Férfi vízi ob I: magabiztosan nyert az FTC és az OSC is

2019.02.02. 21:06
Magabiztosan teljesítettek az éllovasok a férfi élvonalbeli vízilabda-bajnokság (ob I) 11. fordulójában. Az FTC-Telekom 16–5-re verte meg a Szentest az A-csoportban, míg az OSC 12–3-ra győzött az UVSE ellen a B-ben. Az Eger és a Szolnoki Dózsa sem hibázott.
A Honvéd és a Pécs végletekig kiélezett mérkőzést játszott – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!  (Fotó: Földi Imre)
A Honvéd és a Pécs végletekig kiélezett mérkőzést játszott – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Földi Imre)

A Ferencváros Varga Dénest és Vámos Mártont is pihentette a Szentes elleni bajnokin – a közelgő, Brescia elleni Bajnokok Ligája-találkozót szem előtt tartva –, ám így is 11 góllal nyert az A-csoport hatodik helyén található rivális ellen (16–5).

A sereghajtó KSI nem jelentett komolyabb akadályt a csoportharmadik BVSC számára, a zuglóiak hét góllal nyertek idegenben (5–12). A Honvéd végletekig kiélezett találkozón 10–9-re múlta felül a PVSK-t.

Az Eger az erőviszonyoknak megfelelően magabiztosan, hat góllal győzte le a vendég szombathelyi AVUS-t.

A B jelű nyolcasban a Mladost Zagreb elleni, szintén fontos BL-találkozóra készülőSzolnoki Dózsa hazai medencében 9–4-es sikert aratott a Tatabánya ellen.

A csoport élén álló OSC nem kímélte az UVSE-t, Benedek Tibor tanítványai 12–3-as vereséget szenvedtek Újbudán.

A Miskolc az utolsó pillanatokban tudott fordítani a Vasas ellen (11–10).

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I
A-CSOPORT
BUDAPESTI HONVÉD SE–PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT 10–9
(1–2, 4–1, 3–3, 2–3)
Kőér u., 300 néző. V: Homonnai, ifj. Kenéz
HONVÉD: DECKER A. – SZIVÓS 1, Simon R. 1, Illés S. 1, Szirányi 1, Kiss B., Kiss G. Csere: KARDOS A. 2, Simizu, Juhász Zs. 1, Gregor, Simon A., MANHERCZ Á. 3. Edző: Merész András
PÉCS: JÓZSA – Chilkó 2, Zerinváry 1, CSACSOVSZKY E. 2, Csacsovszky A. 1, RAKONJAC 3, Palotás. Csere: Horváth Zs., Csaba, Jakab, Krizsán, Opacak. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 16/5, ill. 13/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Palotás (18. p.), Kiss B. (19. p.), Simon R. (24. p.), Horváth Zs. (28. p.), Krizsán (29. p.)
Merész András:
– Szívből gratulálok Szivós Mártonnak az ötszázadik ob I-es meccséhez! Győzelmi kényszerrel szálltunk vízbe, jobb lett volna kettővel vagy hárommal nyernünk, mert Pécsen csak egy góllal kaptunk ki. Ha úgy alakul, lehet majd matekozni.
Lukács Gergely: – Nagyszerű mérkőzés volt. Mérhetetlenül büszke vagyok csapatomra, tudásának majdnem a maximumát hozta ki magából. Fantasztikusan küzdöttünk, ám most csak ennyire volt elég.

ZF-Eger–AVUS 14–8 (3–1, 4–3, 3–2, 4–2)
Eger, 250 néző. V: Kun Gy., Ercse
EGER: Valics – Vlahopulosz, Sz. Rasovics 1, Murisics 2, DECKER Á. 4, HOSNYÁNSZKY 4, Gyárfás 1. Csere: Csiszár (kapus), Sánta 1, Lukács D., Avramovics 1, Kürti, BIROS B., Tóth Bendegúz. Edző: Dabrowski Norbert
AVUS: Horváth A. – Irmes P., Takács K., Baszara 1, KURUCZ 2, Kiss Cs. 1, Garancsy 1. Csere: Kovács B. (kapus), Hajmási, EKLER 2, Baj, Juhász M., Polovic 1. Edző: Matajsz Márk
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 6/2
Dabrowski Norbert:
– A győzelemmel őszinte részvétünket fejezzük ki dr. Gulyás István törzsszurkolónk halála miatt. A szombathelyiek megnehezítették a dolgunkat, kissé csalódott vagyok, hogy nem játszottunk nagyobb ritmusban. Ami pozitívum, hogy szerintem a mérkőzés végén Decker Ádám révén lőttük az idény gólját. Így szeretnénk folytatni szerdán a Bajnokok Ligájában.
Matajsz Márk: – Az Eger megérdemelten nyert. Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, büszke vagyok a nyolc lőtt gólunkra. Kemény alapozásból érkeztünk, sajnos a fáradtságból adódtak a hibáink.

