Félig görög dráma! Ikszelt a Kemény-csapat

2010.09.01. 16:18
Harmadik mérkőzésén döntetlent játszott a magyar férfi vízilabda-válogatott a zágrábi Európa-bajnokságon. A mieink már az első negyedben háromgólos hátrányba kerültek Görögország ellen, ám végül a 6–6-os döntetlennek köszönhetően legalább egy pontot szereztek. Kemény Dénes csapata rendkívül enerváltan mozgott a lelkesen játszó görögök ellen, az ikszet elsősorban annak köszönheti, hogy az együttest egyénileg sokkal képzettebb játékosok alkotják, mint a rivális gárdát.

A görögök nagyot küzdöttek, megérdemelték a döntetlent (Fotó: Mirkó István)

TEKINTSE MEG ONLINE KÖZVETÍTÉSÜNKET A MÉRKŐZÉSRŐL!

Válogatott és klubszinten is tapasztalhattuk, hogy a görögök nem virtuóz játékukról ismertek, a begyakorolt figurákat viszont igen precízen végrehajtják. Az utóbbi években erőteljes fiatalításba kezdtek, az idősebb klasszisoktól elbúcsúztak, s azt szeretnék, ha a londoni olimpiára érne be az új generáció.

Nagyon rosszul kezdett a magyar válogatott, a görögök viszont az esélytelenek nyugalmával könnyedén és eredményesen játszottak az első öt percben, melynek végén – nem tévedés – 0–3 állt az eredményjelzőn.

Ami azonban még szomorúbb volt, hogy szinte mindenfajta gólt kaptunk: pecheset, centerből szerzettett, és átlövésből is bevették Szécsi kapuját a görögök. 0–3

A „kissé" álmosan rajtoló magyar válogatott csak kapufákig jutott az első negyedben. A sokkoló játékrész után volt dolga Kemény Dénesnek: nyilván csak a fejekben kellett rendet raknia, két nap alatt nem felejthettek el pólózni a mieink.

Nagy nehezen, de csak megszületett a magyar válogatott első találata. Természetesen a második negyed elején is rendre a kapufát találtuk el, de emberelőnyben végre szépítettek a mieink: Varga Dániel lövése a kapufáról pattant a gólvonal mögé.

Továbbra is enervált játék jellemezte a magyar csapatot. Gólt ugyan a második negyedben nem kaptunk, de a bejátszásaink rendre pontatlanok voltak, akárcsak lövéseink. Ami még feltűnő volt, hogy többször is rossz megoldást választottak a mieink. Mintha a fejekben lett volna valami probléma... 1–3

Hosnyánszky vállalta magára a harmadik negyed elején, hogy átlendítse a csapatot a holtponton. Nem cifrázta emberelőnyben, simán eldőlt, majd a jobb alsóba pattintott. 2–3

Végül is védekezésben sikerült megfognunk a görög csapatot, de az eredményt tekintve csak nagyon lassan közeledtünk riválisunkhoz. Várható volt, hogy előbb vagy utóbb ismét betalálnak a görögök, s lőn. A harmadik negyed közepén Afrudakisz ötösből szerezte ellenfelünk negyedik gólját. 2–4

A csapatjáték nemigen klappolt, a tökéletesen működő gépezethez ugyanis minden fogaskeréknek rendben kellett volna mozognia. Ilyenkor nincs más megoldás, egyénileg kell villantani valamit. A magyar válogatottat pedig még mindig olyan pólósok alkotják, akik képesek erre. Megtette ezt Biros, majd Madaras is, és máris egyenlő volt az állás. 4–4

Egy perccel a harmadik negyed vége előtt tehát egyenlítettünk, a görögök azonban emberfórba kerültek, s okosan kértek időt. Murikisz találata pedig azt jelentette, hogy az utolsó szakasznak egygólos előnnyel mehettek neki. 4–5

A negyedik negyedre, úgy festett, összeállt a magyar játék. Egy szépen végigjátszott emberelőny végén Biros még közelről lóbálni is tudott, mielőtt a hosszúba vágta a labdát. 5–5

Varga Dániel révén aztán végre átvettük a vezetést – a mérkőzésen először. Azt most ne firtassuk, hogy teljes terjedelmével áthaladt-e a labda a gólvonalon. Valószínűleg nem, de a másik oldalon a görögök kaptak egy „könnyű" síppal befújt fórt. 6–5

Vezettünk, de nem sokáig. Kilenc másodperccel a mérkőzés vége előtt ugyanis egyenlítettek a görögök... 6–6