Vizes vb: a 7. helyen végeztünk a nyílt vízi úszás csapatversenyében

2017.07.20. 11:02
A franciák nyerték meg a magyarországi vizes vb-n a nyílt vízi úszók 5 kilométeres csapatversenyét. Az ezüstérmes az Egyesült Államok, míg a bronzérmes Olaszország lett, a magyar csapat a hetedik helyen ért célba.

Előzetesen a 7-8. hely környékére várták a fiatal magyar csapatot, és ezt sikerült is hozniuk Rasovszky Kristóféknak.

A váltók izgatottan várták az érkezőket (Fotó: Földi D. Attila)

Az első váltásnál az amerikaiak haladtak az élen, a Juhász Janka helyét átvevő Rasovszky 1 perc 3 másodperces hátránnyal kezdett. Húszesztendős junior világ- és Európa-bajnokunk nem vallott szégyent, így fél távnál a hetedik helyen csobbanhatott vízbe Novoszáth Melinda – az élen a britek vették át a vezetést. Gyurta Gergely a 11. pozícióban, közel másfél perces különbséggel indult meg a hajrára, és nagyszerű úszással a hetedik helyen csapott célba.

A győztes franciáknál a 21 esztendős Marc-Antoine Olivier a harmadik aranyérmét szerezte, korábban az 5, illetve 10 km-es egyéni számban is az első helyen végzett a férfiaknál.