FTC-TELEKOM–METALCOM SZENTES 16–5 (3–1, 5–1, 4–1, 4–2)
Népliget, 200 néző. V: Marnitz M., Tóth I.
FTC: Vogel Soma – Sz. Mitrovics, Német 1, JANSIK SZ. 2, Younger 1, Sedlmayer 1, Kállay 1. Csere: Gárdonyi (kapus), Pohl, Nikics 2, JAKSICS 6, Gál D. 2, Gór-Nagy. Edző: Varga Zsolt
SZENTES: György 1 – NAGY M. 2, Kókai, Hriszoszpatisz, Manojlovics, Pellei K. 1, Kuzmenko 1. Csere: Kiss K., Bozó, Tóth Gy., Hegedűs B., Pellei F. Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 9/1
Kipontozódott: Gór-Nagy (22. p.), Kókai (26. p.)
Varga Zsolt:
– Szentesen játszottunk már egy nagyon nehéz mérkőzést, talán az akkori találkozónak is a következménye, hogy most sokkal komolyabban vettük ellenfelünket. Összességében elégedett vagyok a mutatott teljesítménnyel.
Pellei Csaba: – Igazából vérmes reményeink nem lehettek, megtisztelt minket a Ferencváros, hiszen százszázalékos erőbedobással játszotta végig a találkozót. A meccsen a fiataloknak adtam több lehetőséget, hogy neves pólósok ellen vízilabdázhassanak. A mi játékosállományunk nincs a Fradi szintjén. Sok sikert kívánok a zöld-fehéreknek a nemzetközi kupában és a bajnokságban.

KSI SE–BVSC-ZUGLÓ-MKB-EUROLEASING 5–12 (2–3, 1–4, 0–3, 2–2)
Komjádi uszoda, 100 néző. V: Marjay, Veilandics
KSI: BÁNYAI – Bóbis 1, Tóth Bence, Vékony, Bihácsi 1, SCHMÖLCZ 2, Turnai 1. Csere: Horváth Á., Gábor, Tóth-Gili, Hevesi, Rádli. Edző: Horváth János
BVSC: SZAKONYI – Mészáros Cs. 1, PÁSZTOR 2, Várnai 2, Kovács P. 1, Török 1, CSAPÓ M. 2. Csere: Takács Á. (kapus), Ambrus, Sugár 1, Lajkó, Létay, Szabó Bendegúz 1, Ágh 1. Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 5/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Horváth János:
– Ősszel megrángattuk az oroszlán bajszát, most nem sikerült. Az első és a negyedik negyeddel elégedett vagyok, bár a negyedik nyilván nem reális, hiszen a találkozó már korábban eldőlt. A második-harmadik negyedben sok hibát követtünk el, főleg emberelőnyben. Mindent elmond, hogy a hétgólos vereség ellenére kapusunk, Bányai Márk nyújtotta a legjobb teljesítményt.
Szűcs Levente: – Jó, hogy azon a szinten vagyunk, hogy vannak kötelező mérkőzéseink, de tudjuk, néha azokat a legnehezebb hozni. Az őszi meccsünk szorosan alakult, azt kértem a srácoktól, ez ne történjen meg újra. Eleget tettek ennek, és külön örülök, hogy kapusunk, Takács Ábel jól mutatkozott be az ob I-ben.

B-CSOPORT
DEBRECENI VSE–KAPOSVÁRI VK 13–11
(5–2, 6–2, 0–2, 2–5)
Debrecen, 250 néző. V: Füzesi, Tordai
DEBRECEN: Kósik – La Rosa, Macsi P. 1, KOVÁCS GÁBOR 3, Durík 1, Fekete 2, DŐRY 3. Csere: Bíró (kapus), Vidovics, Smitula 1, Macsi M., Fejős 1, Dienes 1, Zsilák. Edző: Miroszlav Bajin
KAPOSVÁR: Krémer – GIGA 4, Kovács O. 1, Sántavy 1, Tóth Kristóf 1, Juhász-Szelei, ifj. Berta. Csere: Nemes (kapus), Vindisch, Telegdy 2, LUKÁCS Á. 2, Németh B., Pataki, Németh L. Edző: Berta József
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 12/4
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Durík (29. p.), Macsi P. (30. p.), Dienes (30. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Juhász-Szelei (31. p.)
Miroszlav Bajin:
– Két teljesen ellentétes félidőt vívtunk, ami annak tudható be, hogy lemerültünk a nagyszünetre. A Kaposvár játszott motiváltabban a mérkőzés második felében, mi pedig folyamatosan kapkodtunk a harmadik, illetve a negyedik negyedben is. Sok a sérült, ám ezen az összecsapáson a győzelem volt a legfontosabb, az pedig meglett.
Berta József: – Most is jobb volt a Debrecen, így nincs más hátra, mint hogy sok sikert kívánjak neki a felsőházi csatákra. Sem a védekezésünk, sem a kapusteljesítményünk nem volt megfelelő, ez lehet a vereség fő oka. Egyre lejjebb csúszunk, változtatnunk kell a jövőben.

