Férfi vízi: sima magyar siker a vl-szuperdöntő nyitányán

2015.06.23. 19:33
Hosnyánszky Norbert triplázott a kínaiak ellen (Fotó: NS-archív)
Magabiztos győzelemmel kezdte meg szereplését a világliga nyolccsapatos szuperdöntőjében a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely tíz góllal verte Kína legjobbjait az olaszországi Bergamóban. A torna első helye riói olimpiai részvételt ér.

Benedek Tibor szövetségi kapitány legénysége négyese egyik legkevésbé veszélyes riválisával szállt vízbe először, és a keddi meccs viszonylag hamar edzőmérkőzésre emlékeztető találkozóvá lényegült át, mivel a magyarok rendre bevették az egyébként jól küzdő ázsiai gárda kapuját.

Salamon Ferenc kezdte a gólsorozatot, szemfüles labdaszerzést követően megúszásból, majd Hárai Balázs következett centerből (2–0), egy kínai találat után pedig Hosnyánszky Norbert volt eredményes (3–1). Még az első játékrészben 3–2-t követően Varga Dénes, majd – már a második negyedben – Erdélyi Balázs célzott pontosan (5–2). A nagyszünet előtt megszületett a harmadik kínai gól is, amire előbb ismét Erdélyi, majd pedig Vámos Márton és Gór-Nagy Miklós válaszolt, a félidőre pedig a magyarok közül másodikként duplázó ifjabbik Varga révén vonulhatott el hatgólos előnnyel (9–3) a magyar együttes.

A harmadik nyolc percet Madaras Norbert pontos lövése vezette be (10–3), kisebb megtorpanást követően viszont 10–6-ra feljöttek a kínaiak. A nem várt szériát Hosnyánszky szakította meg (11–6), s ugyanő cselekedett hasonlóképpen, miután a kínaiak 11–8-ra felzárkóztak (12–8). A befejező negyedben Vámos alakította 13–8-ra az állást, majd a másik balkezes, Madaras jóvoltából hízott megint hatgólosra az előny (14–8). A tizenötödik magyar gólt Hárai szerezte látványosan elhajolva, utána Varga Dénes módosított 16–8-ra. A hajrában sem lazított a magyar válogatott: előbb Salamon talált be, zárásképpen pedig Vámos kapásgóllal alakította ki a 18–8-as végeredményt.

A világbajnoki címvédő magyar csapat szerdán – 17.20 órától – a londoni olimpián aranyérmes horvát együttessel száll medencébe.

FÉRFI VÍZILABDA VILÁGLIGA, NYOLCAS DÖNTŐ (BERGAMO)
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

A-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–KÍNA 18–8 (4–2, 5–1, 3–5, 6–0)
Bergamo, 200
néző. V: Putnikovics (szerb), Peila (amerikai)
MAGYARORSZÁG: NAGY V. – VARGA DÉNES 3, Varga Dániel, Gór-Nagy 1, Hárai 2, Salamon F. 2, Madaras 2. Cs: Angyal, Vámos 3, Német T., HOSNYÁNSZKY 3, Erdélyi 2. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
KÍNA: Von Hon-huj – Tan Fej-hu, Hu Csang-hszin, TUNG TAO 3, Lu Ven-hju, Li Li, Csen Csung-hszian, Ku Liang, Hszie Ca-kaj, Cseng Csing-hao, Csang Csu-feng 3, Liang Nian-hsziang 2. Szövetségi kapitány: Paolo Malara
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 10/4
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Hu Csang-hszin (27. p.), Angyal (27. p.)
Brazília–Horvátország 17–10 (3–3, 6–2, 6–1, 2–4)
Gólszerzők: Adria Delgado 5, Felipe Perrone 3, Josip Vrlic 3, Bernardo Gomes 2, Jonas Crivella, Ives Alonso, Felipe Santos, Gustavo Guimaraes, ill. Antonio Petkovic 2, Luka Loncar 2, Maro Jokovic 2, Paulo Obradovic 2, Damir Buric, Sandro Sukno

B-CSOPORT
Szerbia–Egyesült Államok 13–7
(6–3, 3–0, 3–1, 1–3)
Gólszerzők: Dusko Pijetlovics 3, Filip Filipovics 3, Milos Csuk 2, Andrija Prlainovics 2, Sztefan Mitrovics 2, Dusan Mandics, ill. Alex Bowen 2, Bret Bonanni 2, Alex Roelse, Josh Samuels, Tony Azevedo
Olaszország–Ausztrália 7–5 (0–1, 1–2, 5–0, 1–2)
Gólszerzők: Alex Giorgetti 2, Matteo Aicardi 2, Pietro Figlioli, Nicholas Presciutti, Stefano Luongo, ill. Nathan Power, Jarrod Gilchrist, Aaron Younger, Joel Swift, Rhys Howden