Férfi vízi MK: elődöntős az OSC, a Szolnok, a Szeged és az Eger

2015.11.22. 20:17
A címvédő Szolnoki Dózsa-Közgép, valamint a ZF-Eger, az A-Híd OSC Újbuda és a Szeged-Diapolo, jutott be a férfi vízilabda Magyar Kupa elődöntőjébe.

A Szolnok kiváló első negyedet követően a második félidőben biztosította be sima továbbjutását a Debrecen ellen, a Szeged a hazai iksz után a kaposvári visszavágón aratott győzelemmel – amelynek kulcsa a remek harmadik negyed volt – jutott tovább.

Az Eger egygólos hátárnyban várhatta a Fradi elleni, idegenbeli visszavágót, de így is sikerrel vette az akadályt: a jó nyitány után itt is a harmad negyed bizonyult döntőnek, amelyet 5–1-gyel hoztak le a vendégek. A hazai zöldek az idegenbeli siker után bizakodhattak ugyan, de három negyed után mínusz hatra (11–5) álltak, nem volt számukra visszaút. Az OSC kevés gólon tudta tartani a Honvédot, így az első felvonás iksze után is biztosan léphetett a négy közé.

FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

A-HÍD OSC-ÚJBUDA–RACIONET HONVÉD 10–5 (1–0, 3–1, 3–2, 3–2)
Nyéki uszoda, 400
néző. V: Kun Gy., Rubos
OSC: BISZTRITSÁNYI – HEGEDÜS G. 2, Kovács Gábor 1, Bátori 2, GÓR-NAGY 1, Drasko Brguljan 1, BUNDSCHUH 2. Cs: Decker Á., Nagy Á., Juhász Zs., Graham 1, Salamon F., Német T. Edző: Vincze Balázs
HONVÉD: GYÖRGY D. – KOVÁCS GERGŐ 2, Fazekas T. 1, Simon A., FEJŐS, Kiss G., Illés S. Cs: Kardos G. (kapus), Kiss B. 1, Reibel, Borsós, Kalanovics 1, Steinmetz B., Simon R. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 11/7, ill. 7/1
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódás: Salamon F. (28. p.)
Kiállítás végleg cserével: Simon R. (12.), Kiss G. (27. p.)
Továbbjutott: az OSC 16–11-es összesítéssel
Vincze Balázs:
– A Honvéd ugyanolyan harcosan és ugyanolyan akarással játszott, mint szombaton. Mi felnőttünk ehhez a feladathoz, és ez hozta azt a különbséget, ami valójában a két csapat között van.
Vad Lajos: – Örülök, hogy legalább meg tudtuk ijeszteni az OSC-t, ennek a fiatal csapatnak ez óriási dolog.

FTC-PQS–ZF-EGER 9–13 (1–3, 3–3, 1–5, 4–2)
Népliget, 250 néző. V: Németh András, Petik András
FTC: Gárdonyi – Marko Csuk 1, Roach 1, Pohl, Tóth Márton 1, Nyéki, Avramovics. Cs: Marnitz G. 1, Swift 1, Katonás, Vogel Simon, DŐRY 4, Jansik Sz. Edző: Varga Zsolt
EGER: B. Mitrovics – Milos Csuk, SZIVÓS M. 2, Hosnyánszky 1, HÁRAI 4, CSUCSKOVICS 2, Vapenszki 2. Cs: Bedő 1, Angyal, ERDÉLYI 1, Lőrincz B. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 10/4
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. –
Kipontozódott: Katonás (28. p.), Vapenszki (32. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Milos Csuk (31. p.)
Továbbjutott: az Eger (21–18)
Varga Zsolt:
– Nem mi voltunk a párharc esélyesei, ezt a fogadóirodák szorzói is igazolták. Az egri eredmény bizonyította, hogy komoly építkezés folyik csapatunknál, de a visszavágó megmutatta, ellenfelünk jobb nálunk. Ahhoz az Eger is kellett volna, hogy huszonnégy órán belül kétszer is legyőzzük.
Dabrowski Norbert: – Az FTC mindkét meccsen maximális erőbedobásra kényszerített minket. Igazi kupapárharc volt, jó hírverése a vízilabdának, örülök, hogy végül mi jutottunk tovább.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–DEBRECEN 14–9 (4–1, 3–4, 4–2, 3–2)
Szolnok, 300
néző. V: Molnár P., Berki A.
SZOLNOK: Decker A. – Varga Dénes 1, Younger 1, M. ALEKSZICS 4, FÜLÖP 3, Varga Dániel 1, Madaras 1. Cs: Szabó E., Hangay Z. 1, Mezei, Sz. Mitrovics 2, Jansik D. Edző: Cseh Sándor
DEBRECEN: LÉVAI M. – Mora, Halek 3, SÜVEGES 1, Kincses, Babay, Kállay 2. Cs: Kaszanyi (kapus), Müller, Smitula, Hoppál 2, Kuncz, Pataki, Szőke 1. Edző: Varga Tamás
Gól – emberelőnyből: 8/6, ill. 3/0
Gól – ötméteresből: 5/4, ill. 5/4
Továbbjutott: a Szolnok, kettős győzelemmel (27–14)
Cseh Sándor:
– Szétszórtan játszottunk, nyilván azért, mert szombaton az első meccsen kiharcoltuk ennek lehetőségét. Nem tetszett.
Varga Tamás: – Ezúttal is jól védekeztünk, ebből most gólokat is lőttünk. Hasznos volt számunkra a két mérkőzés.

KAPOSVÁRI VK–SZEGED-DIAPOLO 9–12 (0–1, 3–2, 1–4, 5–5)
Pécs, 50
néző. V: Vogel G., Kovács Cs. T.
KAPOSVÁR: Szécsi Z. – Parezanovics 1, Berta J. 2, Kovács O. 1, Nikolov 1, Juhász-Szelei 2, Polovic. Cs: DOBOS D. 2, Palotás S., Ács, Sántavy, Vindisch, Klinovszky. Játékos-edző: Szécsi Zoltán
SZEGED: Meixner – Manhercz K. 1, Sedlmayer 1, Varga II Zs., Seman 3, Kiss Cs., Kunac. Cs: PELLEI F. 2, Sánta 1, Palotás G. 1, CHILKÓ 2, Manhercz Á. 1, Imnaisvili. Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 15/8, ill. 15/5
Gól – ötméteresből: 2/0, ill. 2/1
Kipontozódott: Sántavy (20. p.), Parezanovics (25. p.), Sedlmayer (26. p.), Palotás S. (30. p.), Sánta (32. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Manhercz K. (30. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Kunac (12. p.)
Továbbjutott: a Szeged (22–19)
Szécsi Zoltán:
– A mérkőzésen sajnos több nehezítő körülmény is közrejátszott. Az építkezés évében vagyunk, a csapat megmutatta, hogy jó úton jár, amiért elismerést érdemel.
Varga Péter: – Továbbjutottunk, örülünk, pihenünk, és készülünk a folytatásra.