Úszás: „Megjelentem itt szerényen, aztán összevertem mindenkit”

„Volt egy-két társam, aki a verseny előtt nyilatkozta, így meg úgy készült, aztán amikor nem nyert semmit…”

Úszás: egyesül két nagy múltú pécsi szakosztály

A versenyzőik decemberben, a mexikói paraúszó-vb-n már azonos klubszínekben állnak rajtkőre.

Úszás: Hosszú újabb két érmet szerzett Tokióban

Bernek Péter, Verrasztó Dávid és Kapás Boglárka is felállhatott a dobogóra.

Úszás: Orbán Viktor a MÚSZ elnökével tárgyalt

Minden gyermek tanuljon meg úszni – ez a mottója a kormány és az úszószövetség közös munkájának.

Kenderesi: Több számban akarok jól úszni a jövőben

Az olimpiai bronzérmes úszó augusztusban a 4x200-as gyorsváltóval lenne Európa-bajnok.

Rp. úszó-vk: Hosszúnak nem volt ellenfele 400 vegyesen

A háromszoros olimpiai bajnoknak ez volt az egyetlen döntője.

Úszás: „Próbáljuk menedzselni Cseh Laci gerincproblémáját”

Edzője szerint a fiatalok sikerei további jó teljesítményre sarkallják a 31 éves versenyzőt.

Rp. úszó ob: Késely fél órán belül két aranyérmet nyert

Az éremtáblán a Győr végzett az élen (16 arany, 5 ezüst, 9 bronz) a BVSC, a Kőbánya, az Érd és az Eger előtt.

Úszás: Gyurta Dániel, Milák és Késely is kihagyja a decemberi Eb-t

„Jól úszott most az ob-n, de látszik rajta, hogy tényleg nagyon kivan, iszonyú sokat versenyzett a nyáron.”

Úszás: Hosszú aranyat és ezüstöt, Kapás bronzot szerzett Pekingben

Verrasztó Dávidnak az 5. hely jutott 400 méter gyorson, 8. lett a 4x50 méteres vegyes gyorsváltó.

Úszás: Cseh László sérülten versenyez a rövid pályás ob-n

Többszörös világ- és Európa-bajnokunknak gerincfájdalma van az edzője szerint.

Kozma: Rámegyünk a száz vegyesre, megtréfáljuk László urat

Ha a 200 gyorsot le tudja még úszni, de rosszul sikerül, biztos nem vág neki még egyszer a távnak.

Úszás: Nem, nem leszek Iron Man, én én vagyok! – Milák Kristóf

A 17 éves úszó a pillangó és a hát mellett a vegyes úszással is kacérkodik, csak még jobban rá kell állnia a mellre.

Úszás: Jönnek a fiatalok, meg kell birkózni velük – Bernek

Mondja ezt 25 évesen a rövid pályás világ- és Európa-bajnok úszó, aki remek formában versenyez az ob-n.

Úszás: Milák és Kenderesi az európai ranglista élén

Férfi 100 gyorson a nyári csodaváltóbronz főhősei osztoztak az érmeken, Kozma Dominik volt a leggyorsabb.

Rp. úszó vk: Hosszú két aranyat nyert a nyitó napon

A háromszoros olimpiai bajnok 100 méter háton, majd 100 méter vegyesen győzött.

Rp. úszó ob: Bernek a világ idei legjobbjával győzött 400 vegyesen

Milák Kristóf öt századdal verte Cseh Lászlót 100 pillangón Százhalombattán.

Úszó ob: öt győri arany és egy Bernek-tripla – nagy hajrával

Férfi 50 gyorson az első négy úszó 0.06 másodperc különbséggel ért a falhoz.

Úszás: Ők alkotják majd az olimpiai csapat gerincét – Sós

A szövetségi kapitány szerint nagy csatákra van kilátás a rövid pályás országos bajnokságon.

