után Rhys Howden találatával vezetést is szereztek.

Szerencsére nagyjából ennyi öröm jutott nekik az első nyolc percben, mert előbb Zalánki Gergő egyenlített, majd druszája, Kovács Gergő lövésével már nálunk volt az előny. Egy perccel a negyed vége előtt egy megúszást követően Manhercz Krisztián gólra váltotta a ziccerét, és ugyan Lachlan Edwards kihasználta Német Toni kiállítását, összességében bizakodva várhattuk a folytatást a 3–2-es előnyünkkel.

Hosszú ideig nem láthattunk újabb találatot, az ötperces gólcsöndet a kettős előnybe kerülő ausztrálok törték meg Andrew Ford góljával, s lett 3–3. Kovács és Zalánki révén azonban a szünetre már 5–3-as vezetéssel fordulhatott a magyar válogatott.

A harmadik nyolc perc elején is az ausztráloké lett a labda, ám gólt megint sokáig nem láthatott a kimondottan népes publikum. A negyed felénél George Ford kipontozódott, s talán ez adott némi lökést a mieinknek, Kovács Gergő ugyanis megszerezte önmaga harmadik, csapata hatodik gólját. Manhercz sem akart lemaradni tőle, sőt, miután a következő három magyar gólt ő szerezte, átvette a legeredményesebb magyar játékos titulusát a negyed végére. A Manhercz-show-ba az ausztrálok is bele-beleszóltak, így hiába vezetett a magyar válogatott már néggyel is a vége előtt egy perccel, „csak" 9–6-os előny birtokában vártuk az utolsó negyedet.

A záró játékrész szintén ausztrál ráúszásos sikerrel kezdődött, és ezúttal még tovább, öt és fél percig kellett várni az első gólra: Richard Campbell csökkentette kettőre a hátrányt, s 71 másodperccel a vége előtt Howden már minimalizálta a magyarok előnyét (9–8). Fél perccel a vége előtt az ausztrálok időt kértek, és közvetlenül utána előbb Kovácsot, majd Pohl Zoltánt is kizavarták a bírók. Öt másodperccel a vége előtt Blake Edwards hosszas lóba után lőtt, de a Vogel Soma helyén lehetőséget kapó Kardos Gergely és Bátori Bence közös erővel védeni tudott – így, ha szűken is, de összejött a magyar győzelem.

A magyar válogatott csütörtökön 20.30-tól a japánok ellen fejezi be a csoportkört, ahonnan mind a négy csapat továbbjut a negyeddöntőbe.