Nagy Viktor vezérletével feltámadt a Szolnok, (még) nem bajnok a Fradi

L. G., R. E. B., K. B.L. G., R. E. B., K. B.
2018.05.19. 14:45
Madaras Norberték simán elveszítették a döntő harmadik meccsét (Fotó: Török Attila)
Szépített a Szolnok a férfi vízilabda ob I döntőjében, 14–6-ra nyert idegenben a Ferencváros otthonában, ezzel a zöld-fehérek előnye 2–1 a három győzelemig tartó párharcban. Az első két mérkőzésen gyengélkedő címvédő kapusa, Nagy Viktor elképesztő mérkőzést tudhat maga mögött, elöl pedig Aaron Younger és Zalánki Gergő parádézott, 4-4 gólt szerzett. Folytatás szerdán, Szolnokon.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
FTC-PQS–SZOLNOKI DÓZSA 6–14 (1–4, 2–3, 2–3, 1–4)
Komjádi uszoda, 1600
néző. V: Molnár P., Székely B.
FTC: Vogel Soma – Varga Dénes 1, Jansik Sz., S. Mitrovics 1, Szirányi, Varga Dániel, VÁMOS 3. Csere: Gárdonyi (kapus), Jaksics, Nikics 1, Madaras, Német T., Sedlmayer, Pohl. Edző: Varga Zsolt
SZOLNOK: NAGY V. – Jansik D. 1, PRLAINOVICS 3, YOUNGER 4, Mezei, ZALÁNKI 4, Gocics. Csere: Milos Csuk, KIS G. 1, Bátori, M. Alekszics 1, Fülöp B., Hangay. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 9/6
Gól – kettős emberelőnyből: 1/–, ill. 1/1
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 az FTC javára

Varga Zsolt: – Teljesen az ellentéte történt annak, amit eddig láttunk. A sport képes nagyon rövid idő alatt a pokolból a mennyországba és a mennyországból a pokolba juttatni, hát ez most a pokol. Nehéz ezt megélni, de kielemezzük ezt a meccset, és a szerdai folytatásra ugyanúgy készülünk, mint eddig tettük. Eddig is azt gondoltam, és amikor csak kérdezték, el is mondtam, hogy a Szolnok nagyon jó csapat, biztos voltam benne, hogy képes hasonló teljesítményre. Az első két mérkőzés alapján elhihettük, hogy ez a párharc egy picit talán könnyebb lehet a vártnál, de nem könnyebb, ez bizony ugyanolyan nehéz, mint bármelyik bajnoki döntő. Mindig a védekezés stabilitásán múlik a végeredmény, márpedig ha stabil lett volna a védelmünk, akkor nem kapunk tizennégy gólt. Egy ilyen mérkőzésen nem mehet ez a szám nyolc találat fölé, mert akkor nem lehet esélyünk. A Szolnok megtalálta a réseket, mi elbizonytalanodtunk, és nem tudtuk azt játszani, amit akartunk. Ezen kell javítanunk szerdáig.
Cseh Sándor: – Úgy készültünk a mérkőzésre, hogy nem szeretnénk feladni a döntőt. Nem nagy dolgokon akartunk változtatni, azokat az alapvető taktikai elemeket szerettük volna jobban megvalósítani, elsősorban védekezésben, amelyek az első két mérkőzésen nem működtek. Ebben léptünk nagyot előre, és ettől lett nagyobb az önbizalmunk. Nem szoktam meghatározónak tartani a kezdést, de ez most extrém szituáció volt. A Fradin nagy volt a nyomás, amit mi jól ismerünk, hiszen rengeteg döntőt játszottunk, és tudjuk, milyen nehéz az utolsó lépést megtenni a párharcban. Ha ez egy sima bajnoki meccs lett volna, nincs ekkora lélektani jelentősége a mérkőzés elejének. A hazai pálya kicsit csalóka, mert rengeteg ferencvárosi játékos szerepelt korábban Szolnokon, és őket mindig fel szokta dobni az ismerős környezet, így nem hiszem, hogy ebből előnyt tudunk kovácsolni. Nem kell túlgondolkodnunk azt a mérkőzést, a védekezésre oda kell figyelnünk, és amit most jól oldottunk meg, azt meg kell próbálnunk megismételni.

