Úszás: megvan Milák Kristóf új edzőpartnere, vele készül Tokióra

A két évvel ezelőtt, Indianapolisban két vb-címet is szerző gyorsváltóban voltak csapattársak.

Gyurta Dániel életrajzi könyve még várat magára – de az interjúban új szemszögből enged az életébe bepillantást.

Cseh László: Nem kell az olimpia mindenáron!

„Vagy a világ legjobbjai között vagyok, és akkor megéri utazni, vagy nem létszükséglet az ottlétem…”

Cseh László Tokióig még nem tervez; Ladinszky: 70

A Nemzeti Sport pénteki számából ajánljuk.

Paraúszó-vb: Illés Fanni aranyérmes 100 méter mellen

Győzelmével Illés megszerezte az első női úszókvótát az ország számára a jövő nyári, tokiói paralimpiára.

Tokió 2020: Zombori Gábor döntőt úszna 400 méter gyorson

A budapesti junior-vb egyetlen magyar aranyérmesének óriási lendületet adott a diadala.

Összeházasodott Mutina Ágnes és Bernek Péter – KÉPEK

Az úszótársak is ünnepeltek az ifjú párral, Cseh László táncra is perdült.

Úszás: Fogalmam sem volt arról, hogy Tusup is a képbe kerülhet – Cseh László

Két oka is volt annak, hogy nemet mondott Hosszú Katinkának.

Százmilliókat szórakoztat 45 éve Rubik Ernő

„Érdekes módon egy idő után minden világcsúcs megdől, nincsenek abszolút rekordok.”

Úszás: hét magyar arany a tájékozódási búvárúszó Eb-ről

„Összességében jó Európa-bajnokság van mögöttünk, mindenki tudta hozni, ami benne van.”

Úszás: Sajnos ki kell mondani, Tokióban aranyesélyes vagyok – Milák

„Hagyjuk még Tokiót! (…) Még meg sem néztem az olimpiai programot.”

Úszás: Rasovszky gyakorlatilag megnyerte az összetett vk-t

A szabályok szerint már csak rajthoz kell állnia a szezonzáró kínai versenyen.

Úszás: Mányoki elsősorban nem a természetet, önmagát győzte le

„A kórházi ágytól és a lélegeztető-géptől idáig óriási kitartásra volt szükségem...”

Úszás: harmadszor esett át szívműtéten a 21 éves olimpiai bajnok

12 éves korában állapítottak meg szívproblémát, amely gyors szívverést, légszomjat és ájulást okozhat.

Úszás: Mányoki világrekorddal zárta az Ocean's Seven sorozatot

A zalaegerszegi sportoló sikeresen átúszta az Északi-csatornát, ami tavaly nem sikerült neki.

Úszás: „Minden idők legjobb junior-vb-je volt a budapesti”

„Szívesen jövünk ide, a magyar szervezők mindig kimagaslót nyújtanak.”

Junior úszó-vb: negyedik lett a férfi 4x100-as vegyes váltó

Békési olimpiai A-szintet úszott 200 mellen, hozzá hasonlóan Fábián Fanni is ötödik lett.

Sötét lovak – Ballai Attila publicisztikája

ALAPVONAL. Hosszú Katinka kapott egy teljességgel váratlan, hatásos külső ösztönzőt. Ahhoz, hogy a maga javára fordítsa e fejleményt, vagy legalábbis teljesen kizárja, talán nem árt, ha egy kicsit felidézi magában a régi Iron Ladyt. De valóban csak egy kicsit.

Junior úszó-vb: egy 5. és két 7. hely a szombati mérleg

Török Dominik Márk a vasárnapi záró napon a 200 pillangó fináléjában is érdekelt.

Wladár Sándor: Úgy értesültem, megkapjuk a „valaha volt legjobb juniorvébé” titulust

„Olyan emberek dolgoznak e csapatban, akiket tényleg nem a pénz, hanem a feladat érdekel.”

Junior úszó-vb: Békési a 8., a 4x200-as gyorsváltónk a 6.

Az amerikaiak a nap utolsó döntőjében megdöntötték a mieink juniorvilágcsúcsát.

Junior úszó-vb: Szabó-Feltóthy kevéssel maradt le a dobogóról

Békési Eszter 100 mellen döntős, Zombori 50 háton 12. Tovább élnek Milák 100 méteres csúcsai.

Junior úszó-vb: megsérült a fordulónál, egy kézzel úszta le a második 50-et – videó

Az indonéz fiút szabálytalan tempói miatt kizárták a versenyből.

