Férfi vízi BL: könnyed kiütéssel kezdett az OSC

R. E. B.R. E. B.
2017.09.14. 21:37
A portugál Portuense elleni fölényes, 22–3-as győzelemmel kezdte meg a Bajnokok Ligája-selejtezőt az A-HÍD-OSC-Újbuda.

Első hivatalos tétmérkőzésére nem is kívánhatott volna magának könnyebb ellenfelet Petik Attila. Jó, az OSC trénerének talán a Szintyez Kazany által 25–2-re agyonvert házigazda Banja Luka ellen is hasonlóan könnyű dolga lett volna a vízilabda Bajnokok Ligája első selejtezőkörében, bár szó se róla, a portugál Portuense sem számított nehéz falatnak.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, BANJA LUKA
Péntek: Terrassa (spanyol)–OSC, 11.10. Banja Luka (boszniai)–OSC, 20.15. Vasárnap: OSC–Szintyez Kazany (orosz), 11.10

Az elmúlt két idényben is a kvalifikáció első köréből induló újbudaiak a továbbjutást érő első két hely valamelyikéért (leginkább az elsőért persze) utaztak busszal Bosznia-Hercegovinába, s útközben még megálltak egy könnyed gyakorlásra is Pécsen. Erre azért is volt szükség, mert az universiadéról érkező szerb Szava Randjelovics például csak hétfőn csatlakozott a kerethez.

A Portuense ellen mindenesetre cseppet sem érződött összeszokatlanság a csapaton: az első negyedben öt perc alatt vágott öt gólt az OSC. Erdélyi Balázs háromszor, míg Nemanja Ubovics és Lukás Seman egyszer-egyszer köszönt be. A folytatásban sem vettek vissza a magyar csapat játékosai, egyre-másra potyogtak a gólok, s legfeljebb abból lehetett sportot űzni, ki hány találattal zár, illetve sikerül-e lenullázni a Portuensét. Utóbbi nem jött össze, hármat is kapott az OSC az utolsó negyedben, de a 22 szerzett góllal szemben ez bocsánatos kiengedés.

Pénteken már valamivel nehezebb feladat vár Tóth Mártonékra, hiszen a továbbjutásra pályázó spanyol Terrassával csapnak össze – meg játszadoznak egyet este a házigazdával.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
A-HÍD-OSC-Újbuda–CF PORTUENSE 22–3
(5–0, 4–0, 4–0, 9–3)
Banja Luka. V: Abramovics (montenegrói), Colombo (olasz)
OSC: Bisztritsányi – Salamon, Erdélyi 4, Bundschuh 1, Ubovics 4, Brguljan 3, Kolozsi, Barabás, Tóth 3, Hegedüs 1, Seman 4, Juhász 2
Edző: Petik Attila
PORTUENSE: Alves, Gomes – Lopes, Santos, Zanatto 1, Paraty, Sousa 1, Marques, Leite, Cardoso, Silveira, Brandao, Sobetchi 1
Edző: Alfonso Merino
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 7/0
Gól – ötméteresből: –, –
Az 1. forduló további mérkőzésén: Szintyez Kazany (orosz)–Banja Luka (boszniai) 25–2 (8–0, 5–0, 5–0, 7–2)
Petik Attila: – Kellemes bemutatkozó mérkőzés volt ez mind a csapatnak, mind nekem, edzőmeccsnek illett be a Terrassa elleni, igazán fontos találkozó előtt. Minden negyednek megvolt a maga kis feladata, és az sem baj, hogy szép öt nullás sorozat után az utolsó nyolc percben három gólt kaptunk, hiszen nyugodtan belőhettük a pályát, megszokhattuk az uszodát.