Férfi vízi ob I: az utolsó negyed kezdetén még ikszre állt a Fradi

2018.11.07. 20:20
A Szolnok hét góllal, 11–4-re nyert a Tatabánya vendégeként a férfi vízilabda ob I-ben szerdán, így megőrizte százszázalékos mérlegét. Hibátlan maradt a Ferencváros is, amely 10–7-re győzött Szentesen.

Zsivko Gocics együttese, a Szolnoki Dózsa az utolsó negyedben már 11–1-re is vezetett Tatabányán, de a mérkőzés utolsó három találatát a hazaiak szerezték (4–11).Szolnoki Dózsa az utolsó negyedben már 11–1-re is vezetett Tatabányán, de a mérkőzés utolsó három találatát a hazaiak szerezték (4–11).

A címvédő Ferencváros a negyedik negyed kezdetén még 5–5-ös döntetlenre állt Szentesen, ám a záró játékrészben a két gólt jegyző Nikola Jaksics vezérletével ellenfele fölé kerekedett, és az utolsó nyolc percben annyi gólt szerzett, mint az első háromban összesen (7–10).

A Kaposvár hatgólos hátrányból (3–9) felkapaszkodott egyre a Debrecen ellen (8–9), de pontot szereznie nem sikerült (8–11), míg a Vasas 4–4-ig tudta tartani a lépést a Miskolccal (6–12).

Az OSC kiütéses győzelmet aratott az UVSE felett (22–3), a vendégek már az első játékrészt követően 8–1-re vezettek.

A játéknap meglepetését a PVSK szolgáltatta, amely hazai közönség előtt 8–7-re megverte az első három meccsét megnyerő Honvédot.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT

METALCOM-SZENTES–FTC-TELEKOM 7–10 (2–3, 1–1, 2–1, 2–5)
Szentes, 200
néző. V: Rubos K., Tóth I.
SZENTES: MEIXNER – Nagy M. 1, Manojlovics, Werner 1, Hegedűs B., Pellei F. 1, SOMOGYI B. 2. Csere: Kiss K. 1, Hriszopatisz, Pellei K., Vörös, KUZMENKO 1, Tóth Gy. Edző: Pellei Csaba
FERENCVÁROS: VOGEL SOMA – Sedlmayer 1, KÁLLAY 2, NÉMET 1, Jaksics 2, Younger 1, Sz. Mitrovics 1. Csere: Nyíri B., Mezei 1, Gál, Szabó II. Bence, Gór-Nagy 1. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 8/1 ill. 13/4
Gól – ötméteresből: 2/1 ill. –
Kipontozódott: Hegedűs B. (19. p.), Kiss K. (22. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Nagy M. (26. p.), Gór-Nagy (30. p.)
Pellei Csaba:
– Ilyen mérkőzést szerettünk volna játszani a Ferencvárossal, amely meghatározó játékosai nélkül is roppant erős ellenfél volt. Sokáig nagyon jól tartottuk magunkat, de az utolsó negyedet mentálisan már nem bírtuk, és végül három perc alatt elbuktuk a meccset.
Varga Zsolt: – Valamennyi mérkőzésen meg kell küzdenünk a győzelemért, semmit sem adnak ingyen, példa erre ez az este. Minden játékosomra nagyobb teher hárult, a szokásosnál többet kellett vállalniuk két társuk kiesése miatt. Az utolsó negyedben nagyon fegyelmezetten vízilabdáztunk, stabilak tudtunk maradni, így sikerült fordítanunk, és begyűjtöttük a pontokat.

AVUS SZOMBATHELY–ZF-EGER 7–16 (4–4, 1–4, 1–5, 1–3)
Szombathely, 150
néző. V: Csanádi, Knézy
SZOMBATHELY: Horváth A. – Hajmási 1, Sági, EKLER 2, Baj 1, Takács K., Kurucz. Csere: KOVÁCS B. (kapus), Polovic 1, Galambos, Takács J., JUHÁSZ M. 1, GARANCSY 1. Edző: Matajsz Márk
EGER: Valics – Sz. Rasovics 1, HOSNYÁNSZKY 3, Decker Á., MURISICS 3, Gyárfás 2, Vlahopulosz 1. Csere: Lukács D., Sánta 1, Aramovics 1, Tóth Bendegúz 1, KÜRTI 3. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Matajsz Márk:
– Amit kértem a játékosaimtól, hogy okosan, türelmesen játsszanak, azt maximálisan végrehajtották. Amíg bírtuk erővel, addig egyenrangú ellenfelei voltunk a több kiválósággal telitűzdelt vendégcsapatnak.
Dabrowski Norbert: – Jó iramú mérkőzést vívtunk a bátran küzdő AVUS-szal. Megfontoltan, végig higgadtan játszottunk. Úgy érzem, hogy küzdelmes mérkőzésen ezt a feladatot is megoldottuk.

