Férfi vízi BL: szorosan indult, aztán magabiztos szolnoki győzelem

2019.12.13. 20:19
Négygólos győzelmet aratott péntek este a Szolnoki Dózsa idegenben a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában, ezzel pedig továbbra is továbbjutást érő helyen áll. A berlini Spandau sokáig megnehezítette a magyar csapat dolgát, a végére azonban nem maradt kérdés (14–10).

Péntek este Berlinben ugrott medencébe a Szolnoki Dózsa a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában, hogy megmérkőzzön a Spandau Berlinnel. A magyar csapat négy ponttal előzte meg német ellenfelét a meccset megelőzően, és a negyedik, továbbjutást érő helyen állt csoportjában.

Bár az összecsapás esélyese egyértelműen a szolnoki együttes volt, könnyű találkozóra senki sem számított előzetesen. Döcögősen kezdett Zsivko Gocics legénysége, és meggyűlt a baja az emberfórokkal is, de a gyors hátrány után fordítani tudott, majd 3–3-mal zárta az első negyedet.

A folytatásban már végig a Tisza-parti gárda irányított, jóval pontosabb volt a berlinieknél, így a félidőre háromgólos vezetéssel fordulhatott (5–8). A harmadik játékrészben úgy tűnt, akár még jobban elhúzhat, ám a németek az utolsó másodpercekben villantak (8–10).

A záró negyedet gyors góllal kezdte a Szolnok, majd Bátori Bence révén immár négy gólra növelte a két fél közti különbséget öt perccel a vége előtt. Nem sokkal később Szatmári Kristóf a harmadik találatát szerezte, ezzel pedig gyakorlatilag eldöntötte a meccset. Ezt követően az eredmény ugyan még módosult, de a különbség már nem, így idegenben 14–10-es győzelmet arattak a szolnokiak, amivel továbbra is a csoport negyedik helyén állnak.

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR

7. FORDULÓ

A-CSOPORT
SPANDAU 04 (német)–SZOLNOKI DÓZSA 10–14 (3–3, 2–5, 3–2, 2–4)
Berlin. V:
Franulovic (horvát), De Jong (holland)
SPANDAU: Baksa L. – Dedovics, NEGREAN 4, HOLOD 2, Mateo Cuk, Jüngling 1, Restovic. Csere: Saudadier 1, Gielen, Strelezkij 1, M. Stamm, Pjesivac 1. Edző: Petar Kovacsevics
SZOLNOK: NAGY V. – SZUBOTICS 3, Bátori 2, Jansik D., D. PIJETLOVICS 2, V. Rasovics 1, Angyal 1. Csere: Várnai, D. Lazics, Drasovics 1, Dőry 1, SZATMÁRI 3. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 11/9
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Jüngling (22. p.), Várnai (23. p.), Gielen (28. p.), Jansik D. (29. p.), Restovic (31. p.), Drasovics (32. p.)
Petar Kovacsevics:
– Rengeteg problémánk akadt Dusko Pijetloviccsal, akit nem bírtunk tartani. Az emberhátrányos védekezésünk egyáltalán nem működött, nagy árat fizettünk érte. A Szolnok a második negyedtől kezdve irányította a mérkőzést, és jobb volt nálunk.
Zsivko Gocics: – Elégedett vagyok a látottakkal, nem is beszélve a három pontról, amellyel növeltük a különbséget a mögöttünk álló csapatokhoz képest. Kemény, férfias küzdelem zajlott a vízben, az első pillanattól az utolsóig jól játszottunk és megérdemeltük a győzelmet.