Labdarúgás: Banó-Szabó és Kusnyír újra kezdett, nőtt a fiatalok játékperce

P. K. utanpotlassport.huP. K. utanpotlassport.hu
2019.09.17. 08:56
Alighanem emlékezetes: a labdarúgó NB I 5. fordulójában az új idényben a legkevesebb időt töltötték a pályán a 21 év alatti magyar játékosok, 195 percet. Ehhez képest a 6. fordulóban nőtt ez a szám, hét játékos 383 percet játszott.

Az öt fordulót követően a fiatalszabály számítási rendszere alapján a csapatok játékpercekre vonatkozó ranglistáját a Kisvárda vezette, míg a játékosok egyéni sorrendjét a kisvárdai szélső, Kovácsréti Márk (19), aki a Mezőkövesd ellen 2–1-re elveszített bajnokin is kezdett, és végig játszotta a meccset, ebben az idényben harmadik alkalommal. Egyúttal azt is megállapíthatjuk, hogy Kovácsréti volt az egyetlen magyarországi játékos a kisvárdai csapatban, a többiek külföldről érkeztek.Kovácsréti Márk (19), aki a Mezőkövesd ellen 2–1-re elveszített bajnokin is kezdett, és végig játszotta a meccset, ebben az idényben harmadik alkalommal. Egyúttal azt is megállapíthatjuk, hogy Kovácsréti volt az egyetlen magyarországi játékos a kisvárdai csapatban, a többiek külföldről érkeztek.

Kusnyír Erik (balra) a 6. fordulóban visszakerült a DVSC kezdőcsapatába Fotó: dvsc.hu

Kusnyír Erik (balra) a 6. fordulóban visszakerült a DVSC kezdőcsapatába  •  Fotó: dvsc.hu

Mondhatjuk, hozta a szokásost a ZTE is, amelyben a 20. életévében járóBolla Bendegúz sorozatban a negyedik bajnoki meccsét játszotta végig az első perctől, a zalaiak 1–0-ra kikaptak a DVTK-tól. A Diósgyőrben az új vezetőedzőtől, Feczkó Tamástól a 19 éves Korbély Kristóf kezdőként 81 percet kapott, és mivel ő 2000-es születésű, az ő percei a fiatalszabály pontrendszerében duplán számítanak.

A Puskás Akadémia–Kaposvár meccsen (2–0) akár mindkét együttesben szerepelhetett volna a kezdőcsapatban 21 év alatti játékos, mert mindkettőnek a keretében vannak olyan fiatalok, akik már kaptak lehetőséget, ám a kezdőcsapatbamost egyikük sem fért be. A hazai csapatba Kiss Tamás (18) állt be 16 percre, a vendégekhez pedig az 5. fordulóban debütált Borbély Ákos (19) 11-re.

Az Újpest vendégeként 3–2-es vereséget szenvedett DVSC kezdőcsapatába visszatért az előző fordulóból meglepetésre kimaradt Kusnyír Erik (19), aki ezúttal végig a pályán is maradt.

A Mol Fehérvártól 1–0-s vereséget szenvedett Honvéd kezdőcsapatába kétmeccses kihagyás után visszatért Banó-Szabó Bence (20), aki 54 percet játszott, míg Cipf Dominik (18) csereként állt be öt percre. A Fehérvárban ezúttal sem játszott 21 év alatti magyar futballista, ahogy a Paks–Ferencváros (0–4) meccsen sem.

Összegezve a számokat tehát megállapíthatjuk a 21 év alatti játékosok a 6. fordulóban nagyobb szerepet játszottak, mint egy körrel korábban, hiszen ezúttal hat csapatban hét játékos 383 percet töltött a pályán. Közülük háromnak húsz perc sem jutott.

A 21 ÉV ALATTIAK JÁTÉKPERCEI A LABDARÚGÓ NB I-BEN A FIATALSZABÁLY ALAP JÁN – 2019–2020