Férfi vízi ob I: a Szeged 0–5-ös kezdés után nyert Tatabányán

2019.11.06. 18:41
A Szeged 10–9-es győzelmet aratott Tatabányán a férfi vízilabda ob I alapszakaszának szerdai mérkőzésén.

Az A-csoportban nyeretlenül sereghajtó Tatabánya a legjobb úton járt afelé, hogy megszerezze első pontjait a bajnokságban, hiszen a második negyed elején már 5–0-ra, majd a harmadik játékrész végén 8–5-re (aztán 9–6-ra) is vezetett, ám a vendégek Somlai Tamás vezérletével megfordították a meccset.

Somlai három gólt dobott a mérkőzésen, mind a hármat 7–9 után, a győztes találatot 15 másodperccel a végső dudaszó előtt.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ

TATABÁNYAI VÍZMŰ SE–SZEGEDI FVCS 9–10 (4–0, 1–3, 3–2, 1–5)
Tatabánya: 200
néző. Vezette: Homonnai D., Tordai G.
TATABÁNYA: BARABÁS – Keresztúri 3, Katonás 1, Márkus, Kalanovics 1, SZENTESI, GARANCSY 3. Csere: Kuncz, Takács K., Tóth B. 1, Korbán, Vad. Edző: Zantleitner Tamás
SZEGED: MOLNÁR D. – Bogdanovics 2, Boros, Farkas K., Palotás, Kiss Cs. 1, FOSZKOLOSZ 3. Csere: Bicskei 1, Blank, Berki, SOMLAI 3, Szedmák. Edző: Szabó Zoltán
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 13/6
Gól – kettős emberelőnyből: 2/1, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 2/1
Kiállítás végleg cserével: Blank (13. p.), Kiss Cs. (25. p.)
Kipontozódott: Márkus (26. p.), Takács K. (28. p.), Kuncz (30. p.)
Zantleitner Tamás:
– Szélsőséges mérkőzés volt. Öt-nullás vezetésünknél már azt fontolgattuk, hány góllal tudunk majd nyerni. Ám ezután annyi helyzetet kihagytunk, hogy azzal felhoztuk az ellenfelünket, mi pedig lelkileg megbillentünk. A végén hiányzott az az ember a vízből, aki a holtpontokon átlendített volna bennünket.
Szabó Zoltán: – Az első negyed kivételével az történt, amire számítottunk. A második negyedben aztán megérkeztünk a mérkőzésbe. Bíztam benne, hogy erővel mi bírjuk majd jobban, hiszen nagyon sokat dolgozunk. Legutóbb kihagytuk az utolsó lehetőségünket, most belőttük, így valamit visszakaptunk a sorstól.

1. FTC Telekom 6 6 107–56 +51 18
2. Szolnoki Dózsa 6 6 73–51 +22 18
3. PannErgy Miskolci VLC 6 4 2 82–55 +27 12
4. UVSE 6 2 1 3 55–66 –11 7
5. PVSK-Mecsek Füszért 6 2 1 3 51–62 –11 7
6. Szeged 6 2 4 53–71 –18 6
7. Debreceni VSE 6 1 5 49–72 –23 3
8. Tatabánya 6 6 43–80 –37 0