Röplabda, Eb-selejtező: az U18-as fiúválogatott nem jutott elődöntőbe

2020.01.09. 22:52
A fiú U18-as válogatott mindkét csoportmeccsén vereséget szenvedett a maribori Európa-bajnoki selejtezőtornán, így nem jutott az elődöntőbe.

A Zadarban az izraeliek ellen 3:0-s győzelemmel kezdett leányválogatottal ellentétben a fiú U18-as válogatott Mariborban kikapott az első Európa-bajnoki selejtezőjén.

Az U18-as válogatottunk mindkét csütörtöki meccsén kikapott Mariborban Fotó: hunvolley.hu

Az U18-as válogatottunk mindkét csütörtöki meccsén kikapott Mariborban  •  Fotó: hunvolley.hu

Bodonyi Ákos csapata Ausztria ellen lépett pályára, s a második játszmát meg is nyerték a fiúk, majd sokáig a harmadikban is vezettek, azonban a végén négypontos előnyről kaptak ki úgy, hogy 1:8-as szériát produkáltak, s ez a hullámvölgy a negyedik játszmában is kitartott.

A magyar együttes 18.30 órától a házigazda szlovénok ellen is pályára lépett. A meccs elején, az első szettben hamar hárompontos hátrányba került, és a folytatásban már csak futott az eredmény után. A második játszma már sokkal szorosabban alakult, 8:5-re még a mieink vezettek, de 16:15-re már a szlovének és végül hárompontos előnnyel ezt a szettet is a vendéglátók nyerték. A harmadik játszmában pedig már csak 13 pontig jutott csapatunk, így sima, 3:0-s vereséget szenvedett, és nem jutott elődöntőbe, az 5-7. helyért játszhat a folytatásban.

Fiú ifjúsági Eb-selejtezőtorna
Csoportmérkőzések, 1. forduló
Magyarország–Ausztria 1:3 (–17, 20, –22, 14)
Maribor. V: Marschner (cseh), Nikolic (bosnyák)
Magyarország:Kiss B. 3, Tamási 3, Fenyvesi 8, Hajagos 7, Bogdán 4, Kecskeméti 9. Csere: Szentesi (liberó), Fenyvesi, Tóth K. 2, Szabó K. 2, Acsai.Szövetségi kapitány:Bodonyi Ákos.
Az eredmény alakulása: I. játszma:6:8, 14:16, 17:21.II. játszma:8:5, 16:15. 21:17.III. játszma:7:8, 16:12, 21:17.IV. játszma:3:8, 10:16, 12:21.
Bodonyi Ákos:– Nagyot küzdöttünk, sajnos kevés volt.
Csoportmérkőzések, 2. forduló
Magyarország – Szlovénia 0:3 (–16, –22, –13)
Magyarország:Tamási 2, Fenyvesi B. 3, Hajagos 1, Bogdán 11, Kecskeméti 3, Kiss B.Csere:Szentesi (liberó), Szabó K. 2, Acsai, Tóth K. 2, Fenyvesi D.Szövetségi kapitány:Bodonyi Ákos.
Az eredmény alakulása: I. játszma:5:8, 11:16, 14:21.II. játszma:8:6, 15:16, 19:21.III. játszma:3:8, 6:16, 9:21.
Bodonyi Ákos:– Két szetten keresztül méltó ellenfelei voltunk a szlovén válogatottnak, a játékosaim küzdeni akarására nem lehet panasz. Az ellenfél dinamikusabb játé