Úszás: Hosszú Katinka győzelemmel folytatta Irvine-ban

2018.05.27. 07:21
Hosszú Katinka esélyt sem adott riválisainak 400 vegyesen (Fotó: The Swimming Drills)
Hosszú Katinka a 200 méter vegyesen aratott fölényes győzelme után 400 méteren sem talált legyőzőre a kaliforniai Irvine-ban zajló nagymedencés nemzetközi úszóverseny, a Speedo Grand Challenge döntőjében.

A magyar úszónő már a selejtezőben megmutatta, hogy komolyan kell számolni vele, 4:44.27-vel az első helyen kvalifikálta magát a selejtezőből a fináléba, amelyben aztán tovább javított az idején – közel öt másodpercet –, így a 200 méter után 400 vegyesen is elsöprő fölénnyel diadalmaskodott.

Hosszú 200 háton az ötödik legjobb időt úszta a selejtező során, ami a B-döntőhöz volt elég, ott viszont nem engedte ki a kezéből a győzelmet, ráadásul jobb időt ért el, mint az A-finálé negyedik, utolsó helyén végző Keaton Blovad.

Háromszoros olimpiai bajnokunk 100 méter gyorson és háton versenyez a záró napon.