Bernek Péter nagy formában (Fotó: Tumbász Hédi)


Bernek Péter nagyon rendben van: az első napi kettő plusz egy arany után csütörtökön 400 vegyesen parádézott a BVSC versenyzője – méghozzá elég brutális idővel, hiszen 4:01.62-vel nyert, amivel utcahosszal első a világranglistán (az Európa-bajnok német Philip Heintz eddig 4:04.49-cel vezette a rangsort).

Szintén nemzetközi összevetésben is remek idővel győzött Késely Ajna 800 gyorson: ő az európai rangsor harmadik helyére jött fel, más kérdés, hogy az idei kőkemény terhelés okán pihenőt kap a koppenhágai Eb-re a juniorok nyári kontinensviadalán hatszor is első, majd a felnőtt vb-n döntős, és aztán a junior-világbajnokságon is aranyérmes ifjú klasszis.

Milák Kristóf szenzációs versenyben nyerte meg az ob egyik slágerszámát: 100 pillangón ugyan végig Cseh László haladt egy picivel előrébb, ám a fal épp úgy jött ki neki, hogy kénytelen volt rácsúszni, ezalatt a négyszeres junior-világbajnok – és nála 15 évvel fiatalabb – Milák még tett egy tempót, így öt századmásodperccel előbb érintette meg a panelt. Negyedóra múlva pedig némi meglepetésre az ötven hátat is behúzta a magyar úszósport egyik legnagyobb reménysége: igaz, anno hátúszóként indult, azaz számára ez nem volt akkora szám, ráadásul saját bevallása szerint elkezdett a vegyesre gyúrni, ami nem jó hír a specialistáknak…

A férfiaknál 100 mellen a hódmezővásárhelyiek friss szerbiai igazolása, a magyar útlevéllel is bíró Szilágyi Csaba diadalmaskodott. A hölgyeknél, mondjuk úgy, az időszaknak megfelelő idővel nyert az újabban Ukrajnában, egy nemzetközi csapat tagjaként készülő Szilágyi Liliána 200 pillangón, a hosszabb kihagyás után egyelőre keményebb terhelésből jövő Burián Katalin 100 háton, illetve az országos bajnokságok egyik legrégebbi résztvevője, Bordás Beatrix 50 pillangón.
 
Női száz gyorson kicsit önmagát is meglepte az aranyéremmel Jakabos Zsuzsanna, aki a nap elején és végén is tagja volt egy győztes váltónak, merthogy ebben a műfajban a győriek ismét taroltak. Most háromból hármat nyertek – a férfi 4x100-as csapat ráadásul országos csúccsal –, míg az első nap háromból kettőt, ami azt mutatja, hogy meglehetősen minőségi csapat forrta ki magát a Kisalföldön Petrov Iván irányításával.

ÚSZÁS, RÖVID PÁLYÁS ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, SZÁZHALOMBATTA
2. NAP
Női 800 gyors, döntő

1. Késely Ajna 8:21.25
2. Marlene Kahler (osztrák) +12.73
3. Sömenek Onon Kata +18.49

Női 4x50 vegyes váltó, döntő
1. Győri Úszó Sportegylet (Kovács Nikolett, Ölvödi Petra, Biró Lili, Márka Adrienn) 1:52.28
2. BVSC-Zugló +2.42
3. Hódmezővásárhely +3.40

Férfi 400 vegyes, döntő
1. Bernek Péter 4:01.62
2. Grátz Benjámin +5.41
3. Holló Balázs +6.88

Női 200 pillangó, döntő
1. Szilágyi Liliána 2:07.63
2. Barócsai Petra +2.81
3. Berecz Blanka +3.11

Férfi 100 mell, döntő
1. Szilágyi Csaba 0:58.67
2. Horváth Dávid +0.54
3. Christopher Rothbauer (osztrák) +1.48

Női 100 gyors, döntő
1. Jakabos Zsuzsanna 54.03
2. Verrasztó Evelyn +0.26
3. Gyurinovics Fanni +0.89

Női 100 hát, döntő
1. Burián Katalin 59.74
2. Galamb Szimonetta +0.32
3. Verrasztó Evelyn +0.61

Férfi 100 pillangó, döntő
1. Milák Kristóf 51.64
2. Cseh László +0.05
3. Tekauer Márk +0.40

Férfi 50 hát, döntő
1. Milák Kristóf 23.85
2. Szentes Bence +0.35
3. Balog Gábor +0.43

Női 50 pillangó, döntő
1. Bordás Beatrix 26.23
2. Szokol Szonja +0.83
3. Joó Sára +1.04

Férfi 4x100-as gyorsváltó, döntő
1. Győri Úszó Sportegyesület (Gyárfás Bence, Mészáros Márk, Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim) 3:13.64
2. Egri Úszó Klub +2.12
3. BVSC-Zugló +2.99

Női 4x200-as gyorsváltó, döntő
1. Győri Úszó Sportegyesület (Márka Adrienn, Gyurinovics Fanni, Kovács Réka, Jakabos Zsuzsanna) 8:04.24
2. Egri Úszó Klub +10.30
3. Kőbánya Sport Club +11.13