Úszás: három évre eltiltották a korábbi elnökjelöltet

Hornyák Viktor a szeptemberi, rendkívüli közgyűlésen bilincset dobott a levezető elnök, Sándor Elek elé.

Gyenge Valéria: „Túléltem a generációmat”

A 84 évéhez képest hihetetlenül friss és fitt olimpiai bajnok úszó a sportnak is köszönheti vitalitását.

Úszás: Mányoki Attila átúszott Európából Afrikába

A 44 éves magyar sportember már hatot teljesített a világ hét legnehezebb csatornaátúszása közül.

Gyász: elhunyt Szőke Kató, Helsinki kétszeres olimpiai bajnoka

A magyar úszósport halhatatlanja 82 évesen, Los Angelesben távozott.

Úszás: új rövid pályás világcsúcs női 100 m gyorson

Az ausztrál Cate Campbell több mint három tizedet faragott Sarah Sjöström rekordjából.

Úszás: „Nem szeretnék úszva közlekedni az országban...”

„Edzéseken nem keveredik bunyóba az ember, az ellenfelek taktikáját sem tudjuk lemodellezni.”

Úszás: Mányoki Attila Európából Afrikába úszik át

Nagyon kevés embernek sikerült teljesítenie a hét tengeri-óceáni szoros átúszásából álló sorozatot.

Úszás: Rasovszky 4. lett összetettben a nyílt vízi vk-n

A magyar úszó a teljesítményéért 12 ezer dollárt (3.1 millió forint) kapott.

Úszás: klubot váltott a vb- és Eb-bronzérmes Kozma Dominik

„Itt megvan a megfelelő szakmai háttér ahhoz, hogy mindent elérjünk, amit elterveztünk.”

Úszás: Rasovszky újabb parádés világkupa-győzelme

Olasz Anna a 14. lett a hölgyek viadalában.

Úszás: tovább csúszik az átadás-átvétel a szövetségben

A korábbi elnök, Bienerth Gusztáv további két hétig külföldön tartózkodik.

Kozma Dominik: Örülök, ha három perccel edzés előtt odaérek

A 26 éves úszó ismét munkába állt: az újrakezdésről és a céljairól is beszélt lapunknak.

Rp. úszó-vk: Hosszú három aranya, nyert Gyurta Gergely is

Hosszú 183 pontot gyűjtött a vk-sorozat második szakaszában, Sjöströmnél is jobb volt.

Úszás: Peaty 57 másodperc alá vinné a 100 mell világcsúcsát

A britek kiválósága jelenleg 57.13-mal áll a rekordlista élén.

Úszás: Verrasztó Dávid és Biczó Bence is az FTC-nél

„Már a tavalyi klubváltáskor is volt arról szó, hogy folytathatnánk a Fradiban.”

Rövid pályás úszó-vk: Hosszú két aranyat és egy ezüstöt nyert az első napon

Kapás Boglárka 800 gyorson, míg Gyurta Gergely 400 vegyesen végzett a harmadik helyen.

Tokió 2020: magas a baktériumszint a nyílt vízi úszás helyszínén

Az ürülékből származó Coliform baktériumok szintje hétszer magasabb volt a határértéknél.

Úszás: Tanulnunk kell a múlt hibáiból – Wladár Sándor

A magyar szövetség azonnali beavatkozást sürget a tehetségek megtartása érdekében.

Úszás: Budapest is pályázik a 2018-as világkupára

A MÚSZ már jelezte a FINA-nak, hogy készen áll 2018-ban bekapcsolódni a sorozatba.

Úszás: Hosszú 81 pontos hátrányban van Sjöströmmel szemben

A svéd az összetettben 353 ponttal vezet, a magyar sztár pedig 272-vel követi.

Rövid pályás úszó vk: Hosszú újabb három aranyat nyert

Akárcsak szombaton, vasárnap is három aranyat nyert Hosszú Katinka az úszók rövid pályás világkupa-sorozatának hongkongi állomásán.