Úszás: hat aranyat nyert a 18 éves japán az Ázsiai Játékokon

2018.08.24. 16:46
Ikee Rikako, a japánok 18 éves úszója rekordot jelentő hatodik aranyérmét nyerte pénteken, az Ázsiai Játékok úszóversenyeinek záró napján.

A távol-keleti ország új csillaga utolsóként a női 50 méteres gyorsúszásban diadalmaskodott, ezzel állított fel új csúcsot.

Ikee ezt megelőzően 50 méter pillangón, 100 méteres gyors- és pillangóúszásban, valamint a 4x100-as gyors- és vegyes váltó tagjaként állhatott fel a dobogó felső fokára. Aranyérmei mellett kétszer ezüstöt is gyűjtött a 4x200-as gyorsváltó és a 4x100-as vegyes vegyes váltó tagjaként.

„Ez előtt a versenyszám előtt voltam a legidegesebb. Nem gondoltam, hogy meg fogom tudni nyerni, de nem akartam veszíteni” – mondta az 50 gyors döntője után Ikee, akinek a nyolc érme ugyancsak új Ázsiai Játékok-rekord.

A japán úszó ezt megelőzően ötször nyert junior-világbajnoki címet. A felnőttek között három rövid pályás vb-bronzérmet gyűjtött eddig.