Labdarúgó NB I: szakadékba zuhant a fiatalszabály

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.12.11. 18:22
Az elmúlt hetek pocsék adatait követően tovább esett a fiataloknak szánt játékidő a labdarúgó NB I-ben, eljutott a legaljára. A 19. fordulóban öt csapatban mindössze nyolc játékos kapott esélyt a bizonyításra. Az általuk összehozott 455 játékperc a szezon legalacsonyabb mutatója. Az őszi idény zárásaként figyelmeztető negatív csúcsot regisztrálhattunk.

Leiner Soma - utanpotlassport.huA labdarúgó NB I-ben komoly visszaesésnek lehettünk tanúi az elmúlt hetekben, rohamosan csökkent a 20 év alatti futballisták játékideje. Mindez derült égből villámcsapásként érkezett, hiszen bő egy hónapja pozitív rekordot regisztrálhattunk, amikor egy hétvégén 938 percet töltöttek a pályán az MLSZ ajánlásába tartozó labdarúgók.Leiner Soma - utanpotlassport.huA labdarúgó NB I-ben komoly visszaesésnek lehettünk tanúi az elmúlt hetekben, rohamosan csökkent a 20 év alatti futballisták játékideje. Mindez derült égből villámcsapásként érkezett, hiszen bő egy hónapja pozitív rekordot regisztrálhattunk, amikor egy hétvégén 938 percet töltöttek a pályán az MLSZ ajánlásába tartozó labdarúgók.

Ha a csapatok felfogását nézzük, egyedül a Haladásé változott meg: az új edző érkeztével a fiatalok kikerültek a pixisből, noha Kiss Tamás két hete csereként beállva győztes gólt szerzett a Ferencváros ellen. Ennek ellenére sem most, sem az előző fordulóban nem kapott lehetőséget, sőt, a szombathelyi együttesben egyetlen U20-as játékos sem lépett pályára az elmúlt két körben.

Haris Attila játszotta a legtöbbet az ősszel az U20-as játékosok közül Fotó: haon.hu

Haris Attila játszotta a legtöbbet az ősszel az U20-as játékosok közül  •  Fotó: haon.hu

Az eredmények ettől függetlenül Michal Hipp döntéseit igazolják, hiszen a szlovák tréner vezetésével zsinórban háromszor győzött a Haladás. Ezúttal a Videoton ellen gyűjtötte be a három pontot (1−0), a székesfehérvári együttesben Tóth Bence (19) kezdőként játszott kilencven percet, míg Szabó Bence (19) a hajrában szállt be. A Honvéd szintén 1−0-ra nyert hazai pályán, a Paks bánatára. A kispesti csapatban Banó-Szabó Bence (18) ezúttal is a kezdőben kapott helyet, a ráadás perceiben Tömösvári Bálint (19) váltotta az utánpótlás-válogatott középpályást. A győzelem ellenére menesztették Erik van der Meer vezetőedzőt, a tavaszi idényt Supka Attila irányításával kezdi meg a Honvéd.

Két keleti rangadót is rendeztek a tizenkilencedik fordulóban: a Balmazújváros a Mezőkövesdet, a DVTK a Debrecent fogadta. Előbbi találkozó gól nélkül ért véget, a hazaiak Haris Attilával (20) a csapatban zárták az őszt - a múlt héten eredményes középpályás játszotta a legtöbbet a fiatalok közül a félszezonban, összesen 1339 percet töltött a pályán. A DVTK kínkeservesen ugyan, de otthon tartotta a három pontot a cívisvárosiak ellenében (3−2), ezen a mérkőzésen egyik csapatban sem láthattunk fiatalszabályba tartozó labdarúgót.

A Puskás Akadémia az Újpestet fogadta (2−1), a felcsútiak keretében ezúttal sem volt 1997 után született játékos. A lilák kezdőjében viszont ismét helyet kapott Pávkovics Bence, a 20 esztendős középhátvéd stabil tagja a fővárosi együttesnek, az elmúlt tíz fordulóban végig a pályán volt. A Vasas−Ferencváros (0−2) budapesti rangadón csak a hazaiak adtak játéklehetőséget ifjú labdarúgónak: Szivacski Donát (20) kezdőként a 83. percig volt a pályán, amikor Vogyicska Bálint (19) váltotta.

