Férfi vízi ob I: rangadót nyert a Szolnok, simán győzött az FTC

2019.10.05. 21:16
Nagy Viktorék rangadót nyertek Miskolcon (Fotó: Koncz György)
A címvédő Ferencváros tizenegy góllal nyert Debrecenben (20–9), míg az Eger tízgólos győzelmet aratott a BVSC vendégeként (16–6) a férfi vízilabda ob I-ben szombaton. Az ötödik forduló rangadóján a Szolnoki Dózsa 13–11-re kerekedett felül Miskolcon.

A-CSOPORT

Az FTC a nagyszünetben 9–2-re, a harmadik negyed után 16–4-re, a negyedik játékrész elején pedig már 14 góllal, 18–4-re is vezetett a DVSE vendégeként, így bőven belefért, hogy az utolsó hét percben kicsit kiengedett. A továbbra is hibátlan ferencvárosiaknál Sedlmayer Tamás és Jansik Szilárd is három gólt szerzett, a hazaiaknál Kovács Gábor vízilabdázott hasonlóan eredményesen.

A forduló rangadóján a Szolnok két góllal nyert Miskolcon (13–11). A két, eddig hibátlan csapat csatája a nagyszünetben eldöntetlenre állt (5–5), a Dózsa azonban a harmadik negyedet 4–1-re megnyerte – illetve 3–5 és 8–5 között 5–0-s szériát épített –, ezzel megalapozta a sikerét. A negyedik felvonásban kilenc gól esett, a Miskolc egyszer feljött 9–8-ra, ám az egyenlítésért egyszer sem támadhatott.

Sok múlott az emberelőnyös helyzetek kihasználásán, a Szolnok hét gólt dobott a tíz fórjából, a hazaiak csak hármat a 11-ből.

A Dózsa tehát megőrizte százszázalékos mérlegét, és tapad az éllovas Ferencvárosra.

B-CSOPORT

Az első három bajnokiját megnyerő, majd az előző fordulóban Kaposváron vereséget szenvedő BVSC az első három negyedben tisztes ellenfele volt az Egernek (6–10), az utolsó játékrészben azonban a vendégek egymás után dobták az (akció)gólokat, így végül fölényesen húzták be sorozatban a negyedik meccsüket. Az egrieknél Sztrahinja Rasovics négy gólt szerzett.

Lényeges különbség a két együttes között, hogy míg a BVSC csupán egy, addig az Eger tizenkét gólt lőtt akcióból.

Az OSC is „hozott” egy 6–0-s negyedet, de a fővárosiak nem a záró, hanem a nyitó játékrészben. Vad Lajos együttese már az első támadásából betalált és 7–0-s rohammal kezdte a Honvéd elleni találkozót, ebből kifolyólag a győzelméhez egy percig sem férhetett kétség. Az OSC-ben Manhercz Krisztián hat gólig jutott.

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
5. FORDULÓ
A-CSOPORT

PANNERGY-MISKOLCI VLC–SZOLNOKI DÓZSA 11–13 (2–1, 3–4, 1–4, 5–4)
Miskolc, 300
néző. V: Kovács Cs. T., Marnitz
MISKOLC: Csoma – Banicsevics, NAGY Á. 4, Manzi 1, MISICS 2, VADOVICS V. 2, Sztojanovics 1. Csere: Mizsei (kapus), Lőrincz B. 1, Bedő, Milicsics, Vismeg Zs., Hornyák O. Edző: Vidumanszki László
SZOLNOK: NAGY V. – Angyal 1, Szubotics 2, Jansik D., D. PIJETLOVICS 3, Bátori 1, Drasovics 1. Csere: Várnai 1, Teleki, Szatmári, DŐRY 2, SZEGHALMI 2. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 10/7
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Milicsics (29. p.), Angyal (30. p.)
Vidumanszki László:
– Az eredménnyel természetesen nem lehetek elégedett, hiszen bíztam a győzelmünkben, de ezúttal nem jött össze. Beigazolódott, hogy itt nem adják ingyen a pontokat. Jó úton járunk, ám az ilyen mérkőzésekre még javulnunk kell. A találkozó fordulópontja a második negyed végén volt, utána léptek el a vendégek.
Zsivko Gocics: – Kemény meccsre számítottunk, és boldog vagyok, hogy sikerült legyőzni a nagyon erős Miskolcot. Mindent elkövettünk a siker érdekében, jól játszottunk, le a kalappal a csapatom előtt, amely remekül vette az első igazi rangadót. Nehéz, verejtékes csata volt, mindkét gárdát elismerés illeti. Mostantól már a Bajnokok Ligájára figyelünk.

