Úszó Eb: Risztov óriási hajrával ezüstérmes 10 km-en

2014.08.13. 12:00
Risztov Éva (balra) a másik két dobogóssal (Fotó: MTI)
Risztov Éva hatalmas hajrával ezüstérmet szerzett a nyílt vízi úszók 10 km-es versenyében a berlini úszó Európa-bajnokságon. Olasz Anna 5., Szilágyi Nikolett pedig 15. lett.

Risztov Éva az első mérőpontnál második volt, fél távnál és 7500 méternél pedig negyedik. Az utolsó 100 métert ötödikként kezdte, ám hatalmas hajrával sikerült beérnie a második helyre, az aranyérmet megszerző holland Sharon van Rouwendaal 1.1 másodperccel előzte meg.

Olasz Anna szintén kitett magáért, a 20 éves szegedi tehetség 3.8 másodperces hátránnyal ötödik lett – csakúgy, mint a tavalyi vb-n –, míg a 19 esztendős Szilágyi Nikolett 15.-ként ért célba a 30 fős mezőnyben.

…15. Szilágyi Nikolett 2:00:45.8

A brit Daniel Fogg sikerét hozta a nyílt vízi úszók 5 kilométeres férfiversenye. Az egyéni indításos, 25 főt felvonultató viadalon, amelyben a rajthelyről percenként követték egymást a résztvevők, három magyar is indult. Rákos Patrik a 11. helyen végzett, Papp Márk 15., Székelyi Dániel pedig 24. lett.

…24. Székelyi Dániel (Magyarország)59:46.7

A 15. helyen végzett a Kiss Szofi, Schwartz Dóra kettős a műúszó párosok rövid programjában a berlini úszó Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

A magyar duó - az Eb honlapja szerint – 71,4691 pontot kapott előadására. Az élen a Darja Korobjova, Szvetlana Kolesznyicsenko orosz kettős áll 91,9391 ponttal. A versenyben – amely csütörtökön a szabadprogrammal folytatódik – 19 páros indult.