Kis Gergő legyőzte Cseh Lászlót 400 vegyesen

2010.07.07. 20:58
Kis Gergő joggal ünnepel, legyőzte Cseh Lászlót (Fotó: Török Attila)
Meglepetésre Cseh László legerősebb számában, 400 méter vegyesen kikapott Kis Gergőtől az Egerben zajló 112. Allianz országos úszóbajnokság első napján, amelyen nem született új országos csúcs. Női 400 vegyesen a nagy tehetségnek tartott 14 esztendős György Réka győzött.

A hazai élmezőnyből csak az Egyesült Államokban edzőtáborozó Hosszú Katinka hiányzott az egri Bitskey Aladár uszodából, amely egymást követő második évben ad otthont a felnőtt ob-nak.

Férfi 400 vegyesen az olimpiai ezüstérmes, világbajnok Cseh 395 méterig vezetett, végül azonban 18 századmásodperccel lassabbnak bizonyult a győztes Kis Gergőnél, aki később 800 gyorson megszerezte második aranyérmét.

Cseh 50 háton nyerte meg első idei bajnoki címét. 200 férfi gyorson Kozma Dominik csapott elsőként a célba, fél másodperccel megelőzve klubtársát, Bernek Pétert. 4x100 gyorsváltóban a várakozásoknak megfelelően az esélyes Kőbánya SC győzött.

A nőknél 50 mellen meglepetésgyőzelmet aratott Kovács Krisztina, aki nyolc századdal volt gyorsabb az esélyes Verrasztó Evelynnél. 200 pillangón Jakabos Zsuzsanna a papírformát igazolva győzött, míg 400 vegyesen a 14 esztendős György Réka diadalmaskodott, aki először nyert bajnoki címet a felnőttek között.

A 4x200 gyorsváltóban a Jövő SC és a Kőbánya küzdött az aranyéremért, s bár az utolsó úszók vízbe ugrásánál öt másodperces hátránnyal rendelkezett a Jövő SC, Mutina Ágnes ezt ledolgozta, s végül három másodperces előnnyel csapott célba – így a Jövő SC nyert.

SZAVAZÁS

Hány aranyérmet szerzünk a budapesti úszó Európa-bajnokságon?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

„Az első napon több volt a pozitívum, mint vártuk, és kiemelkedett a Kis, Cseh párharc 400 vegyesen” – értékelt Kiss László szövetségi kapitány.

„Örömteli, hogy Cseh László a fárasztó vegyes után nyerni tudott 50 háton, és a váltót is élre vitte. A lányoknál dicséretes a 14 éves György Réka bajnoki címe. Összességében jól indult a bajnokság, remélem, hasonlóan izgalmas döntőkkel folytatódik.”

A 112. ob szűk egy hónappal a budapesti Európa-bajnokság előtt a magyar csapat végleges kialakításában is segíti a szakvezetést. Majd minden számban négy magyar indulhat a kontinensviadalon, így főként a 3–4. helyekre pályázók számára nyílik jó lehetőség a bizonyításra.