Férfi vízi MK: óriási verést kapott otthon a címvédő Szolnok

MTI MTIMTI MTI
2018.11.17. 19:57
A ferencvárosi Nikola Jaksics (8) kapura lő (Fotó: Dömötör Csaba)
A címvédő Szolnok nagy meglepetésre nyolcgólos, 12–4-es vereséget szenvedett otthon a tavalyi döntőben legyőzött OSC-től a férfi vízilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének szombati első mérkőzésén.

A vasárnapi fővárosi visszavágó formalitásnak tűnik, s nagyon úgy fest, hogy a Tisza-partiak hat év először után ezúttal nem játszanak majd finálét.

A bajnoki címvédő Ferencváros kettős győzelemmel már a legjobb négy között van: a zöld-fehérek a pénteki háromgólos sikerüket követően szombaton hazai medencében még biztosabban, 15–8-ra nyertek az Eger ellen.

A BVSC és a Miskolc is kettős sikerrel jutott a négyes döntőbe: a negyeddöntő szombati visszavágóin a zuglóiak a Honvéd otthonában kerekedtek felül simán, a miskolciak pedig odahaza ütötték ki a Debrecent.

BENU FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS

SZOLNOKI DÓZSA–A-HÍD OSC-ÚJBUDA 4–12 (0–4, 2–2, 1–4, 1–2)
Szolnok, 400
néző. V: Fodor R., Homonnai
SZOLNOK: Nagy V. – Bátori, Prlainovics 1, Kis G., M. Alekszics 1, V. Rasovics 1, Angyal. Csere: Kardos G. (kapus), Zalánki 1, Szatmári, Szeghalmi, Teleki, Jansik D. Edző: Zsivko Gocics
OSC: B. MITROVICS – DRASKO BRGULJAN 3, Randjelovics 2, BUNDSCHUH 3, Ubovics 1, Erdélyi, Kovács Gergő 1. Csere: Manhercz K., Salamon, SEMAN 2, Tóth M., Hárai, Szabó Balázs. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 13/1, ill. 9/2
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kiállítva (cserével végleg): Ubovics (16. p.)
Zsivko Gocics:
– Ilyenkor nehéz mit mondani. Tudtuk, hogy az OSC jó és erős csapat, ám nyolc góllal nem erősebb nálunk. Tanulnunk kell a vereségből, és menni tovább, hiszen vasárnap este játsszuk a visszavágót a fővárosban.
Vad Lajos: – A négy nullás kezdés után a Szolnok elkedvetlenedett. Örülünk, hogy a lendületünk nem tört meg a folytatásban sem. Közelebb vagyunk a továbbjutáshoz, mint a Szolnok, de még nem értük el.

VISSZAVÁGÓK
FTC-TELEKOM–ZF-EGER 15–8 (4–2, 5–2, 3–4, 3–0)
Komjádi uszoda, 400
néző. V: Kun Gy., Petik A.
FTC: VOGEL SOMA – Sz. Mitrovics 1, Varga Dénes 1, Jaksics 1, NÉMET T. 2, Younger 2, Vámos 2. Csere: Mezei 1, Kállay 2, Gór-Nagy, JANSIK SZ. 2, Sedlmayer, Pohl 1. Edző: Varga Zsolt
EGER: Valics – Vlahopulosz 2, Sz. Rasovics 1, Hosnyánszky 2, MURISICS 2, Gyárfás, Lukács D. Csere: Decker Á., Avramovics, Sánta 1, Biros B., Sári, Kürti. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 7/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Lukács D. (29. p.)
Továbbjutott: az FTC, kettős győzelemmel (27–17)
Varga Zsolt:
– Az első két negyed olyan volt, mintha az egri mérkőzés folytatása lett volna. Úgy érzem, hogy a két meccs között eltelt alig húsz óra minket tett esélyessé. Hosszabb a kispadunk, fizikailag könnyebben bírjuk ezeket a találkozókat. Az első negyedben mintha az egriek lettek volna fáradtabbak, és ezt ki tudtuk használni.
Dabrowski Norbert: – Az első negyeddel abszolút elégedetlen vagyok, mert pont az történt, amit mindenképpen el kellett volna kerülni, hogy a Fradi közé tegyen újabb három gólt és így eldőljön a párharc. Akkor lett volna esélyünk jó eredményt elérni, ha az elején mi tudunk vezetni, ez azonban nagyon távolinak tűnt, majd az utolsó másfél negyed mindkét részről edzőmérkőzésbe fulladt.

