Férfi vízi BL: csak a Szolnok nyert, kikapott az OSC és az Eger

2017.12.20. 21:48
A görögök lövései utat találtak az OSC kapujába (Fotó: Koncz György)
Jótékony célú, de tétjét tekintve az OSC számára rendkívüli fontos mérkőzésen szállt vízbe az újbudai együttes a görög Olympiakosszal a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában. Az A-csoport egyedüli veretlen gárdája ellen az OSC a legutóbbi két BL-meccsén elszenvedett vereséget szerette volna feledtetni – nem sikerült, Petik Attila csapata 10–6-ra alulmaradt. A B jelű nyolcasban az Eger Berlinben egy góllal kikapott a három hete a címvédő Szolnokot is legyőző Spandautól, míg a Szolnok hozta a kötelezőt a holland Alphen otthonában.

A-CSOPORT

A jótékony célt a közeledő karácsony indokolta, a találkozó bevételét a Bethesda Gyermekkórház korszerűsítésére fordítják, a szépszámú nézőközönség által hozott ajándékokat pedig szintén a kórház kapja meg.

Az A-csoport listavezetője ellen az OSC szerezte meg a vezetést, Erdélyi Balázs volt eredményes, de az első negyed végén már a görögök örülhettek, 3–2-re nyerték az első nyolc percet. A másodikban sokáig nem változott az eredmény, végül több mint négy perc elteltével, Drasko Brguljan passza után Salamon Ferenc szép húzásával egyenlített a magyar csapat. A nagyszünetig hátralévő három percben aztán megtáltosodott az Olympiakosz és Konsztantinosz Geniduniasz góljaival 5–3-ra elhúzott.

A pihenőt követően sem akart működni az OSC gépezete. Erdélyiék lövései rendre pontatlanok voltak, vagy a kapufát találták el, vagy a jó napot kifogó Josip Pavic kapus védett, a görögök meg igazolták, miért is állnak veretlenül a csoport élén: rendre góllal fejezték be akcióikat, s a negyed közepén már öt volt az előnyük. A hosszú, majd' nyolc percig tartó magyar gólcsöndet végül Lukas Seman törte meg, ám a harmadik részt is a pireusziak vitték, s így már 9–5-re vezettek.

Az Olympiakosz az elmúlt hétvégén sorozatban a 120. bajnoki mérkőzését is megnyerte, és az utolsó negyed előtt tudni lehetett, hogy ezúttal is győztesen hagyja el a medencét Theodorosz Vlahosz edző csapata, csak a győzelem mértéke volt kérdéses. Funtulisz ugyan a negyed közepén beszórta a tizedik görög találatot, az OSC legeredményesebbje Salamon gyorsan válaszolni tudott, így 10–6 lett a találkozó végeredménye.

A görögök továbbra is vezetik az A-csoportot, az OSC pedig maradt az ötödik helyen.

FÉRFI VÍZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA

A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
A-HÍD OSC-ÚJBUDA–OLYMPIAKOSZ 6–10 (2–3, 1–2, 2–4, 1–1)
Nyéki uszoda, 400 néző. V: Teixido (spanyol), Severo (olasz)
OSC:
Bisztritsányi SALAMON 3, Randjelovics, Drasko Brguljan, Ubovics, Erdélyi 1, Gór-Nagy. Csere: Tóth M., Juhász Zs., Hegedüs, Seman 1, Bundschuh 1. Edző: Petik Attila
Olympiakosz:
Pavic Gunasz 2, FUNTULISZ 2, Milonakisz, Murikisz 1, GENIDUNIASZ 3, Delakasz. Csere: Nikolaidisz 1, Derviszisz, Buslje, Argiropulosz, P. Obradovic 1. Edző: Theodorosz Vlahosz

Petik Attila:
– Úgy érzem, jól felkészültünk, mégis kaptunk olyan helyzetekből gólokat, amelyeket átbeszéltünk. A kapáslövéseik utat találtak a kapuba, folyamatosan vezettek, a mi lövéseink meg nem ültek. Játékban nem volt különbség a két csapat között, viszont a befejezésekben jobbak voltak a görögök. Jól jön a szünet...
Theodorosz Vlahosz:
– Mindig nagyon nehéz Budapesten játszani, ezért különösen értékes ez a három pont, előnyt ad a folytatásra. A védekezésünk volt a siker kulcsa, nagyon koncentráltan tettük a dolgunkat, sok támadást megakadályoztunk.

