Junior úszó-vb: egy 5. és két 7. hely a szombati mérleg

I. SZ.I. SZ.
2019.08.24. 19:31
Mihályvári-Farkas Viktória 1500 gyorson ötödik, Török Dominik Márk 400 vegyesen hetedik, a 4x100-as női gyorsváltó hetedik lett szombaton a Duna Arénában a junior úszó-világbajnokságon.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Földi Imre)

A három magyar érdekeltségű döntő közül az elsőben Mihályvári-Farkas Viktória ugrott medencébe, és 1500 méter gyorson ötödikként csapott a célba (16:31.42).

Török Dominik Márk 400 vegyesen 7. helyezett lett (4:21.98). Török a világbajnokság vasárnapi záró napján a 200 pillangó fináléjában is érdekelt.

A szombati záró számban a Fábián Fanni, Szőke Zita, Hatházi Dóra, Safrankó Sára összetételű 4x100-as női gyorsváltónk a 7. helyen fejezte be a döntőt.

A versenynap érdekessége a Duna Arénánál Hosszú Katinka volt, a háromszoros olimpiai bajnok autogramot osztott.

A Duna Aréna lelátóján is hemzsegtek az olimpiai bajnoki címek, Aaron Peirsol ötszörös olimpiai bajnok amerikai hátúszó mellett öt magyar aranyérmes is kilátogatott az eseményre: Kovács Ágnes, Schmitt Pál, Wladár Sándor, Risztov Éva és Darnyi Tamás.