Fábián Fanni a női 200 méteres gyorsúszás fináléjában volt érdekelt, 1:59.37-es idejével ugyancsak az ötödik lett.

Az esemény zárásaként a két 4x100-as vegyes váltónk volt érdekelt, előbb a férfiak (Jászó Ádám, Böhm Sebestyén, Kós Hubert, Zombori Gábor) ugrottak medencébe, és 3:40.46-os idővel a negyedik helyet szerezték meg! A Szilágyi Gerda, Békési Eszter, Hatházi Dóra, Szőke Zita felállású lánycsapat 4:07.32-es idővel a hatodik lett az utolsó számban.

A férfi 50 méter mell, 100 méter gyors és a női 200 mell döntőjében is orosz arany született, férfi 200 háton, női 100 pillangón és 50 gyorson pedig amerikai.

Milák Kristóf felségterületén, a férfi 200 pillangón is amerikai aranyat láthattak a nézők, Luca Urlando 1:55.02-es ideje elmaradt a világcsúcstartó (1:50.73) magyar klasszis junior rekordjaitól (vb-csúcs: 1:53.87, vcs: 1:53.79).

Férfi 1500 méteren Horvátország szerzett aranyérmet, Franko Grgic új junior világcsúcsot úszott (Mack Horton 14:51.55-ös idejét adta át a múltnak).

JUNIOR ÚSZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, 2019, BUDAPEST (DUNA ARÉNA)
DÖNTŐK
FÉRFI 4x100 MÉTER VEGYES VÁLTÓ
1. Oroszország 3:33.19 – új junior világcsúcs
2. Egyesült Államok 3:33.66
3. Kanada 3:36.35
4. MAGYARORSZÁG (Jászó Ádám, Böhm Sebestyén, Kós Hubert, Zombori Gábor) 3:40.46

NŐI 4x100 MÉTER VEGYES VÁLTÓ
1. Egyesült Államok 3:59.13
2. Oroszország 4:00.30
3. Kanada 4:03.17
…6. MAGYARORSZÁG (Szilágyi Gerda, Békési Eszter, Hatházi Dóra, Szőke Zita) 4:07.32

NŐI 200 MÉTER MELL
1. Jevgenyija Csikunova (Oroszország) 2:24.03
2. Anasztaszija Makarova (Oroszország) 2:24.39
3. Isihara Mei (Japán) 2:24.99
…5. Békési Eszter (Magyarország) 2:25.49

NŐI 200 MÉTER GYORS
1. Erika Fairweather (Új-Zéland) 1:57.96
2. Lani Pallister (Ausztrália) 1:58.09
3. Emma O'Croinin (Kanada) 1:58.64
…5. Fábián Fanni (Magyarország) 1:59.37

FÉRFI 100 MÉTER GYORS
1. Andrej Minakov (Oroszország) 48.73
2. Joshue Liendo Edwards (Kanada) 49.17
3. Robin Hanson (Svédország) 49.25

FÉRFI 200 MÉTER HÁT
1. Wyatt Davis (Egyesült Államok) 1:58.18
2. Carson Foster (Egyesült Államok) 1:58.47
3. Mewen Tomac (Franciaország) 1:58.71

NŐI 100 MÉTER PILLANGÓ
1. Torri Huske (Egyesült Államok) 57.71
2. Anasztaszija Skurdaj (Fehéroroszország) 57.98
3. Claire Curzan (Egyesült Államok) 58.37

FÉRFI 1500 MÉTER GYORS
1. Franko Grgic (Horvátország) 14:46.09 – junior világcsúcs
2. Thomas Neill (Ausztrália) 14:59.19
3. Ilja Szibircev (Oroszország) 15:05.17

NŐI 50 MÉTER GYORS
1. Gretchen Walsh (Egyesült Államok) 24.71
2. Maxine Parker (Egyesült Államok) 24.75
3. Meg Harris (Ausztrália) 24.89

FÉRFI 200 MÉTER PILLANGÓ
1. Luca Urlando (Egyesült Államok) 1:55.02
2. Honda Tomoru (Japán) 1:55.31
3. Federico Burdisso (Olaszország) 1:55.39

FÉRFI 50 MÉTER MELL
1. Vlagyiszlav Geraszimenko (Oroszország) 27.58
2. Gabe Mastromatteo (Kanada) 27.73
3. Archie Goodburn (Nagy-Britannia) 27.83