A lista az elmúlt hetekhez képest is rövidre sikerült, mindössze öt csapat adott esélyt a bizonyításra20 év alatti játékosnak. Nem volt olyan mérkőzés, ahol mindkét együttesben pályára lépett volna fiatal labdarúgó. Az a nyolc játékos, aki pályára került, összesen 455 percet töltött ott, ez pedig a legalacsonyabb szám a szezonban.

Az őszi szakasz így negatív csúccsal ért véget. Jön a tél, de a fiataloknak nem lesz szokatlan a helyzet: ugyanúgy nem játszanak bajnokit, mint a szezonban.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN
1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott.
2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott.
3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott.
4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott.
5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott.
6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott.
7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott.
8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott.
9. forduló. 8 csapatban 10 játékos 612 percet játszott.
10. forduló. 8 csapatban 12 játékos 677 percet játszott.
11. forduló. 5 csapatban 7 játékos 620 percet játszott.
12. forduló. 9 csapatban 14 játékos 765 percet játszott.
13. forduló. 8 csapatban 12 játékos 812 percet játszott.
14. forduló. 11 csapatban 16 játékos 938 percet játszott.
15. forduló. 8 csapatban 14 játékos 868 percet játszott.
16. forduló. 10 csapatban 12 játékos 620 percet játszott.
17. forduló. 8 csapatban 8 játékos 505 percet játszott.
18. forduló. 7 csapatban 7 játékos 536 percet játszott.
19. forduló. 5 csapatban 8 játékos 455 percet játszott.
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Haris Attila (Balmazújváros) 1339, 2. Tóth Máté (Haladás) 1236 perc, 3. Óvári Zsolt (DVTK) 1132, 4. Kiss Bence (Haladás) 1108, 5. Banó-Szabó Bence (Honvéd) 1032, 6. Pávkovics Bence 990, 7. Szivacski Donát (Vasas) 974, 8. Szalai Attila (Mezőkövesd) 867, 9. Zachán Péter (Paks) 541, 10. Herjeczki Kristóf (Honvéd) 487, 11. Kiss Tamás (Haladás) 572, 12. Murka Bendek (Vasas) 479, 13. Vogyicska Bálint (Vasas) 502, 14. Csernik Kornél (FTC) 344, 15. Szűcs Kristóf (Újpest) 315, 16. Kleisz Márk (Vasas) 283, 17. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 215, 18. Tóth Bence (Videoton) 118, 19. Orovecz Ádám (Balmazújváros) 111, 20. Bódis István (Balmazújváros) 90, 21. Csonka András (FTC) 56, 22. Csősz Richárd (DVSC) 54, 23. Szabó Bence (Videoton) 52, 24. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 26. Fejős Áron (Paks) 21, 27. Kitl Miklós (DVTK) 20, 28. Kundrák Norbert (FTC) 4, 29. Ternován Patrik (DVTK), Bíró Péter (DVSC) 1-1
A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT
1. Haladás 2703 perc, 2. Vasas 2146, 3. Budapest Honvéd 1745, 4. Balmazújváros 1540, 5. Újpest 1305, 6. DVTK 1176, 7. Mezőkövesd 867, 8. Paks 562, 9. FTC 404, 10. Videoton 170, 11. DVSC 55, 12. Puskás Akadémia 26
GÓLSZERZŐK
3 gól: Kiss Tamás (Haladás), 2 gól: Óvári Zsolt (DVTK), Haris Attila (Balmazújváros), 1 gól: Szivacski Donát (Vasas), Pávkovics Bence (Újpest), Tóth Máté (Haladás)

További korosztályos hírekLABDARÚGÁSBANa sportági aloldalunkon.