Vizes vb: 2001 óta az első vb Cseh-érem nélkül, de nem áll le

I. SZ.I. SZ.
2019.07.26. 15:40
Bár sokan csodálkoznak rajta, hogy még úszik, Cseh László nem hagyja abba (Fotó: Derencsényi István)
A kilencedik világbajnokságán induló Cseh László a 100 méteres pillangóúszásban sem jutott be a döntőbe a dél-koreai Kvangdzsuban, így biztossá vált, hogy a nyolc sikeres vb-szereplés után, 2001 óta ez az első olyan világbajnokság, amelyen nem születik Cseh László-érem egyéni számban. Ám a kétszeres világbajnok nem hagyja abba, 33 évesen is tovább küzd, hiszen 200 vegyesen és 200 pillangón is van kvótája Tokióba.

Cseh a pénteki elődöntő második futamában Caeleb Dressellel közös futamban úszott, s amíg az amerikai megdöntötte Michael Phelps 2009-es, 49.82-es világrekordját (49.50-nel ért célba), a magyar 51.86-os idővel végzett, ami összesítésben a tizedik helyre volt jó.

„Nem fáradtam el annyira, mint délelőtt, de sajnos nincs meg a jó technika. Nem baj, megyek tovább. Talán már itt sem kellene lennem, ennyi idősen nem szoktak már úszni, de én folytatom, küzdök tovább” – mondta Cseh László a sportcsatornának.

Csehvel szemben Milák Kristóf bejutott a szombati döntőbe – bővebben itt olvashat a pénteki eseményekről.