Férfi vízi BL: a Szolnok ismét legyőzte a Mladost Zagrebet

2019.02.05. 21:57
Milan Alekszics volt a szolnokiak egyik legjobbja Zágrábban (Fotó: Koncz György, archív)
Akárcsak két héttel ezelőtt hazai medencében, a Szolnoki Dózsa idegenben is 11–8-ra győzte le a Mladost Zagrebet a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, ezzel a szerdai, Olympiakosz–Dubrovnik rangadó előtt fellépett a B-csoport harmadik helyére.

A zágrábi mérkőzés első negyedében nagy adok-kapok alakult ki a felek között, a kilencgólos nyitó játékrészből a Szolnok jött ki jobban (5–4). A horvátoknak minden esélyük megvolt rá, hogy a nagyszünetre is csak egygólos hátránnyal vonuljanak, ám 5–7-nél, tíz másodperccel a második negyed vége előtt ötméterest hibáztak, majd megúszásból Zalánki Gergő – a meccsen már másodszor – háromgólosra növelte a magyar együttes előnyét. Így 7–6 helyett 8–5-ös szolnoki előnnyel ért véget a félidő.

Zalánki aztán 8–6-nál megúszott egy elég nyilvánvalónak tűnő kiállítást – amit víz feletti ütésért kaphatott volna –, ehelyett 8–7-nél pattintott egy látványos gólt. A mérkőzés végérvényesen a záró negyed elején dőlt el, amikor Milan Alekszics harmadik góljával 11–7-re módosult az eredmény.

A Szolnok a negyedik idegenbeli meccsén az első győzelmét aratta ebben a BL-idényben, míg a Mladost először kapott ki hazai környezetben.

A csoport utolsó helyén álló Hannover a házigazda jogán automatikus résztvevője a júniusi nyolcas döntőnek, ezért csak az első három pozíció ér továbbjutást. A Szolnok jelenleg harmadik.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8. FORDULÓ
B-CSOPORT
MLADOST ZAGREB (horvát)–SZOLNOKI DÓZSA 8–11 (4–5, 1–3, 2–2, 1–1)
Zágráb. V:
Colombo (olasz), Ahladiotisz (görög)
ZAGREB: Marcelic – MILOS 2, Buljubasic, Milos Csuk 2, RADU 2, Harkov 1, Petkovic. Csere: Cagalj 1, Anzulovic, F. Lazic, L. Bajic, Biljaka. Edző: Zoran Bajic
SZOLNOK: NAGY V. – Bátori, PRLAINOVICS 2, Jansik D. 1, KIS G. 1, V. Rasovics 1, ZALÁNKI 3. Csere: Angyal, Szatmári, M. ALEKSZICS 3, D. Lazics, Teleki. Megbízott edző: Hangay Zoltán
Gól – emberelőnyből: 15/5, ill. 10/5
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Angyal (25. p.), Cagalj (27. p.), Prlainovics (31. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Teleki (27. p.)
Zoran Bajic:
– Túl sok technikai hibát követtünk el, az emberelőnyös helyzetkihasználásunk is nagyon gyenge volt, ezzel a teljesítménnyel pedig nem volt esélyünk a győzelemre. A Szolnok sokkal jobban játszott nálunk, és teljesen megérdemelten nyert.
Hangay Zoltán: – Nehéz volt Zsivko Gocics vezetőedző nélkül játszani, de megérdemelten nyertük meg ezt a nehéz és kemény mérkőzést. Tudtuk, hogy csak akkor lehet esélyünk a győzelemre, ha a védekezésünk rendben lesz, örülök, hogy meg tudtuk valósítani az elképzeléseinket.