Úszó-vk: Hosszú arannyal és bronzzal folytatta; Lakatos ezüstöt szerzett

2018.10.05. 20:01
Hosszú Katinka az első helyen zárt a nőknél 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló budapesti rövid pályás úszóvilágkupa pénteki, délutáni fináléjában. A férfiaknál Lakatos Dávid nagyszerű úszással ezüstérmet szerzett 1500 gyorson, míg a mix gyorsváltó bronzérmes lett 4x50 méteren.
A GALÉRIÁT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

Hosszú Katinka sorozatban a negyedik első helyét ünnepelhette 400 vegyesen, ráadásul háromszoros olimpiai bajnokunkon kívül Jakabos Zsuzsanna is remekelt, ő parádés hajrával a harmadik helyen csapott célba. Kapás Boglárka nyolcadikként ért be.

A férfiaknál 1500 gyorson a 19 esztendős Lakatos Dávid bravúros ezüstérmet szerzett, az egriek úszóját csak az olimpiai bajnok Mack Horton előzte meg. A futamban induló másik magyar, Papp Márk a nyolcadik lett.

Őrületes sprintet hozott a férfi 50 hát fináléja, melyben Bohus Richárd a hatodik helyen végzett.

Nem volt könnyű dolga Verrasztó Evelynnek, aki nagyon erős mezőnyben a hetedik helyre volt jó női 200 gyorson.

Parádés magyar úszást hozott a férfi 200 vegyes döntője, melyben Cseh László a második, Verrasztó Dávid pedig a negyedik helyen ért célba. A két magyar között mindössze egy tizedmásodperc volt a különbség.

Hosszú a 400 vegyesen aratott győzelme után 100 háton is érdekelt volt a fináléban, itt 56.08-as ideje a bronzéremhez bizonyult elegendőnek.

Férfi 100 gyorson a hatodik helyen forduló Németh Nándor végül egyéni legjobbjával az ötödik pozícióban zárt.

Kétszáz méter pillangón Chad le Clos-t nem lehetett megfogni, s bár a sokáig világcsúcsidőn belül úszó dél-afrikai a hajrára elfáradt, két japán riválisa előtt így is megszerezte a győzelmet. A három magyar induló, Cseh László, Biczó Bence és Verrasztó Dávid egymással karöltve a 4–6. helyen ért célba.

A mix gyorsváltó Jakabos órási hajrájának köszönhetően végül a harmadik helyen úszott be, így bronzéremmel zártuk a pénteki, második napot.

A világkupa-sorozat első szakaszát nagymedencében, Kazanyban, majd Dohában rendezték, míg a második etap rövid pályán Eindhovenben indult a múlt hétvégén, és most Budapesten fejeződik be. A harmadik, záró szakaszra – ugyancsak 25 méteres medencében – novemberben Ázsiában, sorrendben Pekingben, Tokióban és Szingapúrban kerül sor.

A világkupában az egyéni számok győztesei 1500, a másodikak 1000, a harmadikok 500, a negyedikek 400, az ötödikek 300, a hatodikak pedig 200 dollárt kapnak, míg a váltóknál az első hármat díjazzák 3000, 2000 és 1000 dollárral. A világkupa összesített győztese 150 000, a második 100 000, a harmadik 50 ezer dollárral gazdagodik.

Jakabos, Lakatos, Cseh és Bohus a döntők után

ÚSZÁS
VILÁGKUPA, BUDAPEST, DUNA ARÉNA
2. NAP, MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ DÖNTŐK
Női 400 m vegyes, döntő: Hosszú Katinka (4:23.55) az 1., Jakabos Zsuzsanna (4:30.00) a 3., Kapás Boglárka (4:40.52) a 8. helyen végzett.
Férfi 1500 m gyors, döntő: Lakatos Dávid (14:47.74) a 2., Papp Márk (15:18.07) a 8. helyen végzett.
Férfi 50 m hát, döntő: Bohus Richárd (23.87) a 6. helyen végzett.
Női 200 m gyors, döntő: Verrasztó Evelyn (1:56.83) a 7. helyen végzett.
Férfi 200 m vegyes, döntő: Cseh László (1:55.05) a 2., Verrasztó Dávid (1:55.15) a 4., Dudás Dániel (1:59.31) a 8. helyen végzett.
Női 100 m hát, döntő: Hosszú Katinka (56.08) a 3. helyen végzett.
Férfi 100 m gyors, döntő: Németh Nándor (47.02) az 5. helyen végzett.
Férfi 200 m pillangó, döntő: Cseh László (1:53.25) a 4., Biczó Bence (1:53.83) az 5., Verrasztó Dávid (1:54.06) a 6., Tekauer Márk (1:55.68) a 8. helyen végzett.
Mix 4x50 m gyorsváltó, döntő: Magyarország (Lobanovszkij Maxim, Kozma Dominik, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna – 1:31.45) a 3. helyen végzett.