PANNERGY-MISKOLCI VLC–DEBRECENI VSE 14–5 (1–1, 3–1, 6–2, 4–1)
Miskolc, 350
néző. V: Várkonyi G., Kovács Cs. T.
MISKOLC: Csoma – Banicsevics, BOWEN 3, Vadovics 1, Bedő 2, Lőrincz, SZTOJANOVICS 2. Csere: Mizsei (kapus), MILICSICS 2, MISICS 3, Nagy Á. 1, Hornyák, Szőke Sz., Vad Levente. Edző: Sike József
DEBRECEN: Kósik – Dőry-Farkas 1, Durík, Vidovics 1, Kovács Gábor, MACSI P. 2, La Rosa. Csere: Bíró (kapus), Fejős 1, Smitula, Fekete, Turcsányi, Zsilák, Macsi M. Edző: Miroszlav Bajin
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill 9/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Kipontozódott: Lőrincz (16. p.)
Továbbjutott: a Miskolc, kettős győzelemmel (26–10)
Sike József:
– Tipikus kupamérkőzés volt, lélektanilag roppant nehezen hoztuk magunkat egyenesbe, ugyanis nyolcgólos előny birtokában nem egyszerű megtalálni a motivációt. Össze-vissza lövöldöztünk, sok hibát követtünk el, de aztán átlendültünk a holtponton. Noha a színvonal hagyott kívánnivalót maga után, rászolgáltunk a győzelemre. Számunkra azért különösen nagy dolog az elért eredmény, mert miskolci csapat még sohasem szerepelt a Magyar Kupa négyes döntőjében.
Miroszlav Bajin: – Elismerés illeti a miskolciakat, akik megérdemelt sikert arattak, érzésem szerint jó eséllyel pályáznak a döntőbe kerülésre is. Mi nagyon elfáradtunk, fel kell tölteni az akkumulátorokat. Az első félidőben jól tartottuk magunkat, de aztán nem használtuk ki az emberelőnyös helyzeteket, és sok ajándék labdát adtunk vetélytársunknak.

BUDAPESTI HONVÉD SE–BVSC-ZUGLÓ MKB-EUROLEASING 5–11 (1–4, 1–1, 2–2, 1–4)
Kőér utca, 400
néző. V: Vogel G., Tordai
HONVÉD: Decker A. – Szivós M., Manhercz Á., Szirányi 1, Illés S., Kardos A., Kiss G. 2. Csere: DUVNJAK-STARCEVIC (kapus), Simon A., Fülöp 1, Simizu, Juhász Zs. 1, Vincze, Gregor. Edző: Merész András
BVSC: GYÖRKE – PÁSZTOR 3, Mészáros 1, Kovács P., Várnai 1, Czigány 1, CSAPÓ 2. Csere: Szabó Bendegúz, Ambrus, Létay, TÖRÖK 2, Sugár, Lajkó 1. Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 15/4, ill. 7/2
Kipontozódott: Mészáros (31. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Ambrus (18. p.)
Merész András:
– Teljesen megérdemelte a továbbjutást a BVSC, elismerésem a zuglóiaknak. Ma mi voltunk a vízilabda állatorvosi lova, elöl és hátul is rengeteget hibáztunk.
Szűcs Levente: – Tizenöt év után először szerez érmet a BVSC a felnőttek között. Nem szoktam ajnározni a játékosaimat, de most csak dicsérni lehet őket. Ismét kiderült, hogy mi az élet-halál meccseken tudunk igazán jól játszani.

MAGYAR KUPA, NŐK, NEGYEDDÖNTŐ
Visszavágó
RB-Tatabánya–UVSE 8–6 (3–3, 3–0, 1–1, 1–2)
G:
Bicskei, Petik 2-2, Keresztes, Jenei, Kolárová, Sedláková, ill. Faragó K. 3, Koppány, Baksa V., Rybanska
Továbbjutott: az UVSE, 29–11-es összesítéssel
FTC-Telekom–ZF-Eger 14–12 (3–2, 2–3, 7–3, 2–4)
G:
Tóth-Csabai 4, Kövesdi, Gémes 3-3, Mihajlovics 2, Gerendás M., Bujka, ill. Somhegyi, Ráski, Mchunu, Szilágyi D., Kékesi 2-2, Tóth Cs., Pulyblank
Továbbjutott: az FTC, 25–24-es összesítéssel