Férfi vízi Ek: a horvátokat is legyőztük, aranyérmes a Märcz-csapat

2019.04.07. 20:06
A magyar férfi vízilabda-válogatott nyerte meg a férfi vízilabda Európa-kupát, mivel a zágrábi döntőben a házigazda horvátok ellen 10–8-ra nyert Märcz Tamás együttese.
Manhercz Krisztián három góllal terhelte meg a horvát kaput (Fotó: Tumbász Hédi) – GALÉRIÁNK MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE

VÍZILABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA, NYOLCAS DÖNTŐ, ZÁGRÁB

DÖNTŐ
Magyarország–Horvátország 10–8
(2–2, 3–1, 3–2, 2–3)
Zágráb, 800 néző. V: Zwart (holland), Naumov (orosz)
MAGYARORSZÁG:
NAGY V. – Jansik Sz., Bátori 1, VARGA DÉNES, Német T. 1, Vámos 1, KOVÁCS GERGŐ 1. Csere: ANGYAL 1, MANHERCZ K. 3, Zalánki 1, Erdélyi 1, Pohl
Szövetségi kapitány:
Märcz Tamás
HORVÁTORSZÁG:
BIJAC – L. FATOVIC 3, Vukicevic, Buljubasic 1, Vrlic 1, Garcia, JOKOVIC 2. Csere: Macan, Loncar, Buslje 1, Milos, Setka
Märcz Tamás:
– Két éve a horvátok ellen világbajnoki döntőt veszítettünk Budapesten, és ugyan nem ugyanazon eseményen, de sikerült nekik visszavágnunk. Ha már eljutottunk a döntőbe, és ha már ennyit harcoltunk érte két napon át, szerettünk volna minden hátráltató körülménytől eltekintve száz százalékot adni. Nagyon örülök, hogy ez ilyen jól sikerült, rendkívül erős horvát válogatottat győztünk le.
Ivica Tucak:
– Szerettük volna kiszolgálni a fantasztikus közönségünket, de most be kell érnünk a második hellyel. Túl sokat hibáztunk, elsősorban támadásban hoztunk rossz döntéseket. Az ellenfél kapusa is jól védett, de ez nem magyarázhatja teljesen a gyenge emberelőnyös mutatónkat. Nem örülünk, azonban lesz még elég tornánk ebben az évben, ami javíthatunk.

A negyeddöntőben Montenegrót, az elődöntőben Olaszországot legyőző magyar csapat jól kezdte a mérkőzést. Nagy Viktornak a meccs elején még büntetőből sem lehetett betalálni, de a negyed végére éledezett a házigazda, amely Angyal és Manhercz góljára is felelt, majd a 11. percben Jokovic révén a vezetést is megszerezte (2–3).

És nagyjából két percig vezetett az egész meccsen. Ezt követően ugyanis ismét jöttek sorban a blokkok és a védések, Manhercz bombái pedig rendre beakadtak, a magyar csapat így négygólos szériával állva hagyta ellenfelét (6–3).

Bár többször is volt esélyünk a közte négyre, ezekkel nem tudtunk élni, Jokovic pedig büntetőből szépített, de kettőnél közelebb ezt követően sem tudtak jönni a horvátok, mert mindig volt valaki, aki felelni tudott – összesen nyolc játékosunk talált be!

A végén még a háromgólos hátrányból kapaszkodó horvátok a mínusz egyért támadhattak, de Nagy ekkor lehúzta a rolót, a mieink 10–8-ra nyertek.

A TOVÁBBI HELYOSZTÓKON
BRONZMÉRKŐZÉS
Spanyolország
–Olaszország 9–7 (3–1, 0–2, 5–3, 1–1)
AZ 5. HELYÉRT

Montenegró–Szerbia 16–14 (5–6, 5–2, 4–2, 2–4)
A 7. HELYÉRT

Görögország–Oroszország 15–14 (3–3, 5–4, 4–2, 3–5)

A kupagyőztes: a magyar válogatott (Fotó: Tumbász Hédi)

32. Nagy véd még egyet, marad náluk, de már csak másodpercek, véget is ér a meccs közben.
32.
Rossz bejátszás, de már alig fél perc.
31.
Nagy lezárja a meccset.
31.
Labdát szereznek a horvátok, Jansik még ki is megy.
31. Vrlic
csavar pazar gólt centerből. 10–8
31. Gól nélküli támadás, horvát időkérés, 1:49 hátra.
30.
Jokovic ziccerét védi Nagy, de marad ott és fórba kerültek. Jokovicot blokkoljuk.
30. Zalánkit
nem zavarják a számok, bevágja. 10–7
29. Illetve az nincs, mert Bátori sincs a vízben?
29.
Javi García ütésért ment ki, és még reklamálásért még egy büntetés, kettős fór!
29. Paprikás a hangulat, időkérés nálunk.
29.
Jó bejátszás, de véd a kapus, majd Bátori kap egy kiállítást a kontránál. Viszont kapott egyet, úgyhogy a miénk a labda!
27.
Most már jön a horvát büntetés, Fatovic talált be, gyönyörűen ejtett a hosszúba. 8–6
26.
Gyorsan véget érő támadás volt ez.
26.
Most Manhercz bűnhődik, de a csapat kitart.
26.
Macant kiküldik, Bátori bejátszása viszont nem jó.
25.
Gyors kiállítás Erdélyitől, Nagy véd, marad náluk. Beejtett labda a centernek, de Loncar fölé.
25. És a második labdaelhozatal újra a horvátoké.

