Vizes vb: Magyarország a 3. helyen zárt az uszodai éremtáblán

T. I.T. I.
2019.07.28. 15:03
Hosszú Katinka két arannyal zárta a vb-t (Fotó: Derencsényi István)
Hosszú Katinka (2), Kapás Boglárka, Milák Kristóf, valamint a nyílt vízi úszó, Rasovszky Kristóf aranyérmének köszönhetően a magyar küldöttség az ötödik helyet szerezte meg a kvangdzsui vizes világbajnokság összesített éremtábláján, míg a medencés úszóversenyek tabelláján az Egyesült Államok és Ausztrália mögött Magyarország a harmadik legeredményesebb nemzet lett!

A teljes éremtáblát tekintve Magyarország négy helyet lépett előre a 2017-es, budapesti vb-hez képest, amikor a 9. helyen zárt a nemzetek között, igaz összesen kilenc érmet szerzett – közülük viszont csak kettő volt arany.

Bár Kvangdzsuban ezüst- és bronzérem nem jutott a magyar úszóknak, a váltókat is tekintve összesen 20 döntős helyezést értek el a válogatott tagjai (Budapesten 23 volt).

Magyarország a vizes vb-ket nézve az öt aranyéremmel beállította az 1991-es Perthben felállított rekordját, akkor azonban „csak” hárman, Egerszegi Krisztina (100 m hát, 200 m hát) Darnyi Tamás (200 m vegyes, 400 m vegyes) és Rózsa Norbert (100 m mell) állhattak fel a dobogó legfelső fokára a küldöttségből, szemben a mostani néggyel.