Wimbledon: Zverev a gyomorvírust is legyőzte, Keys kiesett

2018.07.06. 18:10
Alexander Zverev remekelt a pénteki folytatásban (Fotó: AFP)
Alexander Zverev bejutott a 32 közé a wimbledoni teniszbajnokságon, miután pénteken szetthátrányból fordítva, gyomorpanaszokkal küzdve is legyőzte az amerikai Taylor Fritzet.

SÖTÉTSÉGBŐL A FÉNYRE

A negyedik helyen kiemelt német játékost a szerencse is segítette, ugyanis a találkozó csütörtökön kezdődött, ám akkor – miután Zverev 7–0-ra elveszítette a harmadik szett rövidítését – sötétedés miatt félbeszakadt. A pénteki folytatásban már egyértelműen az esélyesebb német irányított, s továbbjutott.

A német teniszező úgy nyilatkozott a mérkőzést követően, hogy az is kérdéses volt számára, hogy egyáltalán folytatni tudja-e a játékot.

„Gyomorvírussal küzdöttem, csütörtökön végig fájdalmat éreztem, a második szett után vécére is el kellett mennem. Aztán a pénteki bemelegítés során is végig erre gondoltam, alig volt erőm, egy napja nem bírtam enni semmit. De azt gondoltam: ha nem érzem jól magam, akkor egy szettet még kibírtok, ha meg mégis, akkor talán kettőt is” – mondta.

Hozzátette, nagyon zavarta, hogy tegnap szinte félhomályban kellett teniszeznie, számára este fél 8 után már túl sötét van. „Nem is láttam az adogatásait, a pénteki folytatásban viszont sokkal jobb voltam, talán éppen azért, mert végre volt fény” – tette hozzá.

FEDERER: 175!

A címvédő svájci Roger Federer könnyed, háromjátszmás mérkőzésen jutott tovább, a 20-szoros Grand Slam-győztes svájci 1 óra 37 perc alatt legyőzte a német Jan-Lennard Struffot, és a következő körben a francia Adrian Mannarinóval találkozik.

Federer pályafutása 200. mérkőzését vívta füves pályán, és a 175. győzelmét aratta, ezzel megelőzte a 174 sikerrel rendelkező amerikai legendát, Jimmy Connorst.

A 10. kiemelt amerikai Madison Keys már nincs versenyben női egyesben (Fotó: AFP)

WILLIAMS LÁNYOK: EGY SIMA, EGY FORDÍTOTT

A nőknél a selejtezőből főtáblára jutott, a világranglistán mindössze 120. orosz Jevgenyija Rogyina már nyolcaddöntős, miután a harmadik fordulóban legyőzte a 10. kiemelt amerikai Madison Keyst.

A mérkőzés elég hektikusan alakult, Keys jó játékkal 5:2-es vezetésre tett szert az első szettben, majd annyira leblokkolt, hogy zsinórban kilenc játékos is elbukott. 5:7, 0:4-nél azonban összekapta magát, kiegyenlítette a szetthátrányt, de végül mégis a selejtezőből érkezett orosz ellenfél győzött és jutott tovább.

Az egyesben hétszeres bajnok Serena Williams két játszmában búcsúztatta Babos Tímea párospartnerét, a francia Kristina Mladenovicot. Az egyesben 23-szoros Grand Slam-bajnok sorozatban 17. győzelmét aratta Wimbledonban, ugyanis 2015-ben és 2016-ban is ő nyert, míg tavaly gyermeke születése miatt nem indult.

Ugyanakkor Venus – kilencedik kiemeltként – nagy csatában, 2 óra 41 perc alatt kikapott a holland Kiki Bertenstől. Az első játszma simán a 20. helyen rangsorolt Bertensé volt, az egyesben ötszörös bajnok amerikai teniszező rövidítésben egyenlített, majd a záró szettet 8:6-ra veszítette el.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (34 000 000 font, fű)

Isner (amerikai, 9.)–Albot (moldovai) 6:3, 6:3, 6:4
McDonald (amerikai)–Pella (argentin) 6:4, 6:4, 7:6 (8–6)

A Milos Raonic (kanadai, 13.)–Dennis Novak (osztrák) mérkőzés 7:6 (7–5), 4:6, 6:5-ös állásnál, sötétedés miatt félbeszakadt.

Görges (német, 13.)–Strycova (cseh, 23.) 7:6 (7–3), 3:6, 10:8
S. Williams (amerikai, 25.)–Mladenovic (francia) 7:5, 7:6 (7–2)
Ka. Pliskova (cseh, 7.)–Buzarnescu (román, 29.) 3:6, 7:6 (7–3), 6:1

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Stollár, García Pérez (magyar, spanyol)–Minella, Sevastova (luxemburgi, lett) 6:1, 6:2