Férfi vízi BL: magabiztosan nyert és továbbjutott Ferencváros

2018.09.29. 18:40
A vízilabda Bajnokok Ligája franciaországi selejtezőtornájának második fordulójában az FTC 14–7-re legyőzte a holland AZC Alphent. A magyar csapat ezzel a győzelemmel továbbjutott a harmadik selejtezőkörbe.

Az első negyed végén három góllal vezetett a Ferencváros, majd a második játékrészben már 7–1-re tudta növelni az előnyt. A fordulás után hasonló lendületben folytatta a magyar együttes, a harmadik negyed végén 12–4 volt az állás. Az utolsó negyedben változott a játék képe, ezt a felvonást a Fradi elvesztette 3–2-re, de az összképen ez már nem változtatott, a második mérkőzését is megnyerte a selejtezőben az FTC, s ezzel a győzelemmel egyedül maradt a kvartett élén.

A csoportból az első két helyezett jut tovább a selejtező harmadik fordulójába, ahonnan oda-visszavágós párharcok után négy együttes kerül a főtáblára, amelynek már biztos résztvevője a Szolnoki Dózsa és a ZF Eger.

FÉRFI VÍZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, F-CSOPORT

FTC-Telekom Waterpolo–AZC Alphen (holland) 14–7 (3–0, 4–2, 5–2, 2–3)
A magyar csapat gólszerzői: Vámos, Varga Dénes 3-3, Kállay, Jaksics, Younger 2-2, Nikics, Sedlmayer
Pays d'Aix-AZC Alphen 17-7
(6–0, 4–2, 4–2, 3–3)

A csoport állása: 1. Ferencváros 6 pont, 2. Pays d'Aix 3 (28-19), 3. Jadran Split 3 (19-28), 4. AZC Alphen 0