Férfi vízi ob I: könnyed egri siker; először nyert a Szeged

M. D.M. D.
2019.09.25. 20:14
Az Eger 14–6-ra nyert Szombathelyen, míg az újonc Szeged hazai környezetben 10–7-re legyőzte a Debrecent a férfi vízilabda ob I-ben szerdán.

A-CSOPORT. Megszerezte első győzelmét az újonc Szeged, amely a három-három gólt szerző Nikola Bogdanovics és Angelosz Foszkolosz vezérletével 10–7-re megverte a Debrecent. A hazaiak legfőképpen a harmadik negyedben mutatott teljesítményüknek köszönhetik sikerüket, ezt a játékrészt ugyanis a 3–3-as első félidő után 4–1-re megnyerték.A-CSOPORT. Megszerezte első győzelmét az újonc Szeged, amely a három-három gólt szerző Nikola Bogdanovics és Angelosz Foszkolosz vezérletével 10–7-re megverte a Debrecent. A hazaiak legfőképpen a harmadik negyedben mutatott teljesítményüknek köszönhetik sikerüket, ezt a játékrészt ugyanis a 3–3-as első félidő után 4–1-re megnyerték.

B-CSOPORT. Az első fordulóban Szentesen döntetlent játszó Eger sorozatban harmadszor nyert, Hosnyánszky Norberték a Vasas (12–8) és a Kaposvár (17–6) után a Szombathelyt is megverték (14–6). Az egriek mind a négy felvonást két góllal nyerték meg, és nagyon jól védekeztek emberhátrányban, a Szombathely ugyanis a 12 emberfóros helyzetéből csak egyet tudott gólra váltani.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
4. FORDULÓ
A-CSOPORT

SZEGEDI FVCS–DEBRECENI VSE 10–7 (2–1, 1–2, 4–1, 3–3)
Szeged, 300
néző. V: Berki A., Várkonyi G.
SZEGED: MOLNÁR D. – Boros 1, BOGDANOVICS 3, FARKAS K., FOSZKOLOSZ 3, Kiss Cs., Palotás 1. Csere: Mekkel, Berki, Somlai 1, Bicskei 1, Blank. Edző: Szabó Zoltán
DEBRECEN: KÓSIK – Macsi M. 2, KOVÁCS GÁBOR 2, Telegdy, Oltean, Fekete G., Rádli. Csere: Smitula, Macsi P. 2, Zsilák, Vancsik 1, Stefanidesz, Farkas M. Edző: Miroszlav Bajin
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Smitula (23. p.)
Szabó Zoltán:
– A szegedi vízilabda több mint két éves mélyrepülésének vetett véget ez a fontos győzelem. Biztató, hogy lőttünk tíz gólt, ám legalább ugyanennyi helyzetet elpuskáztunk, ami az elkövetkező fordulókban megbosszulhatja magát.
Miroszlav Bajin: – Szokatlan volt, hogy nyitott medencében játszottunk. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy a harmadik negyedben szerencsétlen gólokat kaptunk, és ez, valamint a gyenge emberelőnyös helyzetkihasználásunk megpecsételte sorsunkat.

B-CSOPORT
AVUS SZOMBATHELY–ZF-EGER 6–14 (1–3, 1–3, 3–5, 1–3)
Szombathely, 150
néző. V: Csizmadia Zs., Kollár Gy.
SZOMBATHELY: KOVÁCS B. – Szőke Sz. 1, Turnai B., EKLER B. 2, Szabó I. Bence, Jovanovic 1, Marnitz G. Csere: Polovic, Hajmási, Sági, Sebestyén, IRMES P. 2. Edző: Matajsz Márk
EGER: KARDOS G. – SZ. RASOVICS 2, Baksa B. 1, Decker Á., Sánta, Csacsovszky E. 2, GYÁRFÁS 3. Csere: Sántavy, Magyar M. 1, Kürti 1, Lukács D., Murisics 2, Hosnyánszki 2. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 12/1, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Gyárfás (31. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Sánta (23. p.)
Matajsz Márk:
– Elértük célunkat, mert jó mérkőzést tudtunk játszani az Eger ellen. Jól védekeztünk, de a támadásainkba sok hiba csúszott. Sajnos az emberelőnyeinket sem tudtuk megfelelően értékesíteni.
Dabrowski Norbert: – Nagyon fontos volt a találkozó, ami jó felkészülést nyújtott az Eurokupa-mérkőzéseinkre. Kellemetlen stílusú ellenféllel találkoztunk, de a játék megfelelt az elvárásainknak, pláne a hosszú utazást követően.