Férfi vízi BL: hat góllal verte a Pro Recco a Fradit

2019.04.13. 20:02
Hazai közönség előtt szenvedett hatgólos, 13–7-es vereséget az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata az olasz Pro Reccótól a Bajnokok Ligája A-csoportjának 12. fordulójában. A B-csoportban a Szolnoki Dózsa 10–7-re nyert a horvát Jug Dubrovnik ellen.

A magyar bajnok Fradi nagyszerűen kezdett a mostani kiírásban előző 11 BL-meccsét egyformán megnyerő, a nyolcasban biztosan vezető olasz együttessel szemben, és az első negyedben 4–1-re elhúzott vendégétől.

A Pro Recco azonban magasabb fokozatba kapcsolt, megszakítás nélkül hétszer vette be a hazai kaput, 8–4-re fordított az álláson. A folytatásban is az olaszok irányítottak, így könnyedén nyerték meg a mérkőzést.

Az FTC maradt 19 pontos, de továbbjutása változatlanul nincs veszélyben, és várhatóan a negyedik hely birtokosaként lép tovább a hannoveri nyolcas döntőbe.

A B-csoportban a Szolnok otthonában 2–1-re, majd 3–2-re még vezetett az éllovas Jug, 3–3 után azonban a magyar csapat kezébe vette az irányítást, 8–4-re ellépett, és már nem adott esélyt a horvát együttesnek a felzárkózásra.

Sikerével a Szolnoknak, amely a negyedik helyen áll, még van esélye, hogy továbbjusson a final eightbe, a nyolccsapatos fináléba. Ehhez azonban el kell csípnie a harmadik pozíciót, mivel innen egy továbbjutó helyet elvesz a német Hannover, amely a rendező jogán biztosan ott lesz a döntő tornán.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
A-CSOPORT
FTC-Telekom–Pro Recco (olasz) 7–13 (4–4, 1–5, 0–1, 2–3)
Komjádi uszoda, 1500
néző. V: Sztavridisz (görög), Vojvogyin (orosz)
FTC: Vogel Soma – Younger 1, Varga Dénes 1, Gór-Nagy, Német T., Vámos 1, Sedlmayer 1. Csere: Nikics, JANSIK SZ. 2, Jaksics, Kállay 1, Pohl. Edző: Varga Zsolt
RECCO: Bijac – Renzuto, Di Fulvio, Velotto 1, DOBUD 2, FILIPOVICS 2, IVOVICS 2. Csere: Figari 1, Echenique 1, KAYES 2, Bukic, D. Mandics 2. Edző: Ratko Rudic
Gól – emberelőnyből: 14/6, ill. 9/7
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/1
Kipontozódott: Figari (32. p.)
Varga Zsolt:
– Nagyon jól kezdtünk, aztán volt egy ítélet, amely nem kedvezett nekünk, ajándék volt az ellenfélnek. Ugyanakkor, ha van is egy-két ilyen ítélet, annál sokkal jobb csapat vagyunk, hogy megzavarodjunk. Az első negyed végén nagyon könnyen kaptunk gólt, kialakult egy kisebb blokk, amely kitartott a második negyed végéig. Meg kell találni a pozitív elemeket, amelyekre építhetünk.
Ratko Rudic: – Az Európa-kupa miatt hiányoztak a játékosok, csak néhány napja kezdtünk el edzeni. Ez a mérkőzés voltaképpen tesztként szolgált arra, hogyan tudunk játszani. Az elején gyengébben védekeztünk, de aztán elöl és hátul is rendezettebbé váltunk, így a megszokott játékunkat produkáltuk. Erős, jól felkészített csapat vagyunk, ezt a ritmust bármelyik ellenfélnek nehéz követnie.