Kerékpár: Vas Kata Blanka ezüstérmes az U23-as cyclo-cross vb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2020.02.02. 14:55
Pályafutása eddigi legnagyobb sikerét érte el a svájci Dübendorfban Vas Kata Blanka. A 18 éves bringás szenzációs versenyzéssel egészen a második helyig tekert az U23-as cyclo-cross világbajnokságon.

Vas Kata Blanka ezüstérmet nyert az U23-as cyclo-cross vb-n Forrás: bringasport.hu

Vas Kata Blanka ezüstérmet nyert az U23-as cyclo-cross vb-n • Forrás: bringasport.hu

Vas Kata Blanka ezüstérmet nyert az U23-as cyclo-cross vb-n  •  Forrás: bringasport.hu

„Nem szoktam ilyet, de most kijelentem: van esélyem!” – mondta még a cyclo-cross világbajnokság rajtját megelőzően a 18 éves Vas Kata Blanka. Valamit tehát már akkor érezhetett a magyar kerékpáros, aki aztán élesben is bizonyította, hogy kiválóan sikerült a felkészülése a vb-re.

Nagyszerű versenyzéssel végig az élmezőnyben, a második körtől pedig a második helyen haladva biztosította be a nagyon fényes ezüstérmet. A viadalt a francia Marion Norbert Riberolle nyerte, őt követte 27 másodperces hátrányban Vas, majd szintén tisztes hátrányból a brit Anna Kay.

A magyar bringás pályafutása eddigi legnagyobb eredményét érte el a svájci Dübendorfban. Íme, a díjátadó:

További korosztályos hírekKERÉKPÁRSPORTOKBANa sportági aloldalunkon.