Kiemelt híreink
Vizes Gála: több mint 40 világ- és olimpiai bajnok résztvevő

A vasárnapi eseményen Hosszú Katinka, Cseh László, Kozák Danuta és Kásás Tamás is jelen lesz.

Úszás: nem felelt volna meg a torinói verseny a FINA szabályzatának

Az éves versenynaptár a nemzeti szövetségekkel való hosszas egyeztetés után alakul ki.

Úszó-vk: Hosszú 200 vegyesen nyert, összetettben 2. lett

Sarah Sjöström biztosan védte meg összetett elsőségét.

Mi is a BL-ben játszunk – interjú Káel Csabával

„Sokan megköszönték a vizes vb után, hogy megmutattuk, miért jó magyarnak lenni.”

Úszás: Csak annyit tudok mondani, köszönöm a FINA-nak – Cseh

„Fordítva ülnek a lovon, nem mi vagyunk a FINA-ért, hanem ők vannak értünk.”

Úszás: Hosszú Katinka újabb aranyérmet nyert Szingapúrban

A háromszoros olimpiai bajnok mögött Kapás Boglárka második lett 400 méter vegyesen.

Videó: Hosszú Katinka megvillantotta az énektudását

„Szóval ez történt a döntők után a buszon, tele úszókkal… Javaslom a hangot kikapcsolni.”

Úszás: Hosszú arannyal és ezüsttel nyitott Szingapúrban

Huszonhét megnyert döntő után először szenvedett vereséget 100 méter vegyesen.

Úszás: hatott a fenyegetés, nem lesz verseny Torinóban

Azért fújták le az eseményt, mert nem szeretnék kockáztatni a sportolók pályafutását.

Rp. úszó-vb: 13 fős csapat utazik Kínába november végén

Három női és tíz férfi úszó alkotja a magyar küldöttséget • Késely Ajna, Milák Kristóf és Cseh László is pihen.

Úszás: támogatja Hosszú tervét a szövetség elnöke

A FINA eltiltással fenyegeti azokat, akik rajthoz állnak a szervezet által el nem ismert versenyen.

Úszás: tejivóversenyt tartott Kenderesi Tamás

„Bízom benne, hogy sok kisgyereknek szolgálhatok jó példaként.”

Úszó-vk: maradt a különbség Hosszú és Sjöström között

A hétvégi szingapúri záró verseny előtt továbbra is 15 pont a különbség a két klasszis között az összetettben.

Úszó-vk: Hosszú arany- és bronzérmet nyert a záró napon

Verrasztó Dávid és Kapás Boglárka is felállhatott a dobogóra, mindketten nyertek egy ezüstérmet.

Szusi – Malonyai Péter jegyzete

NS-VÉLEMÉNY. Ifjan is felnőttként tekint a világra.

Úszás: újabb öt tag a magyar Hírességek Csarnokában

Gyenge Valéria, Pásztory Dóra, Risztov Éva, Sós Csaba és néhai Knézy Jenő is a beiktatottak között.

Rp. úszó ob: 50 perc alatt három arany Miláktól – csúcseső zárásként

Milák Kristóf parádés teljesítménnyel köszönt el 2018-tól: kevesebb mint egy óra alatt 3 aranyat szerzett.

Úszó-vk: Hosszú megint az év legjobbjával nyert

Klasszisunk 400 vegyesen az első, 100 háton a harmadik helyen csapott be a célba.

Elismerés: Késely Ajna lett Európa második legjobbja

A 17 éves úszó holtversenyben dobogós a legjobb ifjúsági sportolónőknél.

Rp. úszó ob: Németh a leggyorsabb, Telegdy közelít a világelithez

Jakabos Zsuzsanna a váltókkal együtt immár kilenc aranyéremnél tart.

Nyílt vízi úszó vk: Rasovszky 3. Abu-dzabiban, összetettben negyedik

„Szoros verseny volt, meg elég gyors is, jó pár medúzával a vízben.”

Úszó-vk: Hosszú óriási csatában nyert Sjöström előtt – videó

Előbb 100 méter vegyesen, majd harminc perccel később (!) 200 pillangón sem talált legyőzőre.

Rp. úszó ob: Bohus 50 háton új országos csúcsot úszott

Milák Kristóf 400 gyorson ifjúsági országos csúcsot ért el a rövid pályás úszó ob-n.

Rp. úszó ob: Milák duplázott; Gyurta Gergely robbantott

Szilágyi Liliána és Jakabos Zsuzsa világranglista top 10-es idővel győzött.

Kép: Hosszú és Verrasztó D. azonos dresszben

Az úszók világkupa-sorozatának újabb állomásán, Tokióban ugrik vízbe Hosszú Katinka. A háromszoros olimpiai bajnok mellett ott lesz többek között Verrasztó Dávid is, aki éppen ugyanolyan dresszben (és nyilván azonos célért, a győzelemért) versenyez majd.

Úszás: négy évre eltiltották a kétszeres világbajnokot

„Semmi rosszat sem tettem soha, ez az ítélet nevetséges” – mondta az azóta már visszavonult úszó.

Úszás: Milák Kristóf a Honvédban folytatja pályafutását

„Úgy éreztem, kinőttem az érdi egyesületet. Szerettem volna egy nyugodt olimpiai felkészülést.”

Úszó-vk: Hosszú 15 pontra megközelítette Sjöströmöt

A hétvégén Tokióban, azt követően Szingapúrban (november 15-17.) száll vízbe a mezőny.

Úszó-vk: Hosszú Katinka és Verrasztó Dávid is nyert aranyat Pekingben

A záró napon előbbi 200 vegyesen, utóbbi 400 vegyesen győzött.

Úszó-vk: Hosszú Katinka egy arannyal és egy ezüsttel folytatta

A háromszoros olimpiai bajnok ezúttal 400 méter vegyesen lett a legjobb, míg 100 háton óriási hajrá után második.