Férfi vízi ob I: az Eger rangadót nyerve zárta az alapszakaszt

2018.02.22. 18:47
A ZF-Eger egy végig szoros mérkőzésen 8–7-re megverte az OSC-Újbudát a férfi vízilabda ob I alapszakaszában, a B-csoport zárómeccsén.

Meglepte ellenfelét az OSC, amely gyorsan kétgólos előnybe került, Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője időt is kért. Ezután magához tért a B-csoport éllovasa, még az első negyedben szépített, majd a második játékrészben előbb 3–2-re, később 4–3-ra vezetett (a félidőben 4–4 állt az eredményjelzőn).

A nagyszünetet követően is mindig a hazaiak kerültek előnybe (ekkor nagyokat védett az egri Braniszlav Mitrovics), de csak egy-egy góllal, az Újbuda rendre egalizált, sőt Erdélyi Balázs góljával két és fél perccel a vége előtt ismét vezetett. Nem ingott meg az Eger, Kovács Gergő rögtön a következő támadásban egyenlített, majd labdát szerzett a csapata és a megúszó Sztrahinja Rasovics egy perccel a vége előtt belőtte a győztes gólt. 8–7

Az alapszakaszt követően a két csoport 1–4. helyezettjei a középszakasz felső-, az 5–8. helyezettjei pedig az alsóházában folytatják. Az együttesek az alapszakasz mérkőzésein szerzett összes pontjukat magukkal viszik, a lőtt és kapott gólokat viszont törlik.

A középszakaszban nyolc fordulót rendeznek, s a végeredmény alapján következhet majd a bajnoki rájátszás, amelyben a legjobb négy folytatja az érmekért. A középszakasz legjobbja a negyedikkel, a második a harmadikkal játszik.

E.ON férfi vízilabda ob I
Alapszakasz, 14. (utolsó) forduló
B-csoport
ZF-EGER–A-HÍD- OSC-ÚJBUDA 8–7 (1–2, 3–2, 2–1, 2–2)
Eger, 1100
nézőV:Székely, Rubos
EGER:
B. MITROVICS – Vlahopulosz, HOSNYÁNSZKY, HÁRAI2,Decker Á., Rasovics1,Kovács Gergő1. Csere:Bedő1,Angyal1,LŐRINCZ B.2,Avramovics, Biros B. Edző:Dabrowski Norbert
OSC:
BISZTRITSÁNYI – DRASKO BRGULJAN2,Salamon1,Gór-Nagy, Ubovics1,ERDÉLYI2,Hegedüs G. Csere:Seman, Bundschuh, Kovács Gábor1,Tóth M., Juhász Zs. Szabó B. Edző:Tóth László
Dabrowski Norbert: –
Ahogyan várható volt, nagyon fegyelmezetten és taktikusan játszott az OSC. Elképzelni sem tudtam, honnan lesz erőnk a végjátékra, nem tudtam, mire lesznek képesek a válogatottból visszajött játékosaim. Nagyon örülhetünk a mai sikernek, melyet a szívünkkel nyertünk meg.
Tóth László: –
Jó mérkőzés volt, amelyet jól kezdtünk és volt lehetőségünk a győzelemre is. Az utolsó percekben egygólos vezetésünknél a kiállítás és a labdavesztés után könnyű gólokat kaptunk. Tanulságos számunkra, hogy a végső sípszóig kell játszani. Nüanszok döntöttek a rangadón, ezúttal nem a javunkra. A végét leszámítva jól játszottunk.