BVSC-ZUGLÓ–KSI SE 13–11 (3–2, 6–2, 3–4, 1–3)
Laky uszoda, 100
néző. V: Berki, Pásztor A.
BVSC: Györke – Pásztor 2, Mészáros, Kovács P. 1, VÁRNAI 4, CZIGÁNY 2, Csapó 1. Csere: Szakonyi (kapus), Török 1, Sugár, Ambrus 1, Lajkó 1, Mladoniczky, Létay. Edző: Szűcs Levente
KSI: Bányai – BÓBIS 4, TÓTH BENCE 1, Bihácsi 1, Vékony 1, Schmölz 1, Turnai. Csere: Horváth Á., Hevesi 1, Tóth-Gili 1, Gábor 1, Mucskai, Dubinák. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 8/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 2/0, ill. –
Szűcs Levente:
– Ez a mérkőzés a felkészülésünk egyik állomása volt. A játékosaink sajnos nem adtak ki magukból száz százalékot. Fegyelmezetlenek voltunk, mentálisan teljesen szétestünk a végére.
Horváth János: – A második negyedbeli rövidzárlat miatt úszott el a találkozó. A második félidőben viszont jól játszottunk, és végül csupán két góllal kaptunk ki egy nemzetközi kupában induló együttestől. Lelkesen pólóztunk, remekül védekeztünk, ráadásul még pimasz gólokat is lőttünk.

PVSK-MECSEK FÜSZÉRT–BUDAPESTI HONVÉD SE 8–7 (1–2, 3–0, 2–4, 2–1)
Pécs, 300
néző. V: Vogel J., Füzesi Zs.
PÉCS: JÓZSA – Chilkó 1, Horváth Zs., Csacsovszky E., Csaba 1, JAKAB 3, Csacsovszky A. 1. Csere: RAKONJAC 2, Krizsán, Opacak, Zerinvári, Mijic, Palotás. Edző: Lukács Gergely
HONVÉD: DECKER A. – SIMON R. 3, Juhász Zs. 1, KARDOS A. 2, Szirányi 1, Manhercz Á., Szivós M. Csere: Simizu, Fülöp, Simon A., Kiss B., Illés. Edző: Merész András
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 7/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Krizsán (21. p.), Simon R. (25. p.), Horváth Zs. (31. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Csaba (32. p), Illés (32. p)
Kiállítva (brutalitásért): Szívós M. (10. p.)
Lukács Gergely:
– Jó volt felnézni a lelátóra, a hangulat átragadt a csapatra. Őrült mérkőzés volt, rengeteg fordulóponttal, nagyon sokat készültünk erre a nagyon fontos mérkőzésre.
Merész András: – Elismerésem mindkét csapatnak, hogy a körülmények ellenére egygólos mérkőzést játszottak. A Szivós Márton elleni piros lap miatt fegyelmi tárgyalást kértünk.

B-CSOPORT
TATABÁNYAI VÍZMŰ SE–SZOLNOKI DÓZSA 4–11 (0–4, 1–3, 0–2, 3–2)
Tatabánya, 200
néző. V: Marjai Zs., ifj. Kenéz Gy.
TATABÁNYA: JÁSZBERÉNYI – Hoppál, Márkus, Kolarik 1, Kalanovics, KOLOZSI 2, Máthé. Csere: Kuncz, Szentesi 1, Korbán, Németh M., Fazekas, Galler. Edző: Zantleitner Tamás
SZOLNOK: KARDOS G. – Bátori 1, Szatmári, KIS G. 2, ZALÁNKI 1, V. Rasovics 1, Jansik D. 1. Csere: Angyal 1, ALEKSZICS 2, TELEKI 2, Lazics, Szeghalmi, Bukta. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 10/8
Zantleitner Tamás:
– A jól játszó Szolnok különösen az emberhátrányok kivédekezésében jeleskedett, mi pedig ebben voltunk gyengék. Ha a fórjaink közül még néhányat belövünk, szorosabb lehetett volna a végeredmény.
Zsivko Gocics: – Jó kis meccs volt, amelyen három és fél negyedig jól játszottunk. Hármas céllal érkeztünk Tatabányára: először is, hogy nyerjünk, másodszor, hogy kellően elfáradjunk, azaz mindenki adja ki magából a maximumot, a harmadik cél pedig az volt, hogy fiataljaink minél több időt tölthessenek a vízben. Mindhárom célunkat elértük.