DEBRECENI VSE–FTC-TELEKOM 9–20 (2–5, 0–4, 2–7, 5–4)
Debrecen, 300
néző. V: Berki A., Ercse N.
DVSE: Kósik – Macsi M., KOVÁCS GÁBOR 3, Vancsik 1, Rádli 1, Macsi P. 1, FEKETE G. 2. Csere: Somorjai (kapus), Oltean 1, Smitula, Stefanidesz, Zsilák, Farkas M., Tőzsér. Edző: Miroszlav Bajin
FTC: Vogel Soma – SEDLMAYER 3, Constantin-Bicari 2, Varga Dénes 2, JANSIK SZ. 3, FUNDULISZ 2, Zalánki 1. Csere: Gárdonyi (kapus), KÁLLAY 2, Pohl 2, Nyíri B., Német T., JAKSICS 2, Varga B. 1. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 6/4
Gól – ötméteresből: 4/4, ill. 6/4
Kipontozódott: Fekete G. (22. p.), Zsilák (28. p.), Pohl (32. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Macsi P. (24. p.)
Miroszlav Bajin:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, de az első és az utolsó negyeddel elégedett vagyok. Játékosaim végig motiváltak voltak, ennek köszönhetően a záró negyedet meg tudtuk nyerni. A Fradi erősebb, gyorsabb és tapasztaltabb együttes, a különbség ezúttal is kijött.
Varga Zsolt: – A szerdai Bajnokok Ligája-találkozó előtt rengeteg elemet tudtunk gyakorolni, a meccs jól szolgálta a felkészülésünket. Elismerésem a Debrecennek, tele van saját nevelésű játékosokkal, ami nagyon fontos a magyar vízilabdának.

UVSE-HUNGUEST HOTELS–TATABÁNYAI VÍZMŰ SE 11–9 (2–3, 4–2, 2–2, 3–2)
Komjádi uszoda, 200
néző. V: Kenéz, Homonnai
UVSE: Bisztritsányi – Szieben, Vigvári Vendel 2, Konarik, Tóth K., Korényi, Korbán 1. Csere: ARANYI 1, SZILÁDI 3, Vigvári Vince 1, Molnár E. 1, DALA D. 2, Vámosi. Edző: Benedek Tibor
TATABÁNYA: Barabás – Vad Levente, GARANCSY 6, Kalanovics 1, Szentesi, Keresztúri 1, Márkus. Csere: Kuncz 1, Katonás, Máthé, Takács K., Tóth Bendegúz. Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 11/5
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 2/2
Kipontozódott: Molnár E. (22. p.), Márkus (25. p.), Vad Levente (32. p.)
Benedek Tibor:
– Nem játszottunk kifejezetten jól, de ki tudtuk használni a gyorsaságunkat, és a negyedik negyedben látványosan kijött, mennyire lendületes csapatunk van. Sok helyzetet alakítottunk ki, viszont sokat is hibáztunk, így folyamatosan fel tudott zárkózni az ellenfél. Ezzel együtt tartani tudtunk a tempót, és a hajrában feljebb is kapcsoltunk egy fokozattal.
Zantleitner Tamás: – Végre sikerült jól kezdenünk, ám a második negyedtől nem tudtunk mit kezdeni az UVSE lefordulásaival. Sajnos a negyedik negyedet elrontottuk, ilyenkor már nem lehet akciógólokat kapni, ez döntötte el a változatos mérkőzés eredményét.

SZEGEDI FVCS–PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT 6–7 (2–2, 1–2, 0–2, 3–1)
Szeged, 300
néző. V: Vogel G., Tóth I.
SZEGED: MOLNÁR D. – Bogdanovics, Boros 1, Farkas K., FOSZKOLOSZ 3, PALOTÁS G. 1, Kiss Cs. Csere: Somlai 1, Lakatos, Blank, Mekkel, Szedmák. Edző: Szabó Zoltán
PÉCS: JÓZSA – Horváth Zs., CHILKÓ 2, Kolozsi, Zerinváry 1, RAKONJAC 2, Csacsovszky A. 1. Csere: Gál D. 1, Csaba M., Kiss K., Csorba, Turnai A. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 11/2
Kiállítva (végleg, cserével): Turnai A. (20. p.)
Szabó Zoltán:
– A védekezésünk stabil volt, ami jó kapusteljesítménnyel párosult, viszont az emberelőnyös helyzetekben sokat hibáztunk. A szív diadala, hogy a záró negyedben kis híján ledolgoztuk a háromgólos hátrányunkat, és az utolsó másodpercekben a döntetlenért támadtunk.
Lukács Gergely: – A jól játszó újonc ellen fontos győzelmet arattunk. Örülök, hogy míg az elmúlt idényben rendre elveszítettük a kiélezett, idegenbeli mérkőzéseinket, addig az elmúlt hetekben Debrecenben és most Szegeden is nyerni tudtunk.

