Férfi vízi BL: a második meccsét is megnyerte a Szolnok

SZ. A.SZ. A.
2019.10.18. 20:39
A magyar csapat magabiztos játékkal diadalmaskodott montenegrói ellenfele otthonában (Fotó: Szolnoki Dózsa)
A Szolnoki Dózsa 14–12-re nyert a montenegrói Jadran Carine otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában.

Nagyon szépen indította a Bajnokok Ligája-kampányát a Szolnoki Dózsa, hiszen azok után, hogy a csoportkör első fordulójában idehaza nyert a Szintyez Kazany ellen, a másodikban Herceg Noviból is elhozta a három pontot, pedig ez nem egyszerű feladvány, úgyhogy nem is szokták megoldani...

Most viszont a Dózsa magával vitte a sikeres idegenbeli meccsek összetevőit: egész jó védési hatékonyságot (Nagy Viktor 46%-kal takart), manapság a tucatnyi kapott gól sem dráma, a bekkek okosan elosztották a kiállításokat (az utolsó negyedre jutott mindkét kipontozódás), rendben van az emberelőny- és az ötméteres-kihasználás is (büntetőből egy sem maradt ki), egyébként pedig mindig akkor született egy-egy bombagól a világ végéről, amikor kicsit melegedett a helyzet. Valahogy így működnek a klassziscsapatok...

Persze a történelmi leíráshoz tartozik, hogy a vezetést a Jadran szerezte meg, csakhogy Dőry Farkas szépen besimított fórgóljára Radomir Drasovics gyorsan ráduplázott, és habár a házigazda még egyszer visszavette az előnyt, az első szünetre már 3–4-gyel fordultunk, és a Dózsa többé ki sem engedte kezéből az irányítást. Sőt, egyre csak növelte az előnyét: többször volt a különbség három gól, az utolsó negyedre fordulva pedig négy is, úgyhogy az csak a pólómeccsek lélektanának eredménye, hogy a vége közte kettő lett.

Természetesen az is vízilabda-specifikum, hogy öt perccel a vége előtt azért történt valami, amit senki sem értett: a játék megállt, Vojin Putnikovics játékvezető értetlenül nézett a hevesen gesztikuláló öltönyös LEN-delegáltra, közben a helyiek ordibáltak, a Szolnok mestere, Zsivko Gocics meg kihasználta az alkalmat, és eligazította az övéit, hogy a rangadó végén se legyen zűr, már ami a csapata játékát illeti... Mondjuk, a Jadran 10-esében, Vladan Szpaicsban a lefújás után is dolgozott még az adrenalin, kisebb csetepatévá alakította a pacsizásokat, de a lényeg az újabb győzelem, úgyhogy a Dózsa kettőből két győzelemmel, hat ponttal várhatja az október 29-i folytatást, amikor Barcelonában lesz hivatalos.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Jadran Herceg Novi (montenegrói)–SZOLNOKI DÓZSA 12–14 (3–4, 4–4, 1–4, 4–2)
Herceg Novi. V:
Alexandrescu (román), Putnikovics (szerb)
JADRAN: Teszanovics – Cagalj 1, Vucsurevics 1, Obradovics 1, Banicsevics 1, Averka 1, Mijuszkovics. Csere: Gardaszevics 1, Radovics 3, Szpaics, Brkics 2, M. Petkovics 1. Edző: Petar Radanovics
SZOLNOK: Nagy V. – Bátori 2, Szubotics 4, V. Rasovics 1, D. Pijetlovics, Angyal 1, Jansik D. Csere: Dőry 2, D. Lazics 1, Várnai, Szatmári, Drasovics 3. Edző: Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 11/7, ill. 10/7
Gól – kettős emberelőnyből: 3/2, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Cagalj (20. p.), Várnai (22. p.), Obradovics (24. p.), Jansik D. (28. p.)
Petar Radanovics:
– Nagyszerű vízilabda-show volt, talán ez a legfontosabb. Persze szomorú vagyok, hogy a játékosaim nem tudták kihasználni a lehetőséget, és megnyerni a meccset, de a Szolnok klassziscsapat, nehéz ellene játszani. Relatíve elégedett vagyok a játékunkkal, remélem, legközelebb már eredményesek is leszünk.
Zsivko Gocics: – Nagyon nehéz meccs volt fizikailag és mentálisan is az elejétől kezdve, persze tudtuk előre, hogy így lesz. Mindkét csapat jól teljesített, látványos meccset játszottunk. A csapatomnak pláne jár a gratuláció, mert fontos pontokat viszünk haza.

További eredmények: Jadran Split (horvát)–Spandau (német) 12–12, Jug Dubrovnik (horvát)–CNA Barceloneta (spanyol) 15–13, Olympiakosz (görög)–Szintyez Kazany (orosz) 10–8