Jégkorong: újpesti dupla az EBYSL és az EBJL szezonkezdésén

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.09.02. 19:04
Hét magyar érdekeltségű meccsel kezdődtek meg az osztrák bázisú korosztályos jégkorongbajnokságok (EBYSL, EBJL). Leginkább az újpestiek örülhetnek, akik mindkét ligában sikerrel kezdtek, a kisebb meglepetést pedig a Debrecen U18-as játékosai szolgáltatták, miután majdnem elkapták az elmúlt évadban ezüstérmes Fehérvárt.

B. V. – utanpotlassport.huVége a nyári szünetnek, a hét végén rajtolt az osztrák bázisú utánpótlásliga 2018/19-évadja. Az idén a korábbinál több magyar együttes szerepel a „szomszédbajnokságban”, közülük az elmúlt két napban a Fehérvár AV19 U20-as gárdáját leszámítva valamennyi csapat megmutatta magát.B. V. – utanpotlassport.huVége a nyári szünetnek, a hét végén rajtolt az osztrák bázisú utánpótlásliga 2018/19-évadja. Az idén a korábbinál több magyar együttes szerepel a „szomszédbajnokságban”, közülük az elmúlt két napban a Fehérvár AV19 U20-as gárdáját leszámítva valamennyi csapat megmutatta magát.

Az UTE a osztrák junior- és ifjúsági bajnokságban is győzelemmel rajtolt a hét végén Forrás: UTE

Az UTE a osztrák junior- és ifjúsági bajnokságban is győzelemmel rajtolt a hét végén  •  Forrás: UTE

A juniorbajnokságban, vagyis az EBYSL-ben nem jutott egyszerű ellenfél a MAC Budapest fiataljainak, ugyanis mindjárt a nyitányon a cseh HC Orli Znojmo együttesét fogadták. Az összecsapás szűk vendégsikert hozott, ugyanis bár a fővárosiak a végjátékban nagy fölényben játszottak, az első harmadban szerzett cseh találat döntőnek bizonyult (0–1).

Ezzel szemben igazi gólparádét hozott a vidéki rangadó a Győr és a Debrecen találkozója. A rendkívül fordulatos mérkőzésen bármelyik csapat győzhetett volna, az őrült mérkőzés végén a kisalföldiek örülhettek, négy perccel a vége előtt Tamás István állította be a 6–5-ös végeredményt.

Az UTE nyitósikeréhez viszont szemernyi kétség sem férhetett. A lilák hazai pályán ütötték ki a KMH gárdáját, külön dicséretet érdemel Carl Mansson, aki háromszor is eredményes volt a vasárnap délutáni összecsapáson (7–1).

OSZTRÁK U20-AS BAJNOKSÁG (EBYSL)
A magyar érdekeltségű mérkőzések:
MAC Budapest–HC Orli Znojmo (cseh) 0–1 (0–1, 0–0, 0–0)

G.: Ludvik (6.)
UTE–KMH 7–1 (3–0, 2–1, 2–0)
G.: Mansson 3 (23., 54., 58.), Pokornyi 2 (17., 19.), Kovács (8.), Horváth A. (36.), illetve Horváth B. (29.)
Győri ETO HC–Debreceni HK 6–5 (3–1, 2–3, 1–1)
G.: Tamás 2 (2., 56.), Karda 2 (13., 25.), Székely (16.), Sándor-Székely (26.), illetve Szigeti 2 (6., 31.), Papik (23.), Kozma (24.), Jakimcsuk (41.)

Győzelemmel kezdett a MAC U18-as csapata, a fővárosiak sikeréhez kétség sem férhetett Miskolcon Forrás: MAC Budapest

Győzelemmel kezdett a MAC U18-as csapata, a fővárosiak sikeréhez kétség sem férhetett Miskolcon  •  Forrás: MAC Budapest

Az EBJL-ben, az ifjúsági ligában a Debrecen-Fehérvár csata nyitotta a mérkőzések sorát. Az elmúlt bajnoki évadban egészen a döntőig menetelő Fejér megyei alakulat azonban a vártnál sokkal jobban megszenvedett a Hajdúságban. A hazai csapat 1–0-ra és 3–2-re is vezetett, majd hosszabbítás következett. Az ötperces ráadás azonban huszonegy másodpercig tartott, Dobmayer Dominik biztosította be a Volán győzelmét (3–4).

Gólzáporos sikert aratott a korosztályos magyar bajnoki címvédő MAC Budapest együttese, amely Miskolcon ütött nyolcat a DVTK vendégeként. A fővárosi gárdából Keresztes Levente, Schlekmann Márk és Szalmás Bence is duplázott (3–8).

Túl nagy falat a Vasas U18-as csapatának is a cseh Znojmo. Horváth András tanítványai jól tartották magukat az esélyesebb riválissal szemben. A gól nélküli első két harmad után azonban a vendégek kétszer is eredményesek voltak, így elvitték a három pontot Káposztásmegyerről (0–2).

A juniorok után nagyon magabiztosan nyert hazai környezetben az UTE ifiegyüttese is a Győri ETO ellen. 6–0-s sikerük az elsőtől az utolsó percig egyértelmű volt, a lilák támadója Birke Attila óriásit játszott, meg sem állt négy gólig.

Nem sikerült az FTC debütálása az osztrák bajnokságban. A zöld-fehérek első fellépésükön, bár megszerezték a vezetést a KMH vendégeként, végül viszonylag sima 3–1-es vereséget szenvedtek.