Férfi vízi ob I: kikapott az OSC Szolnokon, fordított Egerben a Vasas

MTI/B. L.MTI/B. L.
2020.10.10. 18:06
A Vasas a negyedik negyed végén Vadovics Viktor duplájával bebiztosította a győzelmét (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A KSI a hatodik fellépésén a hatodik vereségét szenvedte el a férfi vízilabda ob I-ben, legyőzője ezúttal az UVSE volt.

A szombati játéknap nyitó meccsén a sportiskolások csapata öt góllal maradt alul a Komjádi uszodában. Az UVSE legeredményesebb játékosa Vigvári Vince és Bencz Rolf volt egyformán öt találattal.

A listavezetőként hazai medencében vízbe szálló hevesiek 2–0-ra, majd 5–3-ra is vezettek, az angyalföldi alakulat azonban fordítani tudott, és a negyedik negyed végén Vadovics Viktor duplájával bebiztosította a győzelmét.

A Szolnok három góllal legyőzte a vendég OSC-t. Villámrajtot vett a hazai együttes, amely 4–0-ra elhúzott az első negyedben. Az OSC lassan magához tért, és a triplázó – végül négy gólig jutó – Salamon Ferenc révén a második játékrészben 5–3-ra felzárkózott. Még ebben a nyolc percben 5–5-re alakította az állást a vendégcsapat a megtorpanó házigazdákkal szemben, akik a nagyszünetre visszavették a vezetést (6–5).

A folytatásban az ismét magára találó Szolnok tartotta a hol egy-, hol kétgólos előnyét, majd 8–7-nél Angyal Dániel kétszer is betalált, így eldőlt a rangadó.

A Szolnok a hatodik meccsén a hatodik győzelmét aratta.

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I
9. FORDULÓ
ZF-Eger–Vasas-Plaket 6–8
(2–2, 2–1, 1–2, 1–3)
Eger, Bitskey-uszoda, zárt kapuk mögött. Vezette: Füzesi Zs., Kollár Gy.
EGER: KRÉMER – LŐRINCZ B. 2, KOVÁCS G. 1, Murisics 1, Sántavy, Baksa B. 1, TÖRÖK B. 1. Cserék: Hajdu, Sári, Telegdy, Szalai G., Rádli, Szőke Á. Vezetőedző: Petrovai Márton
VASAS: MITROVICS – VADOVICS 2, Brguljan 1, Simon H. 1, Randelovics, BÁTORI 2, Szatmári 1. Cserék: Bóbis, Selley-Rauscher, Takács B., KORBÁCS 1, Pardi, Sipos. Vezetőedző: Vad Lajos
Gól emberelőnyben: 10/2, ill. 11/3
Kiállítva (végleg cserével): Telegdy (21.)
Petrovai Márton: – Gratulálok a Vasasnak a győzelemhez. Nekünk két nappal egy kőkemény rangadó után minden energiát mozgósítani kellett. Jól teljesítettünk, kár a végéért, amikor kicsit kapkodóvá vált a játékunk. Úgy érzem végig domináltunk a találkozón, reméljük, a visszavágón más lesz az eredmény.
Vad Lajos: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű meccs az egri összecsapás. Rosszul játszottunk, és ha rossz játékkal nyerni tudsz, az azt jelenti, hogy elindultál egy jó úton. Úgy látszik, az egri szokás, hogy a meccs után a vesztes csapat edzője azonnal nem gratulál a győztesnek. Szerintem ezen változtatni kell fiatal kollégámnak.

UVSE HUNGUEST HOTELS– KSI SE 15–10   (4–1, 5–3, 2–3, 4–3)
 Budapest, Komjádi uszoda, zárt kapuk mögött. Vezette:   Berki A., Tóth S.
 UVSE: BISZTRITSÁNYI – VIGVÁRI VINCE 5, BENCZ 5,  Kardos A., Szentesi 1,  Hegedűs Cs. 1,   Vámosi 1. Csere:   Prágay (kapus), Seeler, MOLNÁR E. 2,  Belényesi, Lehoczky, Turcsányi, Aranyi M. Edző:  Vincze Balázs
KSI:   Danka – Hajdu A., PETŐ A. 3,  Lantos I., Bihácsi, Tóth B., Dubinák Sz.  Csere:  Szalai M. (kapus), Csapó Á., SZALAI P. 3, GÁBOR L. 4, Nagy Ákos, Némethy, Szépfalvi.  Edző:  Horváth János
Gól – emberelőnyből:  8/3, ill. 12/5
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott:  Lantos I. (23. p.)
Kiállítva (végleg, cserével):  Aranyi (24. p.)
Vincze Balázs:  –
Kétpólusú mérkőzést láthattunk. Az első két negyeddel elégedett vagyok, akkor stabilan védekeztünk, ki tudtuk használni az ellenfél hibáit, már ekkor eldőlt a meccs. Majd a szünet után a biztos vezetés tudatában csökkent a koncentrációnk, eltűnt a két csapat közti különbség. A KSI remekül küzdött a második félidőben, emiatt is változott meg a játék képe.
Horváth János:  – Többet vártam ettől a mérkőzéstől, mint ami lett belőle. A héten keményen készültünk, de borzasztóan elégedetlen vagyok, mert nem tudtuk megvalósítani, amit gyakoroltunk. Meccsek mennek el emiatt, és nem mentség, hogy fiatalok a játékosok. Könnyű gólokat adtunk az ellenfélnek, az UVSE profi módon kihasználta a hibáinkat.

SZOLNOKI DÓZSA –OSC ÚJBUDA  10– 7  (4–1, 2–4, 2–1, 2–1)
 Szolnok, 400      néző.  V:  Vogel G., Csizmadia Zs.
SZOLNOK:    Bányai – Konarik    2, Nagy Ádám, Drasovics   2,  D. Pijetlovics 1, Jansik D., F. FILIPOVICS  2 . Csere:  NAGY V. (kapus), ANGYAL  2,  Dőry, Schmölcz  1, Szeghalmi. Edző:  Zsivko Gocics
OSC:  LÉVAI – Dala D., Manhercz K. 1, Várnai, Hárai, SALAMON F.  4, Csacsovszky E.  1 .  Csere:  Almási, Tóth M., Bundschuh, Sziládi 1.  Edző:  Varga Dániel
Gól – emberelőnyből:  9/4, ill. 12/1
Gól – ötméteresből:  1/1, ill. –
Kipontozódott:   Bundschuh (12. p.)
Zsivko Gocics:  –
A szerdai, BVSC elleni meccs után újabb nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. Tudtuk, hogy az OSC felkészül belőlünk, úgy is történt, de mivel újabb rangadót nyertünk, elégedett vagyok a csapattal.
Varga Dániel:  – Más elképzeléseim voltak a játékról és végeredményről. A fegyelmezettséget is tanulni kell még, igaz, ahhoz szintén kell a rutin. Egy biztos, kihajtottuk magunkat a rangadón.

1. Szolnoki Dózsa 6 6 85–48 +37 18
2. ZF-Eger 7 5 1 1 78–54 +24 16
3. UVSE Hunguest Hotels 8 5 1 2 81–75 +6 16
4. FTC-Telekom 5 5 83–36 +47 15
5. A-Híd VasasPlaket 6 5 1 64–43 +21 15
6. PVSK-Mecsek Füszért 8 3 2 3 77–80 –3 11
7. Budapesti Honvéd SE 5 3 2 55–43 +12 9