Úszó Eb: a középmezőnyben a magyarok női 10 km-en

2018.08.09. 13:20
Olasz Anna 11. lett 10 kilométeren (Fotó: Kovács Anikó)
A középmezőnyben zártak a magyar női versenyzők a nyílt vízi úszók 10 kilométeres számában a glasgow-i Európa-bajnokságon.

A 31 fős mezőnyben a mieink közül a legelőkelőbb helyen Olasz Anna (11.) végzett, aki 1 óra 57 perc 43 másodperc alatt teljesítette a távot. Olasz két másodperc híján háromperces hátránnyal csapott célba az aranyérmes holland Sharon van Rouwendaal (1:54.45) mögött. Az ezüstérmes az olasz Giulia Gabbrielleschi lett, a bronzot egy másik holland, Esmee Vermeulen szerezte meg.

De vissza a magyar úszókhoz. Sömenek Onon Kata fél távnál a 22. helyen tempózott, majd jó hajrával négy pozíciót javított, és 18. lett (2:02.12). Két hellyel előzte meg a mezőny harmadik magyar indulóját, Novoszáth Melindát (2:02.28), aki a táv első negyedén még a 14. is volt, végül 20.-ként zárt.

Délután a férfiak tíz kilométeres számát is megrendezik, az öt kilométeren győztes Rasovszky Kristóf és Székelyi Dániel is rajthoz áll.

A medencés számok délelőtti összefoglalóját ide kattintva olvashatják el.