B-CSOPORT
A-HÍD OSC ÚJBUDA–BUDAPESTI HONVÉD SE 17–6 (6–0, 3–3, 6–2, 2–1)
Nyéki uszoda, 200
néző. V: Fodor R., Kovács S.
OSC: B. Mitrovics – Prlainovics 1, MANHERCZ K. 6, Kovács Gergő 1, Seman, RANDJELOVICS 3, Drasko Brguljan 2. Csere: Lévai (kapus), SALAMON F. 1, Erdélyi, Ubovics 1, Bundschuh, Terenyei, BURIÁN 2. Edző: Vad Lajos
HONVÉD: Farkas D. – Tóth Gy., Kevi, Kardos A. 1, Fejős 1, SIMON R. 2, Manhercz Á. Csere: Lukács Á., Illés S. 1, Szirányi, Fülöp B. 1, Juhász Zs., Gregor. Edző: Merész András
Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 3/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 4/2
Kipontozódott: Gregor (25. p.)
Vad Lajos:
– Jól kezdtük a mérkőzést, de a második negyedben érthetetlenül megálltunk. Azoknak a játékosoknak, akik be akarnak kerülni a csapatba, ilyen meccseken is teljesíteniük kell. Biztos győzelmet arattunk.
Merész András: – Az OSC ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Remélem, fiatal játékosainknak tanulsággal szolgált a találkozó, hiszen világklasszisok ellen játszhattak. Nyilvánvaló, ez nem a mi szintünk, mert amíg az OSC a BL nyolcas döntőjébe igyekszik, a mi célunk a magyar bajnokságban a legjobb nyolc közé jutás, és a kettő között azért van egy kis különbség.

BVSC-ZUGLÓ-MKB-EUROLEASING–ZF-EGER 6–16 (2–3, 3–4, 1–3, 0–6)
Laki uszoda, 400
néző. V: Kun, Rubos
BVSC: Szakonyi – Mészáros Cs., Sugár, Szabó Bendegúz, Kovács P., Mladoniczky 1, Pásztor M. 1. Csere: Györke (kapus), Ágh 1, Czigány K. 1, Létay, Balaska, Tanczer, LAJKÓ 2. Edző: Szűcs Levente
EGER: KARDOS G. – Vlahopulosz 2, SZ. RASOVICS 4, Murisics 1, Decker Á. 2, Hosnyánszky, GYÁRFÁS 2. Csere: Sántavy, Sánta, Csacsovszky E., BAKSA 2, MAGYAR M. 2, Kürti 1. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 5/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Csacsovszky E. (23. p.)
Szűcs Levente:
– A mérkőzés első felében sikerült megszorongatnunk az Egert. A vendégeknél egészen kiváló volt a kapusteljesítmény, ami nálunk hiányzott, hiába cseréltem ezen a poszton. Amikor kezdett kialakulni a nagyobb különbség a csapatok között, akkor a fiatalok több lehetőséget kaptak nálunk, és még tovább nőtt a differencia.
Dabrowski Norbert: – Kemény és harcos BVSC-t kaptunk ellenfélül. A második félidőre nyílt ki az olló, ahogyan azt terveztük is. Elégedett vagyok a csapatommal.

VASASPLAKET–METALCOM-SZENTES 8–7 (4–2, 1–2, 2–2, 1–1)
néző. V: Csizmadia, Marjai
VASAS: DÉVAI – SÉLLEY-RAUSCHER 4, Kiss B. 1, Simon H., Török B., Hegedüs G., HALEK 2. Csere: Miklós L., Bóbis B., Bencz 1, Nikics, Takács B. Edző: Bóbis Máté
SZENTES: MEIXNER – Bozó, SOMOGYI B. 2, Hegedűs B., Pellei F. 1, Mátyók 1, Nagy M. 1. Csere: Kókai 1, Pellei K., Vörös 1, Baszara, Gergelyfi, Hriszoszpatisz. Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 11/3
Kipontozódott: Hegedüs G. (13. p.), Baszara (31. p.), Kókai (33. p.), Pellei F. (35. p.), Takács B. (36. p.)
Bóbis Máté:
– Már az első negyedben eldönthettük volna a mérkőzést, azonban támadásban rengeteg hibát követtünk el, így szorossá tettük a végjátékot. Pozitívum, hogy csupán hét gólt kaptunk, erre a kapusteljesítményre és a védekezésünkre alapozhatunk a jövőben.
Pellei Csaba: – A találkozó eleje nem az elképzeléseink szerint alakult, ám egy négy nullás rohammal sikerült átvennünk a vezetést. Kemény, sok kiállítást hozó meccs volt, s ezúttal a Vasas bírta jobban a hajrát.