Amikor a harmadik negyedet követő szünetben a Komjádi uszodában a műsorközlő a bajnoki döntő negyedik és ötödik meccsének időpontját ismerteti, érezhető, nem sok esély látszik a FTC-PQS fordítására.

Utaltak persze erre ennél egyértelműbb jelek is, például az, hogy az említett periódusban az eredményjelző 10–5-t mutatott – a Szolnoki Dózsa javára. Pedig a telt házas uszoda, a hazai kemény mag arra készült, hogy 18 évvel a legutóbbi siker után bajnok lesz a – finálés párharcban már 2–0-ra vezető – zöld-fehér alakulat.

Csakhogy a harmadik mérkőzésen a Szolnokot láttuk olyannak, mint az előző két felvonáson az FTC-t: élesnek, magabiztosnak, ellenállhatatlannak.

Varga Zsolt, a zöld-fehérek edzője már három és fél perccel a kezdés után időt kért. Ekkor már túl voltunk Zalánki Gergő bombagólján és Andrija Prlainovics találatán, no meg például olyan kimaradt Nikola Jaksics-lövésen, amelyből három napja Szolnokon klasszisgól született.

Egy hete Nagy Viktor alig látott valamit a Komjádiban a betűző naptól, s bár egyetlen szolnoki sem fogta erre az első meccs 12–9-es vereségét, egyértelműen hátráltatta őket a verőfényes napsütés. Bezzeg most ihletett formában védett a válogatott kapus, aki végül 75 százalékos mérleggel zárta az összecsapást.

Nem szabad azonban elfeledkezni a korábban látottnál jóval feszesebb, keményebb szolnoki védekezésről sem: elképesztő lövéseket blokkoltak a Tisza-partiak, megkönnyítve Nagy Viktor munkáját.

A Szolnok az első negyedben 4–1-re vezetett, miközben a zöld-fehérek idegességét jól adta vissza, hogy kevéssel a szünet előtt kettős emberelőnyt is kihagytak.

Két újabb Younger-góllal már 6–1-re lépett el a címvédő, amikor az előző mérkőzésen remekbe szabott találatokat jegyző Szlobodan Nikics beköszönt. Hiába jártunk még csak a második negyed derekán, talán ez volt az utolsó pillanat, amikor a játék képét és az erőviszonyokat nézve reális lehetett volna a ferencvárosi fordítás.

Csakhogy ezt követően újabb szolnoki, Zalánki Gergő talált be, igaz, jött a meccsen a legjobb ferencvárosi, Vámos Márton gólja. Gyakorlatilag ugyanabban a pillanatban az uszoda tetején elszállt egy égősor, enyhe félhomályt teremtve az uszodában, de folytatódhatott a játék.

És a szolnoki parádé. A harmadik negyedben Prlainovics találata a 10–4-et jelentette. Míg Nagy Viktor remekelt, a másik oldalon Vogel Somának nem ment a védés, így jött a kapuba Gárdonyi András. Csodát azonban ő sem tudott tenni, a negyedik negyedben pedig kis túlzással tetszés szerint érte el góljait a Szolnok. 6–14

Bármennyire is nem akart már az FTC Szolnokra utazni, szerdán irány a Tisza-part.

A város végtére is nincs messze, viszont a bajnoki cím további egy lépésre került az FTC-től.

4. negyed

32. perc: véget ért a találkozó! Nyert a Szolnok, és 2–1-re szépített összesítésben.
32. perc:
Jansik Szilárd távoli lövését blokkolták a szolnokiak.
31. perc: Fülöp találta el a kapufát.
31. perc:
újabb Szolnok-gól emberelőnyből, Jansik Dávidnak is megvan az első gólja. 6–14
30. perc:
időt kért a Szolnok.
30. perc: emberelőnyben sem megy a Fradinak, Pohl lőtt mellé.

A Fradi-szurkolók buzdítása töretlen, parádés hangulatot varázsolnak a Komjádi-uszodába!

