Junior úszó-vb: Békési a 8., a 4x200-as gyorsváltónk a 6.

2019.08.23. 19:45
Békési Eszternek nem sikerült igazán jól a 100 mell döntője (Fotó: Földi Imre)
Két számban voltak érdekeltek a magyar versenyzők a budapesti junior úszó-világbajnokság péntek délutáni döntőiben: Békési Eszter 100 méter mellen a 8., míg a 4x200-as férfi gyorsváltónk a 6. helyen végzett.

Békési Eszter nem a legjobb ütemben kapta el a rajtot a 100 méteres mellúszás döntőjében – 0.74-es reakcióideje a második leglassabb volt a mezőnyben –, és sajnos az úszása sem sikerült jól, 50 méternél a nyolcadik helyen fordult, és a táv második felében sem tudott javítani pozícióján. A 17 éves magyar lány 1:09.06-os idővel zárt, ami több mint hét tizedmásodperccel gyengébb az elődöntőben elért idejénél (1:08.34).

Négyszer 200-as férfi gyorsváltónk a 400 gyors aranyérmese, Zombori Gábor jóvoltából remekül kezdte a versenynap utolsó döntőjét, 200 méter után még a harmadik helyen állt, ám utána az ausztrálok, a brazilok és a csehek is megelőzték a mieinket, akik 7:25.14-es idővel a hatodik helyen csaptak célba.

Az amerikai váltó óriási juniorvilágcsúccsal, 7:08.37-tel szerzett aranyérmet, megdöntve a Márton Richárd, Milák Kristóf, Holló Balázs, Németh Nándor alkotta magyar csapat 2017-es indianapolisi rekordját (7:10.95).