A CSOPORT TOVÁBBI MAI MÉRKŐZÉSEI
Hannover–Partizan Beograd 16–6 (5–2, 4–0, 4–2, 3–2)

B-CSOPORT

Az Eger a két körrel ezelőtt a címvédő Szolnokot legyőző Spandau 04 berlini otthonába látogatott, és ugyanúgy 10–9-es vereséget szenvedett, ahogy Cseh Sándor csapata a 3. fordulóban.

A nap egyetlen magyar sikere a címvédő Szolnokhoz fűződik, amely a vele nem egy súlycsoportban lévő holland AZC Alphenhez látogatott és aratott magabiztos győzelmet: Nagy Viktorék 11 góllal, 17–6-ra nyertek a sereghajtó otthonában.

5. FORDULÓ, B-CSOPORT
SPANDAU 04 BERLIN (német)–ZF-EGER 10–9 (3–4, 4–3, 2–0, 1–2)
Berlin.
V: Petronilli (olasz), Margeta (szlovén)
Spandau: Baksa – Dedovics 1, Gielen 1, Mateo Cuk, Resztovics, Stamm 2, Negrean 2. Csere: Saudadier, Reibel 3, Pjesivac 1, Köppers, Jüngling. Edző: Petar Kovacsevics
EGER: B. Mitrovics – Avramovics, Csucskovics, Rasovics 1, Hosnyánszky 1, Bedő 1, Vlahopulosz 2. Csere: Angyal, Lőrincz B., Kovács Gergő 1, Hárai 3, Decker Á. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 10/7, ill. 10/5
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Kipontozódott: Negrean (22. p.), Decker Á. (30. p.)
Dabrowski Norbert:
– Jól kezdtük a mérkőzést, az emberhátrányos védekezésünkkel azonban végig küszködtünk. Egyértelműen ezen ment el a meccs, ugyanis kilenc lőtt góllal nyerni kellett volna idegenben is. Amikor a Spandau átvette az irányítást, nem volt bennünk elég erő vagy hit ahhoz, hogy fordítani tudjunk. Nincs más hátra, a folytatásban a Herceg Novival kell versenyt futnunk a nyolcas döntőt érő helyért.

AZC ALPHEN (holland)–SZOLNOKI DÓZSA 6–17 (1–4, 4–5, 1–5, 0–3)
Alphen aan den Rijn. V:
Mercier (francia), Szpanudisz (görög)
ALPHEN: Urosevics – Csorics 1, De Mey, Ivosevics, Stienstra, Nagy L., Van Gulik, Van Mil 1, Mandolini, Miralis, Indjics 2, M. Filipovics 2.
SZOLNOK: KARDOS – PRLAINOVICS 3, Bátori 1, JANSIK D. 2, Mezei, Milos Csuk 1, Zalánki. Csere: Hangay 1, ALEKSZICS 3, YOUNGER 4, Kis G. 1, Fülöp 1. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 8/4
Cseh Sándor:
– Elvárás volt a győzelem, hiszen más szintet képviselünk, mint a holland csapat. Ezzel együtt jár az elismerés az ellenfélnek, mert nagyon szimpatikusan játszott. A számszerű eredmény nem a legfontosabb, a játék minősége annál inkább. Nyilván nem voltam mindennel elégedett, de azon dolgozunk, hogy folyamatosan fejlődjünk.

Jadran Herceg Novi–Pro Recco 5–15
(2–3, 0–2, 1–3, 2–7)
Sabadell–Steaua Bucuresti 10–11 (0–3, 4–4, 3–1, 3–3)