Úszás: Tusup új tanítványa csak sírva bírja a munkát – de élvezi

Ilaria Cusinato még csak próbál alkalmazkodni Shane Tusup egyedi edzésmódszereihez, viszont hisz a közös sikerben.

Berecz Blanka benyúlással ezüstérmes a junior úszó-világbajnokságon

Fábián Fanni a 4., Mihályvári-Farkas Viktória az 5., Zombori Gábor a 7., a mix vegyes váltó a 8. lett.

Úszás: nyilvános lesz Szun Jang tárgyalása, örökös eltiltást is kaphat

A nemzetközi Sportdöntőbíróság történetében ez lesz a második nyilvános meghallgatás.

Junior úszó-vb: a tunéziaiak véletlenül a szegedi kajak-kenu vb-n kötöttek ki

Budapestre tartottak, de a reptérről mégis szegeden kötöttek ki a tunéziai úszók.

Junior úszó-vb: Én sem tudom, hogyan jött össze – Zombori

A 16 éves junior-világbajnok elárulta, a 400 helyett inkább a 200 méter gyorsra koncentrált.

Junior úszó-vb: Zombori Gábor félelmetes úszással világbajnok!

A 16 éves magyar elképesztő időt úszott, junior-világbajnoki csúccsal, 3:46.06-tal nyert.

Úszó-vk: Hosszú győzelemmel, Jakabos kettő, Szabó egy ezüsttel zárt

Az úszók világkupa-sorozatának szingapúri állomásának záró napján sem maradtak el a szépen csillogó magyar érmek.

Úszás: keddtől junior-vb Budapesten, magyar esélyesekkel

Az ifjúsági olimpiai és Európa-bajnok Berecz Blanka 200 pillangón állhat dobogóra.

Úszás: Tusup filmsorozatot indít új edzői munkájáról

Bemutatja, hogyan készíti fel Ilaria Cusinatót a tokiói olimpiára • Bujdosó Zsombort is edzi.

Hajrá, Katinka! – Kovács Erika jegyzete

NS-VÉLEMÉNY. Ha valakinek, Shane Tusupnak tudnia kell ezt.

Úszás: „Gyere, Egérke!” – ma 45 éves Egerszegi Krisztina

Ötszörös olimpiai bajnok, kétszeres világbajnok, kilencszeres Európa-bajnok. Isten éltesse!

Úszó-vk: öt magyar érem, közte két arany Szingapúrban

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is nyert egy-egy döntőt a pénteki versenynapon.

Junior úszó-vb: rekordlétszám Budapesten, rajt kedden

Százharminc nemzet több mint 1000 versenyzőjének részvételével rajtol a verseny a Duna Arénában.

Úszás: Hosszú Katinka olasz riválisának edzője lesz Shane Tusup

Egy 15 esztendős magyar úszótehetség felkészítésének irányítását is elvállalja.

Úszás: Rasovszky és Olasz nyert a nyílt vízi Eb tesztjén

A LEN technikai bizottságának főtitkára az új helyszínt és a szervezést tízből nyolc pontra értékelte.

Úszó-vk: egy arany, két ezüst a magyar mérleg az első napon

Hosszú győzött Jakabos előtt 200 pillangón • Szabó Szebasztián a 2. lett 100 pillangón.

Kép: „Cubeman” – kocka lett a budapesti junior úszó-vb kabalája

„Az eredeti Cubemant Rubik Ernő alkotta meg 1977-ben, az érmesek ennek a logóval ellátott másolatát kapják.”

Úszás: Menő, hogy az éremtábla 3. helyén végeztünk! – Hosszú

Olimpiai bajnokunk azt sem zárja ki, hogy 2024-ben Párizsban is ott lesz a medencében.

Úszás: Kenderesi Tamás sikeres operáción van túl

Még az országos bajnokság után szenvedett térdszalagszakadást egy rossz lépés után.

Úszás: Hosszú és Szabó győzelemmel zárt Csinanban

Szingapúrba utaznak a versenyzők, ahol jövő csütörtöktől szombatig vetélkednek.

„Fiam, csak el ne bízd magad!” – mondja edzője Milák Kristófnak

A tréner már ki meri jelenteni, hogy a 200 pillangó aranyérméért utaznak Tokióba.

Úszó-vk: Hosszú 400 vegyesen és 100 háton is nyert Csinanban

Olimpiai bajnokunk előbbi számban több mint 8 másodpercet vert az ezüstérmes Jakabosra.