A-HÍD OSC ÚJBUDA–UVSE 12–3 (3–1, 5–1, 1–0, 3–1)
Nyéki uszoda, 200 néző. V: Várkonyi, Vógel
OSC: LÉVAI – Erdélyi 1, BUNDSCHUCH 3, Kovács Gergő 1, UBOVICS 3, Manherz K., Drasko Brguljan 1. Csere: B. MITROVICS (kapus), Seman, Ukropina, Salamon 2, Tóth M. 1, Szabó Balázs. Edző: Vad Lajos
UVSE: Bisztritsányi – Konarik, Baksa 1, Vámosi, Aranyi, Sziládi, Korbács 1. Csere: Telek, Dala D. 1, Seeler, Vigvári, Rábavölgyi, Kádár. Edző: Benedek Tibor
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 0/0
Kipontozódott: Baksa (27. p.)
Sárga lap: Vad Lajos (22. p.)
Vad Lajos:
– Túl vagyunk rajta. Kötelező győzelmet arattunk.
Benedek Tibor: – Sokat tanultunk a múlt heti, Miskolc elleni mérkőzésből, az akkori tapasztalatokat most felhasználtuk. Nagyon fegyelmezett volt a védekezésünk, ez számunkra jó felkészülést jelentett a bajnokság további részére.

PANNERGY-MISKOLCI VSC–VASASPLAKET 11–10 (3–2, 5–3, 0–2, 3–3)
Miskolc, 300 néző. V: Petik A., Kovács S.
MISKOLC: CSOMA – Banicsevics 1, NAGY Á. 2, Lőrincz 2, Vadovics, Bedő, Sztojanovics 1. Csere: Hornyák, Milicsics, MISICS 3, Bowen 2, Szőke Sz. Edző: Sike József
VASAS: Jónás – Miklós L., Sélley-Rauscher 3, Hegedüs G., SIMON H. 3, Takács B., Halek 1. Csere: Hőna, Vogel Simon, BENCZ 3, Mátyók, Hajdu., Szabó I., Bence. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 7/1
Kipontozódott: Hőna (19. p.), Bedő (25. p.), Hegedüs G. (28. p.)
Sike József:
– Verejtékes küzdelemben, hatalmas csatában kerekedtünk a Vasas fölé. Drámai ütközetet vívtunk, a Vasas rendkívül tehetséges együttes benyomását keltette: fegyelmezetten játszott, és sok borsot tört az orrunk alá. Ezúttal gyengébben pólóztunk, de a szívünk vitt előre bennünket.
Földi László: – Kifejezetten jó és izgalmas mérkőzést vívtak a csapatok, a szurkolók is jól szórakozhattak. A vége nekünk kissé szomorkás lett, amit a rutintalanságnak tudhatunk be. Ezen a meccsen minden hibának jelentősége volt. A miskolciakat azért lehet külön megdicsérni, mert korántsem nyújtottak tökéletes játékot, ám a hajrában így is a maguk javára fordították az eredményt. Közel álltunk a pontszerzéshez.

SZOLNOKI DÓZSA–TATABÁNYAI VÍZMŰ SE 9–4 (2–1, 3–2, 1–1, 3–0)
Szolnok, 200 néző. V: Csizmadia Zs., Pásztor A.
SZOLNOK: NAGY V. – Bátori 1, Prlainovics 1, V. Rasovics 1, Kis G., Zalánki 1, JANSIK D. 1. Csere: M. Alekszics 1, Szatmári 1, LAZICS 1, Angyal 1, Szeghalmi, Teleki. Edző: Zsivko Gocics
TATABÁNYA: JÁSZBERÉNYI – Márkus, Korbán, Fazekas T., Szentesi, Keresztúri, KOLOZSI 3. Csere: Kuncz, Hoppál 1, Galler, Katonás, Máthé. Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 3/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Zsivko Gocics: – Sokat lőttünk kapura, de a vendégek hálóőre, Jászberényi Gábor nagyon jól védett. Azt hiszem, hogy játékosaink fejben már a keddi zágrábi Bajnokok Ligája-mérkőzésen jártak.
Zantleitner Tamás: – Megvalósítottuk a célunkat, hiszen csapatként, fegyelmezetten játszottunk, jól védekeztünk, így kilenc gólon tartottunk a Bajnokok Ligája-főtáblás szolnoki csapatot.