KAPOSVÁRI VK–DEBRECENI VSE 8–11 (1–2, 2–4, 2–3, 3–2)
Kaposvár, 200
néző. V: Németh A., Homonnai
KAPOSVÁR: KRÉMER – Giga 1, ifj. Berta 1, Tóth Kristóf 1, Vindisch 1, Juhász-Szelei 1, Telegdy 1. Csere: Nemes (kapus), SÁNTAVY 2, Lukács Á., Dobos, Varga Zs., Pataki. Edző: Berta József
DEBRECEN: KÓSIK – Smitula 1, DŐRY 2, Durík, Vidovics, KOVÁCS GÁBOR 2, Macsi P. 1. Csere: FEKETE 3, Zsilák, La Rosa 1, Dienes, Fejős 1, Oltean. Edző: Miroszlav Bajin
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 8/1
Kiállítva (cserével végleg): Vindisch (13. p.)
Berta József:
– Előre hozott karácsonnyal leptük meg a Debrecent, gólokkal ajándékoztuk meg. Fegyelmezetlenek voltunk, saját magunkban kell megkeresnünk és megtalálnunk a hibákat.
Miroszlav Bajin: – A ziccereink alapján már az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Az utolsó negyedben volt egy holtpontunk, amikor egygólnyira felzárkóztak a kaposváriak, de szerencsére sikerült kilábalnunk belőle.

VASASPLAKET–PANNERGY-MISKOLCI VLC 6–12 (2–2, 2–3, 0–3, 2–4)
Komjádi uszoda, 300
néző. V: Fodor R., Marnitz
VASAS: Jónás – Bencz 1, Halek 1, Hegedüs G., Simon H., Miklós 1, Takács B. Csere: Vogel Simon, Mátyok, Hőna, Szabó I. Bence, SÉLLEY-RAUSCHER 3, Major. Edző: Földi László
MISKOLC: Csoma – Lőrincz 2, Banicsevics, Bedő, BOWEN 2, Sztojanovics 1, VADOVICS 2. Csere: MISICS 3, Milicsics 1, Nagy Á. 1, Hornyák. Edző: Sike József
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 13/8
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Takács B. (26. p.)
Földi László:
– A Miskolc a harmadik negyedben magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, amit mi nem tudtunk követni. Nagyon nagy energiát fektettünk a védekezésbe, így a támadásra nem maradt elég. Jobb emberelőny-kihasználással közelebb tudtunk volna kerülni ellenfelünkhöz.
Sike József: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, két negyedig drámai volt a hangulat. A két játékosállomány közötti különbség a végére megmutatkozott.

UVSE–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 3–22 (1–8, 1–3, 1–5, 0–6)
Komjádi uszoda, 150
néző. V: Várkonyi, Kun Gy.
UVSE: Bisztritsányi – Baksa 1, Dala D., Arany, Vígvári 1, Korbács 1, Korényi. Csere: Vértes (kapus), Telek, Kádár, Sziládi, Rábavölgyi, Somogyi T., Szieben. Edző: Benedek Tibor
OSC: B. Mitrovics – Randjelovics 2, Erdélyi 3, DRASKO BRGULJAN 2, Hárai, KOVÁCS Gergő 3, Bundschuh 1. Csere: Lévai (kapus), TÓTH M. 3, UBOVICS 4, Seman 2, Manhercz K., Salamon 1, Burián 1. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Dala D. (27. p.)
Benedek Tibor:
– Az OSC maximális erőbedobással játszott ellenünk, amennyire csak tudott, megvert minket. Nagyon sok párharcot vesztettünk el, és ezekből sok gólt lefordulásból kaptunk.
Kovács Róbert másodedző: – Elhoztuk a három pontot, ezért jöttünk, a mérkőzés jó felkészülést jelentett a hétvégi Szolnok elleni összecsapásra.