Férfi vízi BL: a Szolnok három góllal is vezetett, mégis kikapott

MTI MTIMTI MTI
2019.03.16. 16:29
Zalánki Gergő három gólja is kevésnek bizonyult ahhoz, hogy a Szolnok pontot szerezzen Pireuszban (Fotó: Tumbász Hédi)
A Szolnoki Dózsa 11–10-es vereséget szenvedett a címvédő Olympiakosz vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában. Vereségükkel a 2017-ben BL-győztes Tisza-partiak hárompontos hátrányba kerültek a csoport utolsó továbbjutó helyét elfoglaló görög együttessel szemben négy fordulóval a zárás előtt.

A forduló előtt mindkét csapat 15 pontos volt, az Olympiakosz jobb gólkülönbségének köszönhetően állt a csoport harmadik helyén. Mivel a Hannover részvétele házigazdaként biztos a BL nyolcas döntőben, ebből a csoportból csak három gárda jut tovább, ezért is rendkívül fontos volt a Szolnok számára ez az összecsapás.

Ennek megfelelően a magyar együttes az első félidőben többször is vezetett, a második negyedben már három góllal is (2–5), de a hazaiak a nagyszünet előtt felzárkóztak (4–5).

A harmadik negyedben összesen nyolc gól esett, de nem a szolnokiaknak kedvező leosztásban: Alekszandrosz Gunasz egy másodperccel a játékrész vége előtt szerzett találatával 1–0 után ismét a címvédő vezetett (9–8), előnyét pedig az utolsó felvonásban is megőrizte (11–10).

A mérkőzés végén a Szolnok támadhatott az egyenlítésért, de Zalánki Gergő lövését blokkolták, így a hazaiak nagy lépést tettek a továbbjutás felé.

A két csapat első egymás elleni ütközetén december 19-én 9–9-es döntetlen született Szolnokon.

VÍZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ
B-CSOPORT
OLYMPIAKOSZ (görög)–SZOLNOKI DÓZSA 11–10
(2–2, 2–3, 5–3, 2–2)
Pireusz. V: Ortega (spanyol), Colombo (olasz)
OLYMPIAKOSZ: Pavic – GUNASZ 2, Szkumpakisz, Jeniduniasz 2, MURIKISZ 2, Milonakisz 1, Funtulisz. Csere: Nikolaidisz, Derviszisz, BUSLJE 2, Argiropulosz, OBRADOVIC 2. Edző: Teodorosz Vlahosz
SZOLNOK: Nagy V. – Angyal, PRLAINOVICS 2, Jansik D., Kis G. 1, Bátori 1, V. Rasovics 1. Csere: ZALÁNKI 3, Szatmári, M. Alekszics, D. LAZICS 2, Teleki. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 13/6, ill. 11/5
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: V. Rasovics (20. p.), Jansik D. (28. p.), Argiropulosz (30. p.)
Teodorosz Vlahosz: –
Nagy küzdelem zajlott a medencében, ahogyan arra számítottunk is. Rendkívül nehéz volt háromgólos hátrányból felállni, de megtaláltuk a játékot, amellyel eredményesek tudtunk lenni. Kitűnő mérkőzést játszottunk, mindkét csapat teljes erőbedobással vízilabdázott. Rendkívül fontos három pontot szereztünk.
Zsivko Gocics: – Ugyan már három góllal is vezettünk, nem nyugodhattunk meg, mert tudtuk, továbbra is nyílt a mérkőzés. Megvoltak a lehetőségeink nemcsak a döntetlen, hanem a győzelem elérésére is, ám nem tudtunk élni velük. Mégsem lehetek teljesen elégedetlen, mert a játékosok mindent beleadtak, de sajnos ezúttal ez is kevés volt a pontszerzéshez.

Jadran Split (horvát)–Spandau 04 (német) 14–8
20.30: BPM Sport Management (olasz)–Mladost Zagreb (horvát)