Rp. úszó Eb: Kapás Boglárka aranyérmes 400 gyorson!

2017.12.17. 16:58
Kapás Boglárka szenzációsan úszott (Fotó: AFP)
A koppenhágai rövid pályás úszó Európa-bajnokság utolsó versenynapján egy arany és egy bronzérem volt a termés a magyar sportolóktól. Kapás Boglárka 400 gyorson nyert, míg Kenderesi Tamás 200 pillangón a harmadik helyen végzett. Az éremtáblán a magyar küldöttség a második helyen zárt 8 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzéremmel.

FÉRFI 200 PILLANGÓ, DÖNTŐ

Cseh a harmadik volt 50 és 100 méternél, de 150-nél már Kenderesi Tamás birtokolta ezt a pozíciót. Cseh nem tudta tartani a tempót, de Kenderesi igen, és végül meg tudta őrizni bronzérmes helyét.

„Na, ennek most nagyon örülök, bár most eléggé bronzos korszakot élek, azért innen jó lenne továbblendülni majd – árulta el Kenderesi Tamás a Magyar Úszószövetség Facebook-oldalán. – Viszont az óriási, hogy rövid pályán érmes tudtam lenni. Nem mertem mondani előtte, hogy azért reménykedem egy éremben, mert a vébé előtt folyamatosan erről beszéltem, és finoman fogalmazva nem jött be. Ez most tényleg nagyon jó érzés, új egyéni csúcs, innen szépen tovább lehet lépni.”

1. Alekszandr Harlanov (orosz) 1:50.54
2. Andreasz Vazaiosz (görög) +0.69
3. Kenderesi Tamás +1.71
…5. Cseh László +2.42

NŐI 400 GYORS, DÖNTŐ

Kapás Boglárka a harmadik helyen haladt 50 méternél, majd a második volt 100 méternél. Fél távnál egyértelművé vált, hogy vagy ő, vagy a német Sarah Köhler nyeri meg az aranyat.

Kapás a táv második felében átvette a vezetést, majd a hajrában – ahogy az várható volt – robbantott, és növelte előnyét. Végül simán megverte vetélytársát. Egyéni és magyar csúcsot úszott 3:58.15-tel.

Ez volt a magyar küldöttség nyolcadik aranyérme Koppenhágában.

„Végre valami jó dolog, hiszen ez az év eléggé hullámzó volt, és eddig többnyire lent voltam… – értékelt Kapás Boglárka a Magyar Úszószövetség Facebook-oldalának. – Igazából sikerült megcsinálni mindent, amit terveztünk, de az egyik első fordulónál úgy lecsúszott a lábam, hogy azt hittem, kitörik a bokám, szinte a térdemmel érintettem a falat… Gondoltam, nem létezik, hogy ezen fog múlni… De aztán sikerült tartani a sebességet, és úgy és olyan idővel nyertem, amit terveztem. Még nem érzem igazán azt, amit máskor szoktam, amikor Európa-bajnok lettem, de talán majd jön az is…

1. Kapás Boglárka 3:58.15 – egyéni és magyar csúcs
2. Sarah Köhler (német) +0.97
3. Julia Hassler (liechtensteini) +4.28

FÉRFI 100 GYORS, DÖNTŐ

Kozma Dominik fél távnál még holtversenyben a harmadik helyen haladt, de később visszaesett, és végül a hatodik helyen fejezte be. Németh Nándornak nem volt esélye, a nyolcadik helyen ért célba.