3. NEGYED

24.
Labdát szereznek a horvátok, Nagy véd, sőt, az ő lövésével ér véget a negyed.
22.
Bátori piszkál bele a passzba, megint a miénk.
22. Vámos!
A világ végéről a léc alá. 7–4
21. Lejár az időnk, de rossz passz az olaszoktól.
21.
Nem tudunk elmenni néggyel, Jokovic büntetőből a jobb felsőbe lőtt. 6–4
21.
Centerből csak ujjheggyel tudunk hozzáérni, nincs újabb gól.
20. Kontra helyett kiállítás, időt is kértünk.
20.
Nagy védi a távoli löketet, de korner. Leszedjük a bejátszást, parádés a védekezés.
17.
Villámgyors ötméteres, 7 mp telt el. Vámos büntetője is kimaradt, Bijac kezéről korner.
17. Újra a miénk a labda a félidő elején.

2. NEGYED

16. Kovácsot még kiszórják 10 másodperccel a vége előtt, Nagy véd, félidő.
15.
Távoli löket, a lécről kifelé, megint jöhetünk.
14. Bátori
távolija csúszik be a kezek alatt, először közte kettő! 5–3
14. Németet állítják ki, de csak oldalról rezeg Nagy hálója.
13.
Manhercz elemében, szétlövi a bal felsőt. 4–3
13. Pohlt másodszor küldik, de nincs horvát „büntetés”.
13. Manhercz
megúszik, és a léc alá zúdít. 3–3
12. Nagy védi a kapáslövést, a kipattanót pedig erőszakosan megszerezzük.
12.
Bijac jól véd, Erdélyit hatástalanította ezúttal.
11. Jó védekezés cserébe, jöhetünk.
11.
Erdélyi a szélről nem tud a kapuba lőni.
11. Jokovic
eredményes az ellentámadásból, a bal felsőbe ágyúzott. 2–3
10. A meccs talán első kontrája, ellenünk.
10.
Kapufa a túloldalon is, Javi Garcíától.
9.
Jó védekezés, de hiába támadhattunk a vezetést, Bátori is ront.
9. Másodjára már a horvátok hozzák el.

1. NEGYED

8. Zalánki löketét védte Bijac, lepörög az idő.
8.
Újabb nagy blokk, de marad az ellenfélnél, egy szép beúszás után Macan húzza be. 2–2
8.
Kovács Gergő telibe lőtte ziccerben Bijacot.
7.
Nagy Viktor ziccert véd, de a kipattanó az övék, Németet pedig kiszórják. Gyönyörű blokk, mehetünk.
6. Macan megy ki, Manhercz lövését most újra védte a kapus.
6.
Két jó blokk, jöhetünk.
5.
Loncar harcol ki előnyt, Erdélyi megy ki.
5.
Javi Garcíát szórják ki, Manhercz első lövését még védte Bijac, a másodikat már nem. 2–1
5. Buslje
maradt teljesen üresen a jobb szélen, ő pedig a kapuba pattintott. 1–1
4. Varga Dénes agyonlőtte a kapust.
4. Pohlt szórják ki a centerről, Jokovic lövése viszont lécről fölé.
4.
Ötméterest harcolt ki a horvát csapat, Bátori ellen az ítélet. Nagy kivédte Fatovic büntetőjét!
3.
Ott az első érvényes gól! Angyal centerből talált be. 1–0
3. Kiállítás itt is, Jansik ment ki, gyorsan betalálnak a horvátok, de két méteren belülről, így nem érvényes.
2. Vámos lövése már simán mellé.
2.
Újabb Varga-lövés, Bijacról korner. Majd még egyszer pont ugyanez. Lassan két perce támadunk.
1. Varga Dénes lövése a blokkról visszapattan, Németről egy kiállítás gyorsan, Buljubasic ment ki. Varga lövése a kapufáról jött vissza a mezőnybe.
1. A mieinké az első támadás lehetősége.

Ez a két csapat játszotta a 2017-es, budapesti világbajnokság döntőjét is, akkor a horvátok 8–6-ra győztek.

A magyar vízilabda-válogatott pénteken a negyeddöntőben 11–7-re legyőzte Montenegrót, majd szombaton 12–11-re megverte Olaszországot, így ott lehet júniusban a világliga belgrádi nyolcas szuperdöntőjében, melynek győztese elsőként kvótát szerez a tokiói olimpiára.