29. perc: Prlainovics kihasználta az emberelőnyt. 6–13
29. perc: Varga Dénes fejezte be gyorsan a Fradi támadását, de a kapufát találta el.
29. perc: Prlainovics lőtt fölé.
28. perc: Vámos lövését blokkolták a vendégek.
28. perc:
Gocics bejátszása után Kis Gábor maradt teljesen üresen, és tovább növelte a Szolnok előnyét, valószínűleg eldöntötte a találkozót. 6–12
27. perc: megvan Varga Dénes első gólja is, gyönyörűen végigjátszott Fradi-akció végén szépített. 6–11
26. perc: Varga Dénes majd Mitrovics lövését is védte Nagy Viktor.
26. perc: Alekszics
húzta be közelről a kapuba a labdát emberelőnyben. 5–11
25. perc: Vámos bombáját kitolta Nagy Viktor, majd Nikics kapufát lőtt.
25. perc: a Fradi hozta el a labdát.

MONDJA EL VÉLEMÉNYÉT, SZÓLJON HOZZÁ ITT!

3. negyed

24. perc: véget ért a harmadik negyed.
24. perc:
Mitrovics lőtt már időn túl, de Nagy Viktor még ezt is kitolta.
24. perc: Madaras kísérletét tolta ki Nagy Viktor, majd a kapus nyerte a Mitrovics elleni párharcot.
24. perc: Prlainovics lőtt fölé a másik oldalon.
23. perc: Jansik Szilárd, majd Mitrovics lövését is védte Nagy, Vámosi kísérlete pedig fölé szállt.
23. perc:
csak megvan Mitrovics első gólja. 5–10
22. perc: Prlainovics
labdát szerzett, elúszott, majd a jobb felsőbe vágta a labdát. 4–10
21. perc: jó védekezés a másik oldalon is, de a kontrából Jaksics nem tud betalálni.
20. perc:
egészen kiváló szolnoki védekezés, előbb Bátori blokkolt egy nagyot, majd Nagy védett óriásit.
20. perc:
de máris ott a válasz, Younger volt ismét eredményes. 4–9
19. perc: Vámos
hozta közelebb a Fradit. 4–8
18. perc: kettős emberelőnyt váltott gólra a Szolnok, Zalánki is nagyon hatékony ma! 3–8
17. perc: az első támadása azonban sikertelen volt. Időközben kapust is cseréltek a hazaiak, Vogel Somát Gárdonyi András váltotta.
17. perc:
ez lesz a fordulópont? A Fradi először hozta el a labdát.

2. negyed

16. perc: véget ért e második negyed.
16. perc: mi mással ért volna véget az első félidő, mint Nagy Viktor-bravúrral? Mitrovics közeli lövését védte szépen.

Kiégett egy lámpa… Vagy több, de az biztos, hogy kevésbé van világos, így meg kellett állítani a játékot. A bírók megkérdezték az M4 Sport képviselőit, hogy mehet-e tovább a játék, nem zavarja-e a közvetítést, de engedélyt kaptak.

15. perc: Vámos bombájába is bele tudott érni Nagy Viktor, de ez már kikötött a kapu jobb felső sarkában. 3–7
14. perc: Zalánki
váltotta gólra gyorsan az emberelőnyt. 2–7
14. perc:
közelebb jött a Fradi, Nikics szépített. 2–6
13. perc:
12. perc: NAGY VIKTOR MEGINT!
Vámos bombázott közelről, emberelőnyből, majd Madaras távolról, mind a kettőt kivédte a Szolnok kapusa!
12. perc: Younger
pedig támadásban extra eddig! Újra betalált! 1–6
11. perc: Varga Dániel-labdaszerzés után Madaras játszotta be Németnek, Nagy Viktor újabb hatalmas bravúrja!
10. perc: kontrát fújtak mindkét oldalon, majd a Fradi emberelőnyben támadhatott, de Varga Dániel lövését Zalánki leblokkolta.
10. perc:
a másik oldalon Younger talált be, már néggyel vezet a Szolnok! 1–5

9. perc: NAGY VIKTOR! Újabb hatalmas bravúr a világ legjobbjának választott kapustól!
9. perc: Kis Gábor félfordulatból, centerből, a lécet találta el!

9. perc: ismét a Szolnoké a labda a ráúszást követően!

