Tollaslabda: parádésan kezdtek a magyarok az U15-ös Eb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2020.02.14. 20:59
Jól kezdték a magyarok az U15-ös franciaországi Európa-bajnokságot: Hart Petra, Horváth Csanád és Szentpáli Marcell egyaránt bejutott a nyolcaddöntőbe − mindhárman a 64-es tábláról indultak. Bozsogi Míra az első körben búcsúzott, miután két szettben kikapott a német Lara-Sophie Dressentől.

Kiválóan mutatkoztak be egyesben az U15-ös magyar tollaslabdázók a liévini korosztályos Európa-bajnokságon; hét meccsből hatot megnyertek, és a négyből hárman bejutottak a nyolcaddöntőbe. A lányok mezőnyében Hart Petra volt elképesztően magabiztos: a 64 között a szerb Masa Aleksicset 21:11, 21:10-re, majd a 32-es táblán a román Laura Constantint győzte le 21:9, 21:12-re.A nyolc közé jutásért a török Ravza Bodur lesz az ellenfele szombaton délután 15.10 órától.

Szentpáli Marcell is nyolcaddöntőbe jutott Franciaországban

Szentpáli Marcellnek érdekesen alakult a bemutatkozómérkőzése;az első szettet elveszítette a francia Remy Tainggal szemben, a másodikban viszont 9:6-os magyar vezetésnél − sérülés miatt − visszalépett a rivális, így Marcell mehetett tovább. Az esti programban a cseh Jan Ptacek sem fogott ki rajta (21:18, 21:13). Szentpáli az angol Dillon Chonggal találkozik szombaton 14.50 órakor.

Horváth Csanád hatalmasat küzdött a nyolcaddöntőért; előbb a walesi Harper Leighen jutott túl könnyedén (21:13, 21:12), majd elképesztő csatában, három szettben (21:18, 17:21, 21:13) múlta felül az angol Ivan Tant. Csanád ellenfele szombaton 14.40 órától az ukrán Rosztiszlav Zabrodin lesz a negyeddöntőért.

Bozsogi Míra a hatvanény között kényszerült búcsúzni, miután 21:14, 21:13-ra kikapott a német Lara-Sophie Dressentől.

További korosztályos híreinkTOLLASLABDÁBANa sportági aloldalunkon.