Férfi vízi Eurokupa: csoportelső az OSC, kiesett a BVSC

2018.10.14. 15:07
Az OSC a győzelmével csoportelsőként jutott tovább, míg a vereséget szenvedő BVSC-Zugló nem került be a negyeddöntőbe a férfi vízilabda Eurokupa-selejtező vasárnapi, harmadik fordulójában.

VÍZILABDA
E-CSOPORT, 3. FORDULÓ
A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–CC ORTIGIA (olasz) 14–8 (5–1, 1–4, 6–0, 2–3)
Catania.
V: Birakisz (görög), Mustata (román)
OSC: B. Mitrovics – Randjelovics, Erdélyi 2, Bundschuh, Hárai 2, Manhercz K. 4, Drasko Brguljan 3. Csere: Lévai (kapus), Salamon, Kovács Gergő, Seman 2, Tóth M., Szabó B. 1. Edző: Vad Lajos
Ortigia: Caruso – Cassia, Abela, Jelaca 2, Di Luciano 1, Farmer 1, Giacoppo 1, Espanol, Rotondo, Vapenszki 3, Susak, Napolitano. Edző: Stefano Piccarido
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 7/1
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill 1/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Bundschuh (23. p.), Vapenszki (31. p.), Rotondo (31. p.)
Vad Lajos:
– Nagyon jól kezdtünk, utána viszont elkezdték őket megtámogatni, elég arcátlanul. Nehéz volt mit kezdeni ezzel, emiatt mi is hibázgattunk. A harmadik negyedben aztán hat nullás sorozattal eldöntöttük a mérkőzést.VÍZILABDA
Catania.
Vad Lajos:

A másik mérkőzésen: CN Barcelona (spanyol)–VK Mornar Split (horvát) 11–8

A csoport végeredménye: 1. OSC Újbuda 9 pont, 2. Ortigia 6, 3. CN Barcelona 3, 4. Mornar Split 0

F-CSOPORT, 3. FORDULÓ
CN MARSEILLE (francia)–BVSC-ZUGLÓ DIAPOLO 12–6 (2–1, 3–1, 3–1, 4–3)
Marseille.
V: Teixido (spanyol), Alexandrescu (román)
MARSEILLE: Scsepanovics – Christiaens, Olivon 1, Izdinsky 1, Kimbell 1, Cervetti 1, Vanpeperstraete 2, Djurdjics 2, Marion-Vernoux 1, Kovacevic 1, Vukicevic 2, Camarasa. Edző: Marc Amardeilh
BVSC: Györke – Sugár 1, Pásztor 2, Várnai 1, Czigány 1, Csapó M., Kovács P. Csere: Létay 1, Szabó L., Török, Ambrus, Mészáros Cs. Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 15/3
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Olivon (26. p.), Kimbell (30. p.)
Szűcs Levente: – A Marseille más dimenzió, nem tudtunk csodát tenni, de tetszett, amit láttam. Annak ellenére, hogy tudtuk, nagyon minimális az esélyünk, keményen beleálltunk a meccsbe. Mindenki tudja, a továbbjutás nem most, hanem a Kotor elleni mérkőzésen úszott el.

A másik mérkőzésen: Primorac Kotor (montenegrói)–VK Primorje Rijeka (horvát) 16–11

A csoport végeredménye: 1. CN Marseille 9 pont, 2. Primorac Kotor 6, 3. BVSC-Zugló 3, 4. Primorje Rijeka 0