Férfi vízilabda ob I: kilenc góllal nyert idegenben a Fradi

CS. M.CS. M.
2020.10.09. 20:34
A Pécs az első félidőben tartotta a lépést a Fradival (Fotó: Laufer László)
Az FTC-Telekom könnyed, 14–5-ös győzelmet aratott a PVSK-Mecsek Füszért felett a férfi vízilabda ob I alapszakaszának pénteki játéknapján. Pohl Zoltán három lövésből három gólt szerzett.

Jól kezdett a PVSK, ugyanis az első negyed után még 3–3-as döntetlen volt az állás, sőt a félidőben is csak kettővel vezetett az FTC. Varga Zsolt csapata azonban feljebb kapcsolt a második játékrészben, amit 8–1-re nyert meg.

A végeredmény így 14–5 lett a vendégek javára – Pohl Zoltán és Vigvári Vendel is három gólt szerzett, előbbi százszázalékos hatékonysággal. A PVSK részéről Zerinváry Lóránd volt a legeredményesebb két találattal.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT–FTC-TELEKOM 5–14 (3–3, 1–3, 0–4, 1–4)
Pécs, 200
néző. V: Csanádi, Füzesi
PÉCS: JÓZSA – Kolozsi, Lihotzky, Csorba T., ZERINVÁRY 2, Rakonjac 1, Kókai Sz. Csere: Gelencsér (kapus), Reisz, Turnai A., Csaba M. 1, Sólyom, Gál D. 1, Gaszt. Edző: Török Viktor
FTC: VOGEL SOMA – Kállay M. 1, POHL 3, SEDLMAYER 1, JANSIK SZ. 2, Mezei 1, VIGVÁRI VENDEL 3. Csere: Német T. 1, Fekete G. 2, Szabó II Bence, Nyíri B., Várkonyi, Spitz. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 2/2
Török Viktor:
– Csütörtökön azt mondtam a srácoknak, örüljenek, hogy a világ egyik legjobb csapata ellen ugorhatnak vízbe. Jól kezdtünk, de utána támadásban és védekezésben is visszaestünk. Remek hangulatot teremtett a két szurkolótábor.
Varga Zsolt: – A pécsi tradicionálisan nehéz pálya, ráadásul eléggé tartalékosak voltunk, viszont a fiataloknak nagyon fontos volt a lehetőség. Az elején nagy volt a küzdelem, utána azonban mi domináltunk.

1. ZF-Eger 6 5 1 72–46 +26 16
2. FTC-Telekom 5 5 83–36 +47 15
3. Szolnoki Dózsa 5 5 75–41 +34 15
4. UVSE Hunguest Hotels 7 4 1 2 66–65 +1 13
5. A-Híd VasasPlaket 5 4 1 56–37 +19 12
6. PVSK-Mecsek Füszért 8 3 2 3 77–80 –3 11
7. Budapesti Honvéd SE 5 3 2 55–43 +12 9
8. BVSC Zugló 5 2 1 2 72–57 +15 7