Férfi vízi BL: az eleje a Steauáé volt, a győzelem a Ferencvárosé

2018.11.02. 20:39
Varga Dénes négyszer vette be a Steaua kapuját (Fotó: NS-archív)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában a Ferencváros 1–3-as első negyedet követően sorozatban öt gólt szerezve fordított, és 9–6-ra nyert a Steaua Bucuresti otthonában. A magyar csapat legeredményesebbjének a négy találatig jutó Varga Dénes bizonyult.

A két csapat ellentétes előjelekkel várta az összecsapást, hiszen míg a magyar bajnok itthon 13–6-ra legyőzte a Dinamo Moszkvát, a román együttes hazai medencében 8–5-re kikapott a Bresciától.

Az összecsapást ennek megfelelően az FTC kezdte jobban, az 5. percben Varga Dénes szerzett vezetést, de hamar jött a bukaresti válasz, és az első negyed hajrájában még két hazai találat született, így 3–1-re vezetett a Steaua.

A második játékrész sem indult gyors gólokkal, de talán még Vámos Márton sem számított arra, hogy a 11. percben szerzett találata lesz az egyetlen ebben a nyolc percben (3–2).

A nagyszünet után már a magyar csapat akarata érvényesült, előbb Varga Dénes egyenlített, majd Nikola Jaksic fordított, aztán újra Varga volt eredményes (3–5).

A záró felvonásban Kállay Márk góljánál eldőlni látszott a találkozó (3–6), s ezt követően hiába szerzett még három találatot a bukaresti gárda, a különbség nem csökkent (6–9).

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ, A-CSOPORT

STEAUA BUCURESTI (román)–FTC-TELEKOM 6–9 (3–1, 0–1, 0–3, 3–4)
Bukarest. Vezette:
Franulovic (horvát), Ortega (spanyol)
STEAUA:
TIC – Gheorghe, Prioteasa 1, Ghiban 1, Derevjankin, Marinic 1, Kapocisz 1. Csere: Fulea, Chioveanu 1, Szabó I. 1, U. Csucskovics, Goanta. Edző: Andrei Iosep
FTC: GÁRDONYI – Sz. Mitrovics 1, VARGA DÉNES 4, Jaksics 1, Német, Sedlmayer, Vámos 1. Csere: Younger 1, Nikics, Pohl, Kállay 1, Jansik Sz. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 10/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Goanta (28. p.), U. Csucskovics (30. p.), Jansik Sz. (32. p.)
Varga Zsolt:
– Összességében nehéz meccsre számítottam, és valóban nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Úgy érzem, hogy az első pillanattól jól ment a védekezés, viszont támadásban volt némi nehézségünk. Nem tudom pontosan az okát, de valamiért eléggé csúsztak a labdák. Azért a harmadik-negyedik negyedben sikerült felőrölnünk az ellenfelünket.