Férfi vízi-vk: 10 éve nem látott első 8 perc – legyőztük Japánt

2018.09.13. 20:09
A Berlinben zajló vízilabda-világkupa csoportkörének harmadik fordulójában a magyar válogatott remek első negyed után 19–14-re legyőzte Japánt, és a második helyen végzett az A-csoportban.

FÉRFI VÍZILABDA-VILÁGKUPA, BERLIN
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–JAPÁN 19–14 (8–3, 3–3, 3–4, 5–4)

Berlin. V: Buch (spanyol), Goldenberg (amerikai)
MAGYARORSZÁG: Kardos – Manhercz K. 2, PÁSZTOR 3, Jansik Sz. 2, Mezei 2, Kovács Gergő 1, ZALÁNKI 5. Csere: Német T., Nagy Á. 1, BÁTORI 3, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
JAPÁN:
Tanamura – Arai 1, ADACSI 3, Takata, Koppu 2, Josida 1, Okava 2. Csere: Szuzuki, Ida 1, INABA 3, Araki 1. Szövetségi kapitány: Omoto Jodzsi

A csoport másik mérkőzésén: Németország–Ausztrália 9–10

Jansik Szilárd szerzett vezetést, mindössze 48 másodperc elteltével, a gyors japán egyenlítés azonban elmaradt, Kardos kivédte Adacsi Szeja ötösét, és miután a második magyar támadásból Mezei Tamás megszerezte a második magyar gólt, érezni lehetett, itt nem lesz gond.

Az első nyolc perc végére a magyar válogatott egy híján annyi gólt szerzett, mint tegnap az ausztrálok 9–8-as legyőzésekor – Zalánki Gergő második, jó 7 méterről eleresztett lövése egészen élményszámba ment. A magyar válogatott az első negyedben mindössze kilenc lövéséből egyet hibázott el – nyolc szerzett gólos első negyedet legutóbb tíz éve, az oroszok elleni, Budapesten lejátszott Unicum-kupa-meccsen produkált a magyar csapat, akkor 8–2 állt a táblán az első nyolc perc után.

„Jól felépítettük a támadójátékunkat, megtaláltuk az ellenszerét a japán védekezésnek, örülök, hogy működött az előre eltervezett taktikánk. Tizennégy kapott gól után furcsa lehet, de a védekezésünket sem tartom alapvetően rossznak, azonban lassú volt a reakcióidőnk, emiatt lett ilyen gólerős a japán támadójáték is. Természetesen nem örülök neki, de ez kijavítható a folytatásra. Így is végig tartottuk a négy-öt gólos különbséget, egy pillanatra sem éreztem, hogy a fiúk kiengednék a kezükből a győzelmet. Ráadásul jól kezdtünk, ezzel az Európa-bajnokságon azért voltak problémáink, most azonban megalapoztuk a győzelmet a mérkőzés elején” – értékelt a lefújást követően Märcz Tamás.

A második negyed elején Kardos megint kifogott egy ötöst, így jó két percig nem láttunk gólt, más kérdés, hogy amikor igen, akkor nem feltétlenül örültünk neki: Inaba Kohei törte meg a gólcsendet. A magyar lövési hatékonyság visszaesett az első negyedhez képest, ezért négy percet kellett várni az első gólunkra, Zalánki volt eredményes. A magyar válogatott a mérkőzést jól kontrollálva nem engedte közelebb a japánokat, és 11–6-os vezetéssel mehetett a háromperces, immár nem olyan nagy szünetre.

A japánok a harmadik játékrészben sem szakítottak korábbi szokásukkal: kettő, maximum három passz után lőttek. Így tettek a negyed elején is, Inaba góljára Kovács Gergő válaszolt. Ekkor már lehetett érezni, hogy a mieink védekezése ezen az estén nem igazán állt össze, a japánok továbbra is hozták a negyedenkénti legalább három gólt – mi is, az utolsó negyedre 14–10-es eredménnyel fordultak a felek.

A magyar győzelem nem forgott veszélyben a végén sem, ám a védekezést az utolsó negyedben sem sikerült gatyába rázni. A magyar válogatott alaposan megszórta távol-keleti ellenfelét, de végül nem sikerült elérni a húszgólos határt: 19–14 lett a vége.

Ezzel a magyar válogatott befejezte a csoportkört a világkupán, ám, hogy végül hányadik helyen is végez, és hogy kivel találkozik a negyeddöntőben, az majd csak a 20.30-kor kezdődő Németország–Ausztrália találkozót követően derül ki – negyedik helyen biztosan nem végzünk, tehát a szerbek ellen nem játszunk.

Annyi biztos, hogy a másik csoportban a Horvátország ellen döntetlent elérő Szerbia végzett az élen a horvátokat megelőzve, a harmadik helyen az utolsó Dél-Afrikát elgyepáló Egyesült Államok zárt.

FRISSÍTÉS

A nap utolsó meccsén Ausztrália 10–9-re legyőzte Németországot, így eldőlt, hogy a magyar válogatott a csoport második helyén végez, és pénteken az Egyesült Államok válogatottjával mérkőzik meg a negyeddöntőben.

A továbbjutó a legjobb négy között a Japán–Szerbia találkozó győztesével játszik az döntőbe jutásért.

A másik ágon Ausztrália–Horvátország és Németország–Dél-Afrika mérkőzést rendeznek.