1. negyed

8. perc: eredménytelen szolnoki ellentámadás után véget ért az első negyed!
8. perc: NINCS GÓL!
Hiába a kettős emberelőny, nem tudta kihasználni a Fradi, egy rossz bejátszást követően a Szolnokhoz került a labda.
7. perc: Alekszics lövését blokkolták, a labda mellément, de a játékvezetők úgy látták, nem ért hozzá Fradi-játékos.
7. perc: Jaksics lövését védte bravúrral Nagy Viktor.
7. perc: Zalánki
használta ki a lehetőséget, éles szögből a rövidbe lőtt. 1–4
6. perc:
Szirányi második kiállítása után a Szolnok időt kért.
6. perc: az egyik oldalon Csuk, a másikon Madaras lőtt fölé.
5. perc:
itt az első Fradi-gól, Vámos a szerzője. 1–3
5.perc:
...és gólra is váltotta a vendégcsapat, Younger talált be. 0–3
5. perc: újabb sikertelen Fradi-támadás, labdát szerzett a Szolnok.

Ezúttal felhős az idő, a nap most egyik felet sem zavarja meg.

4. perc: időt kért a Fradi.
4. perc: Prlainovics
gyors gólja a másik oldalon. 0–2
4. perc: Jaksics lövését védte Nagy, de Prlainovics szabálytalankodott utána, így maradt a Fradinál a labda. Varga Dénes lövését is hárította a Szolnok kapusa, de előtte már újabb fault volt.
3. perc: Zalánki lőtt fölé.
3. perc: emberelőnyt kapott a Fradi is, de Jansik Dávid blokkolt, megmaradt a Szolnok előnye.
2. perc:
Szirányi kiállítása után Zalánki váltotta gólra a vendégek emberelőnyét. 0–1
1. perc:
Mitrovics távoli kísérletét fogta könnyedén Nagy Viktor.
1. perc: Prlainovics első lövése sikertelen, Vogel védett.
1. perc: elkezdődött a mérkőzés a Szolnok hozta el a labdát.

Megvolt a bevonulás, perceken belül kezdetét veszi a találkozó!

„Biztos, hogy benne van a fejekben a bajnoki arany gondolata és egy kicsit ez is a szombati mérkőzésnek a nehézsége, de nem vesszük félvállról a következő találkozót sem. Benne van, hogy nehéz lesz és az utolsó pillanatban dől el a győzelem, mint a Szuperkupában és a Magyar Kupa-elődöntőben, amikor ötméteresekkel nyert a Szolnok. Az biztos, hogy nem adták fel a döntőt. Van három lehetőségünk arra, hogy bajnokok legyünk és azon leszünk, hogy a lendületünket kihasználjuk és megnyerjük az elsőt" – így Madaras Norbert, az FTC csapatkapitánya a fradi.hu-nak.

„Pontosan ezek kellenek, ebben a sorrendben: az első a csoda, a második a fegyelem, aztán a feltámadás. Nyilván nem adjuk fel. És szerintem olyan nagy dolgok nem kellenek. Tehát nem hiszem, hogy ez a taktikán fog múlni. Hogyha tudunk nyerni, akkor nyilván folytatódik a sorozat. Szerintem ezt szavakkal nem lehet megoldani. Oda kell menni és játszani kell. Kész!" – mondta Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője a vizilabda-szolnok.hu-nak.

A második mérkőzésen már nem volt hátráltató körülmény a címvédő számára, ám az FTC idegenben is magabiztos győzelmet aratott.

Az első találkozón hazai pályán úgy győzött az FTC, hogy az első félidőben még a Szolnok volt némi fölényben, a találkozó második felében a nap is zavarta kicsit Nagy Viktorékat, végül simán nyertek a zöld-fehérek.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának harmadik felvonása következik, az első két összecsapást a Ferencváros nyerte meg, így ha ma is a zöld-fehérek nyernek, övék a bajnoki cím.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FTC–SZOLNOK, FÉRFI VÍZILABDA OB I-ES DÖNTŐ HARMADIK MÉRKŐZÉSÉNEK ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN! HAMAROSAN KEZDETÉT VESZI A TALÁLKOZÓ!