WTA-vb: Halep meccslabdáról fordítva győzött a rajton

B. L.B. L.
2019.10.28. 16:54
Simona Halep meccslabdáról verte meg Bianca Andreescut (Fotó: AFP)
A korábbi világelső Simona Halep háromszettes sikerrel rajtolt a Sencsenben zajló női tenisz-világbajnokságon.

A román játékos az első szettet elbukta a 19 éves kanadai Bianca Andreescuval szemben, sőt, a román felmenőkkel bíró fiatal a második játszmában 2:4-ről fordítva 6:5-ös előnyénél meccslabdához jutott fogadóként, de ezzel nem tudott élni. A rövidítésben Halep 3–0-ról és 6–4-ről még visszaengedte friss US Open-győztes ellenfelét, ám a harmadik játszmalabdájával már egyenlített, a döntő felvonásban pedig ellenfele korai brékje ellenére behúzta a győzelmet.

A világbajnokság legalacsonyabban rangsorolt játékosa, az ukrán Elina Szvitolina is sikerrel rajtolt, Karolína Plísková ellen két szoros szettben – közte egy 14–12-es rövidítéssel – kerekedett felül.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SENCSEN (14 000 000 dollár, kemény pálya)

1. FORDULÓ

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)–Csan Hao-csing, Csan Latisa (tajvani, 5.) 6:2, 5:7, 10:6